Lubań. Zapisy na szczepienia chwilowo wstrzymane

  • 07.06.2021, 20:26
  • red./LCR
Lubań. Zapisy na szczepienia chwilowo wstrzymane ŁCR

Podziel się:

Oceń:

Pfizer według rejestracji, a Johnson z opóźnieniem. Co się dzieje w lubańskim punkcie szczepień zlokalizowanym w MOSiR i jakie są prognozy na przyszłość?

Lubański Punkt Szczepień Powszechnych zaczął działać 18 maja br.  W 8 dni funkcjonowania punktu 900 osób otrzymało I dawkę szczepionki firmy Pfizer, zaś 600 osób jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson. Prawie 100 osób mimo zgłoszenia się do punktu nie otrzymało szczepionki, ponieważ zostało negatywnie zweryfikowanych przez lekarzy.

Udałoby się nam zaszczepić więcej osób, ale zamiast 1900 zamówionych szczepionek do punktu dotarło tylko 1500 – podkreśla Andrzej Kempiński, Prezes Zarządu „Chromex". - Pracowaliśmy tylko 8 dni z zaplanowanych 10, ponieważ nie mieliśmy czym szczepić. Od początku czerwca mamy problem ze szczepionkami firmy Johnson & Johnson. Na dzień dzisiejszy dysponujemy tylko preparatami firmy Pfizer. Jednocześnie czekamy na informację czy dostaniemy dodatkowe szczepionki – wyraża nadzieję przedstawiciel Centrum Medycznego Medical Lubań.

Okazuje się, że lubański punkt nie działa na miarę swoich możliwości. Dlaczego dzieje się tak, że dostajemy mniej szczepionek niż powinniśmy?

Nie mamy wpływu na to ile szczepionek do nas przyjedzie, a przychodzi tyle szczepionek, ile Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych do nas wyśle – wyjaśnia zastępca Burmistrza Miasta Lubań, Mateusz Zajdel. -  Niestety, ostatnio są duże problemy ze szczepionkami J&J i sprawa nie dotyczy tylko Lubania, ale całego kraju. Wiemy, że te szczepionki są kierowane do mobilnych punktów szczepień, z przeznaczeniem dla osób, które mają problemy z poruszaniem się i nie wychodzą z domów. Mała ilość dawek docierających do naszego kraju oraz wykorzystanie ich dla osób obłożnie chorych sprawia, że w Punktach Szczepień Powszechnych są ogromne braki szczepionek „Johnsona”. Interweniowaliśmy w tej sprawie w Narodowym Funduszu Zdrowia i u wojewody. Póki co, zyskaliśmy obietnicę, że w ramach rekompensaty dostaniemy większą partię „Pfizera” – mówi Mateusz Zajdel.

Niestety na dzień dzisiejszy w systemie próżno szukać dodatkowych szczepionek firmy Pfizer. Prowadzący lubański punkt monitorują sytuację na bieżąco i jeśli tylko pojawią się dodatkowe dawki to rejestracja ruszy ponownie. Ewentualnie punkt będzie kontaktował się z zarejestrowanym informując o możliwości  zamiany „Johnsona” na „Pfizera”. Jeśli zaś nadejdą brakujące preparaty szczepienne „Johnsona” to proces ponownie ruszy zgodnie z wyznaczonymi terminami szczepień.

Z soboty na niedzielę (5/6 czerwca br.) przełożyliśmy ponownie grafiki „Johnsona”, czyli 2000 osób przerejestrowaliśmy na nowe terminy – informuje Andrzej Kempiński. -  W związku z tym, że „Johnson” nie dotarł nie możemy tych ludzi odrzucić, możemy im tylko przesuwać termin szczepień do momentu, aż otrzymamy szczepionkę. Dlatego szczepienia osób zapisane na „Pfizera” odbywają się terminowo, a pozostali dostają informację z nowym terminem – wyjaśnia rozmówca.

Na ten moment zapisy na szczepienia są wstrzymane, a nieliczne wolne miejsca wynikają z tego, że ktoś zaszczepił się w innym miejscu. Problemem na ten moment nie jest brak kadry, a brak preparatów. Punkt jest gotowy również na weekendową pracę. Na FB Medical Lubań na bieżąco pojawiają się informacje dotyczące sytuacji lubańskiego Punktu Szczepień Powszechnych.

red./LCR

Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jola
Jola 09.06.2021, 10:07
Dostałam dzisiaj telefon od pani z basenu z propozycją zmiany szczepionki z JJ na pfizera i ustalenie terminu. Zarejestrowała mnie na 25 czerwca. Powiedziała ze dostali dodatkowa ilość szczepionek i ten termin jest zarezerwowany tylko dla osób które miały dostać JJ. Będzie ok.
Pis-mak
Pis-mak 09.06.2021, 10:00
Coś lewego się tam dzieje bo ludziom terminy odwołują,przesuwają a szczepią ludzi z listy niby rezerwowej! Ktoś musi się temu przyjrzeć. Ja mam termin na 15.06 i niech mi tylko odwołają to zgłoszenie będzie gdzie trzeba. Chodzą słuchy że rada miasta z rodzinami też się już zaszczepiła. Ciekawe!!!!!!
Jan
Jan 09.06.2021, 09:37
Wszystko sciema i propaganda jak jest pieknie.. qwa prl szerokimi kanalami kazdej tv... dziwne ze w statystkach wiekowych zaszczpionych 18 tys poszlo dla grupy wiekowej- brak danych... qwa co to jest???
Maryjan
Maryjan 09.06.2021, 04:51
Ale punkt szczepień jest? Jest a że zapombięli o zamówieniu szczepionek to nie ważne....
Zirytowana
Zirytowana 08.06.2021, 22:57
Takie życiowe sytuacje pokazują jak można liczyć na swojego burmistrza, w wielu miastach wszystko hula a w Lubaniu? Burmistrz Słowiński zapomniał o swoich mieszkańcach, liczą się tylko kolesie i Ci którzy z nim trzymają a cała reszta jest gdzieś.
Lubanianka
Lubanianka 08.06.2021, 22:32
Nie wiem o co chodzi z tymi szczepionkami. Przekładano mi termin już sześciokrotnie. Miałam być szczepiona Pfizerem a w końcu przyszła informacja, że dostanę J&J. Musiałam zmienić lokalizację. A w telewizji mówią, że ludzie nie chcą się szczepić. Kolejny sukces rządzących stał się porażką.
mieszkanka
mieszkanka 08.06.2021, 18:22
Warszawka kolejny weekend szczepi spacerowiczów, a mi 4 razy szczepienie w Lubaniu przełożyli J&J. Trzeba to nagłośnić w tv, jak włodarze nie potrafią nic załatwić dla swojego regionu.
Ja nr 1
Ja nr 1 08.06.2021, 11:57
Chciał Chromex vide Medical zarobić na szczepieniach to tak mieszkańcy Lubania mają
mieszkanka
mieszkanka 08.06.2021, 10:33
Farsa z tymi szczepieniami. Po kilka razy przekładane terminy. Dobrze że mamy tak super zorganizowane miasto gotowe do szczepień swoich mieszkańców .Będziemy pamiętać przy wyborach na kogo zagłosować:-)
Teresa
Teresa 08.06.2021, 09:39
Cała sytuacja ze szczepieniami w mieście pokazała jedno. Nasi pożal się Boże włodarze Słowiński i Zajdel kompletnie polegli w tym temacie. Pokazali, że zdrowie i życie mieszkańców jest im obojętne. Będziemy o tym pamiętać za dwa lata przy wyborach samorządowych. Cała Polska szczepi a w Lubaniu? nie da się.
Darek
Darek 08.06.2021, 08:32
Poczekajcie jeszcze troche to listonosz wam doostarczy i zaszczepi ponoć Sasin podpisał umuwę z Pocztą Polską.
Krystyna
Krystyna 08.06.2021, 08:09
Tak jak lekarze w Lubaniu tak i włodarze miasta pokazali gdzie mają mieszkańcóe. Przychodnie pozamykane a pacjent jak pies stoi i czeka pod drzwiami, burmistrz zafundował starszym wycieczkę szczepionkową po dolnośląskim województwie.. Dziękujemy
xxx
xxx 08.06.2021, 07:50
Mnie zastanawia dlaczego aż 100 osób zostało negatywnie zweryfikowanych i dlatego nie podano im szczepionki, co zostało napisane na początku artykułu. W mediach cały czas lekarze mówią, że jedynym przeciwskazaniem jest przebyta reakcja anafilaktyczna i nie wierzę żeby dotyczyło to aż 100 osób w tak niewielkim mieście.
H.
H. 08.06.2021, 10:41
Koleżanka właśnie przez uczulenie na pszczoły musiała zostać przerejestrowana do szpitala na szczepienie, tłumaczyli to tym, że jakby miała reakcję to nie ma w mosirze sprzętu do natychmiastowej pomocy i szczepienia tylko w szpitalu. Są różne uczulenia, zwłaszcza teraz.
J&J
J&J 08.06.2021, 06:59
P Zajdel nie ladnie jest klamac a w niedziele komunie przyjmowac szczepionek nie ma tylko terminy przesuwają punkt szczepien na hali sportowej jeden wielki nie wypal jak wiele inych inwestycji rządzących Lubaniem nauczycieli
😉
😉 08.06.2021, 05:24
Wadliwe Czipy, WiFi nie czyta
xyz
xyz 07.06.2021, 22:31
Rejestrowałam się przez IKP na Pfizera, żadnych przesunięć. Tak samo moi najbliżsi, więc czy problem z dostawami szczepionki rzeczywiście jest? Czekam na 2 dawkę i jak do tej pory nie dostałam żadnego powiadomienia o braku
Bolesław
Bolesław 07.06.2021, 22:08
Totalna amatorszczyzna w tym mieście. Za co się nie wezmą, to nic im nie wychodzi. Panowie Kempiński i Zajdel kłamią w żywe oczy. Sytuacja jest dramatyczna, ale tylko w Lubaniu, a nie w całym kraju. Jak ktoś nie potrafi wyegzekwować kontraktów, to niech się zajmie inną robotą. Wszyscy moi dużo młodsi znajomi są już dawno zaszczepieni, ale żaden w Lubaniu. Ja po siódmym przesunięciu terminu podzwoniłem po okolicach i znalazłem z dnia na dzień Johnsona. Można? Można, tylko włodarze powinni się zaangażować i skontaktować z decyzyjnymi ludźmi, a nie tylko jeździć do Warszawy po ordery.
😁😁
😁😁 08.06.2021, 05:26
Mi w Lubaniu odwołali a w okolicy ja i rodzinka bez problemu się zaszczepiliśmy. Ja J&J i inni Pfizer.
I.
I. 11.06.2021, 19:03
W jakiej miejscowosci szukac?:)
On
On 07.06.2021, 22:04
Miałem termin na 2 czerwiec szczepionką Pfizera termin zostały przesunięty na 15 czerwca Zastanawiam się o co tu chodzi. Jak to możliwe ze szczepienia Pfizerem odbywają się na bieżąco?
Maryjan
Maryjan 08.06.2021, 10:27
Mi już piąty raz przesunęli termin....
JJ
JJ 07.06.2021, 21:29
Stek kłamst moje dziecko było zarejstrowane w Lubaniu na Pfizera na 2 czerwca przesunięty termin na 17 lipca. Więc Panie Kempiński jak to jest? Kolejność rejstracji czy kolejność kolesiostwa? Wiem że pomimo przesunięciami terminow osobom rejstrującym się przez infolinię szczepiono znajomych Prezesa.
Malgorzata
Malgorzata 07.06.2021, 22:39
I ty dziecko wlsne szczepisz? 🙉
I jeszcze sie tu burzysz !!
Plandemia
Plandemia 07.06.2021, 21:00
Duzo chetnych na ten eksperyment medyczny. Podziwiam
Covid-19
Covid-19 08.06.2021, 22:12
Eksperyment medyczny to zaliczą ci co się nie zaszczepią i złapią Covida, a to że prędzej czy później złapią to bardzo prawdopodobne i wówczas będzie płacz nad swoją ignorancją.
M
M 07.06.2021, 22:41
No widzisz ,niektorzy nawet skorzy by byli pobic innych czekajacych ,aby szybciej sie zaszczepic.🤣🤣

Pozostałe