Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
czwartek, 25 kwietnia 2024 22:20

Uratowali remis

W sobotę rozegrano 20. serię gier w klasie okręgowej. Łużyce Lubań przegrywały w Wykrotach już 0:3. Ekipa trenera Jarosława Wichowskiego pokazała jednak charakter.

Jesienią w Lubaniu zespół trenera Grzegorza Romana triumfował 3:0. Pierwsza połowa zapowiadała powtórkę sukcesu Piasta.

Gospodarze po golach Grzegorza Romana, Dominika Szydlarskiego i Adama Turki wygrywali bowiem 3:0. Najprawdopodobniej miejscowi zbyt szybko uwierzyli, że jest po meczu. Po przerwie lubanianie ambitnie ruszyli do odrabiania strat. Nadzieje Łużycom w 51. minucie  dał Łukasz Kusiak. W 69. minucie z rzutu karnego trafił Adrian Schonung, a tuż przed końcem do podziału punktów doprowadził grający prezes Konrad Mandżejewski.

Lubanianie utrzymali trzecie miejsce w tabeli, ale dali się dogonić BKS Bolesławiec. Co gorsza z perspektywy Łużyc swój mecz wygrał lider ze Świerzawy oraz wicelider z Łagowa. Oba zespoły uciekły lubanianom o dwa kolejne punkty.

Nysa Zgorzelec - GKS Warta Bolesławiecka 7:0

W kolejnym meczu w sobotę o 17. Łużyce podejmą Włókniarz Mirsk, który nie tylko został zdemolowany przez BKS, ale także stracił dwa podstawowe ogniwa. Bezpośrednio czerwone kartki w tym meczu ujrzeli Kacper Witczak i Krzysztof Marzec.

Piast Wykroty - Łużyce Lubań 3:3 (3:0)

Bramki: 1:0 Roman (17), 2:0 Szydlarski (27), 3:0 Turko (45), 3:1 Kusiak (51), 3:2 Schonung (69-karny), 3:3 Mandżejewski (90). Żółte kartki: Mielnik oraz Kusiak, Kocuła, Mandżejewski. Sędziował: Kamil Snacki.

Piast: Zazulak (90 Chochel) - Muzal (81 Rissmann), Mielnik, Majka (57 Staniów), Drozd, Krawczyk, Engel, Turko (89 Ojewski), Roman (72 Ciaciek), Szydlarski (85 Kliwak).

Łużyce: Trzajna - Rymer, Sitek, Jakubczyk, Kocuła, Furmański (46 Misiewicz), Bojdziński (81 Mańkowski), Berliński, Wichowski (58 Mandżejewski), Kusiak, Schonung (77 Szpytma).