Za mandat zapłacisz kartą

  • 24.05.2021, 10:16 (aktualizacja 24.05.2021, 10:37)
  • asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń KPP Lubań
Za mandat zapłacisz kartą

Podziel się:

Oceń:

Policjanci lubańskiej drogówki korzystają z terminali płatniczych. Dzięki temu możliwe jest natychmiastowe rozliczenie za popełnione wykroczenie drogowe. Dotychczasowe sposoby, jak regulowanie kary przelewem lub wpłatą gotówkową na poczcie są nadal dostępne.

Jak wynika z dotychczasowych doświadczeń funkcjonariuszy lubańskiej drogówki, kierowcy chętnie korzystają z nowego sposobu regulowania mandatu. Ta forma płatności grzywny umożliwia szybkie zakończenie procedury mandatowej oraz oszczędza nasz cenny czas. Również osoby posiadające zagraniczne karty płatnicze mają możliwość zapłacenia mandatu w swojej walucie. Warto zaznaczyć, że decyzja o formie płatności będzie należała do osoby ukaranej.

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń KPP Lubań

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Piechur
Piechur 24.05.2021, 19:56
No a przy okazji do pieszych - od 1 czerwca ...
* Nie wchodź na przejście, jeśli widzisz pędzący samochód. Nawet jeśli jego kierowca cię zauważy, może nie zdążyć wyhamować. Na drodze nie chodzi o to, by za wszelką cenę korzystać z przysługującego nam pierwszeństwa. Chodzi o bezpieczne dotarcie do celu.
* Jeśli chcesz przejść przez przejście, staraj się nawiązać kontakt wzrokowy z kierowcą. Będziesz mieć pewność, że cię widzi i dobrze odczytuje twoje zamiary.
* Nie bierz za pewnik tego, że jeśli jeden kierowca zatrzymał się, by ustąpić ci pierwszeństwa, drugi zrobi to samo. Jeśli droga, przez którą przechodzisz, ma więcej niż jeden pas, upewnij się, że kierowcy stojący na wszystkich pasach zatrzymali się przed przejściem.
* Jeśli coś ogranicza ci widoczność na przejściu dla pieszych, to zakładaj, że po niewidocznym dla ciebie fragmencie drogi pędzi kierowca, który cię nie widzi. Zawsze stosuj zasadę ograniczonego zaufania.

Pozostałe