Znaleziono mocno zwęglone ciało. Tragiczny pożar w Zawidowie

  • 19.05.2021, 12:00 (aktualizacja 19.05.2021, 12:13)
  • Lech Lewandowski KW PSP we Wrocławiu
Znaleziono mocno zwęglone ciało. Tragiczny pożar w Zawidowie OSP Zawidów

Podziel się:

Oceń:

Mimo że było już późno - kilka minut przed 23., to na szczęście nie wszyscy mieszkańcy budynku w Zawidowie już spali. Dzięki temu jeden z mieszkańców zauważył, że z pomieszczenia na parterze wydobywa się gęsty dym.

Natychmiast powiadomiono służbę dyżurną Stanowiska Kierowania KP PSP w Zgorzelcu i o 23.08 na miejscu zdarzenia były już pierwsze strażackie zastępy.

Jak wykazało przeprowadzone rozpoznanie, pomieszczenie na parterze nie ma okien, a dym wydobywał się przez okna na pierwszym piętrze. Pożar usiłował gasić sąsiad używając do tego węża ogrodowego. Niestety nie na wiele się to zdało. Po zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, strażacy zabezpieczeni w sprzęt OUO podali dwa prądy wody. Jeden do wewnątrz budynku a drugi na dach. Poskutkowało.
Dwie roty z JRG Zgorzelec zostały wprowadzone do wewnątrz budynku. Jedna z nich prowadziła poszukiwania ewentualnych osób poszkodowanych. Natomiast druga prowadziła działania gaśnicze na pierwszym piętrze. Na silnie zadymionym parterze najpierw znaleziono 11 kilogramową butlę z gazem propan – butan. Ratownicy natychmiast wynieśli ją w bezpieczne miejsce i schłodzili. W trakcie dalszych poszukiwań natrafiono na mocno zwęglone ciało.
W trakcie działań na poddaszu przy łączeniu budynku pojawił się ogień. Ugasili go strażacy podający wodę na dach. Natomiast w celu ujawnienia i dogaszenia zarzewi pod pokryciem dachowym konieczne było dokonanie rozbiórki dachu na powierzchni ok. 5 m2. Akcja ratowniczo – gaśnicza, w której wzięło udział 27 strażaków PSP i OSP oraz 7 samochodów pożarniczych zakończyła się o godz. 3.19. Na miejsce działań strażaków przybył zastępca komendanta powiatowego KP PSP w Zgorzelcu kpt. Grzegorz  Fleszar. Do pożaru doszło we wtorek 18 maja 2021r.

Lech Lewandowski KW PSP we Wrocławiu

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe