Leśna. I Puchar Polski

  • 14.05.2021, 08:37 (aktualizacja 14.05.2021, 09:21)
  • red.
Leśna. I Puchar Polski LUKS Kwisa Leśna

Podziel się:

Oceń:

LUKS Kwisa Leśna zorganizował I Puchar Polski w Kajak Polo. Jak podkreślają organizatorzy, jak również zawodnicy biorący udział w wydarzeniu, turniej był bardzo udany.

W piątek rozegrano znaczną część spotkań kwalifikacyjnych. Później przyszedł czas na mecze o prawdziwą stawkę.

Podczas dwóch dni rozegrano w sumie 82 pojedynki! Na basen w Leśnej stawiły się aż 34 drużyny z całego kraju (m.in. Poznań, Szczecin, Kaniów, Warszawa) oraz z Czech. Gospodarze nie zamierzali być jednak zbytnio gościnni. Aż trzy Dywizje z Leśnej (Panda Cup, Młodzicy oraz Juniorzy) zdobyły srebrne medale.

LUKS Kwisa dziękuje wszystkim drużynom, zawodnikom i sponsorom za udany pierwszy w tym sezonie turniej. Kolejny w Leśnej odbędzie się już w lipcu.

O co w tym wszystkim chodzi?

Kajak polo to gra zespołowa, w której uczestniczą dwie pięcioosobowe drużyny (plus po 3 rezerwowych). Zawodnicy poruszają się na krótkich i zwrotnych kajakach, starając się umieścić piłkę w bramce przeciwnika. Dolna krawędź bramki zawieszona jest na wysokości dwóch metrów nad wodą. Piłkę można rzucać rękami lub specjalnym przeznaczonym do tego celu wiosłem. W kajak polo nie ma stałego bramkarza. Jego funkcję pełni gracz znajdujący się najbliżej bramki. Przepisy kajak polo pozwalają na walkę o piłkę poprzez zderzanie się kajakami, popychanie rękami przeciwnika, a nawet przewracanie go, ale pod warunkiem że zawodnik nie jest akurat bramkarzem. Mecz kajak polo trwa 20 minut. Wymiary bramki to 1 metr na 1,5 metra. Po zdobyciu bramki gra jest wznawiana od środka.

 

red.

Zdjęcia (26)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Norma
Norma 14.05.2021, 21:33
Tak. Sukces tylko gdzie maseczki na trybunach i dystans coś mi umknęło burmistrz i Vive bez. Maseczek kibiców pełno a covid jest

Pozostałe