Aktualizacja. Potrącenie pieszej na przejściu dla pieszych

  • 13.05.2021, 11:51 (aktualizacja 14.05.2021, 09:13)
  • red.
Aktualizacja. Potrącenie pieszej na przejściu dla pieszych

Podziel się:

Oceń:

Ciemność, padający deszcz i brak uwagi uczestników ruchu były najprawdopodobniej przyczyną potrącenia do jakiego doszło tuż przed 22. na DK30 w Lubaniu.

Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z Przemysłową. Kierowcy jadący od strony Jeleniej Góry zatrzymali się i ustąpili pierwszeństwa prawidłowo przechodzącej pasami, która szła w stronę ul. Dworcowej. Gdy kobieta przechodziła na przeciwległą stronę jezdni została potrąciła przez jadącego od strony Zgorzelca Opla.

Kobieta uderzona przez auto upadła parę metrów dalej i przez kilka minut nie odzyskiwała przytomności. Jak relacjonowali świadkowie, obficie krwawiła z głowy. Kierująca Oplem tłumaczyła, że nie widziała ubranej na ciemno pieszej, która w dodatku osłaniała się czarnym parasolem. Wezwany na miejsce zespół ratownictwa medycznego przewiózł do szpitala kobietę, która w międzyczasie odzyskała przytomność i nawiązała kontakt z ratownikami.

Na skrzyżowaniu tym dochodziło już do podobnych wypadków, przeważnie w sytuacjach gdy była ograniczona widoczność podobnie jak dziś wieczór.

Aktualizacja, komunikat policji

Kierująca pojazdem Opel Astra nie ustąpiła pierwszeństwa przechodzącej po oznakowanym przejściu dla pieszych 45-latce, w wyniku czego doszło do potrącenia. Na miejsce przybył zespół ratownictwa medycznego, który zabrał kobietę na badania do szpitala. Pojazd, którym poruszała się 38-letnia sprawczyni został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Na miejscu wykonano czynności z udziałem technika kryminalistyki policji. Potrącona kobieta pozostała w szpitalu na obserwacji. Kierująca Oplem Astra była trzeźwa. - usłyszeliśmy od asp. szt. Justyny Bujakiewicz – Rodzeń, oficer prasowej KPP w Lubaniu. - Funkcjonariusze policji proszą, aby w okresach ograniczonej widoczności kierujący jak i piesi zachowali szczególną ostrożność, a ci ostatni dla własnego bezpieczeństwa powinni używać elementów odblaskowych. - podkreśla policjantka.

red.

Zdjęcia (10)


Komentarze (40)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sensus
Sensus 13.05.2021, 23:04
Najgorsze przejście w Lubaniu. Na środku stoją auta do lewoskretu na dworcowa. Ci jadący od JG nie widzą czy stoją z powodu pieszego czy zablokowanego pasa z naprzeciwka. Brak oświetlenia w tym miejscu i czegoś ograniczającego prędkość to katastrofa. Często spod świateł spod biedronki kierowcy się ścigają jakby mieli coś wygrać.
Lubań
Lubań 13.05.2021, 22:23
Dwa przejścia dla pieszych w tym rejonie to chyba najgorsze miejsca w Lubaniu. Co się jeszcze musi wydarzyć aby zamontować tam sygnalizacje świetlną
Wojciech L
Wojciech L 13.05.2021, 21:08
To nie tylko wina kierowców, ale jeżeli drogi i skrzyżowania nie są odpowiednio przystosowane to tak niestety jest. Przykre ale w Lubaniu nic zbytnio się nie dzieje, gdzie są nowe ronda, obwodnice, naprawione chodniki i tak dalej można by o tym pisać. Włodarze miasta wstydzić się, jestem czasem w Lubaniu i aż przykro na to wszystko patrzeć.
Lupus
Lupus 13.05.2021, 21:00
Dlb- ***e lubia brykac, lauban to stan chorego umyslubto skrajna patologia nacechowana bezmyslnoscia, prostactwem oraz nierobstwem
Asia
Asia 13.05.2021, 18:42
Laubanery z dlb, jezdzijcie po wlosieniu, zalipiu itd., tam sie nie zgubicie i dacie rade, wara od zgola, jelonki i wrocka
Asia
Asia 13.05.2021, 23:16
Asia a tam wszystko w główce jest dobrze? Zgol to legenda mokryk dziewczyn pod wrażeniem zgorzeleckich chloptasiow wyprzedzających na ciągłych, Wrocław to resztki po wojnie w czystej postaci jelenia jak cię mogę
tom7
tom7 13.05.2021, 17:31
Pieszy powinien mieć świadomość, że kierowca może go zwyczajnie nie widzieć, może być pijany, naćpany albo po prostu chce zabić.
Reth
Reth 13.05.2021, 23:28
Oprócz ostatniego to się zgadzam
Ktoś
Ktoś 13.05.2021, 16:05
Znam osobiście kierującą i wiem że to poukładana, normalna kobieta która jeżdżi zgodnie z przepisami. Oceny typu tablice dlw, niedzielni kierowcy i takie tam są naprawdę nie na miejscu. Wczoraj naprawdę były złe warunki drogowe. Nie życzę nikomu żeby znalazł się na miejscu poszkodowanej czy kierującej. Wszystkim specjalistom życzę dystansu i zrozumienia innych.
Audi to
Audi to 14.05.2021, 07:26
Ta to przypadek i wogóle naj jechała szybko i stuknela na pasach pirat to pirat
Driver
Driver 13.05.2021, 16:04
Dlaczego nie można uruchomić świateł dla pieszych, jaki jest od strony Zgorzelca wciskamy przycisk i zawsze bezpieczniej.
John
John 13.05.2021, 14:03
To tak jest gdy się autostradę prowadzi środkiem miasta
Xd
Xd 13.05.2021, 23:24
S2 💗kocham jeździć piękne osiągi można na tej autostradzie wyciągnąć
zulu
zulu 13.05.2021, 14:40
Tak jak w Olszynie .Projektanci kończą studia za prosiaki i kurczaki.
Mloda 24
Mloda 24 13.05.2021, 13:44
To może zmieńmy przepisy skoro i tak pieszy nie ma szans ???? Wina leży po obu stronach , jedna nie ustąpiła pierwszeństwa a druga powimna mieć jakieś odblaski!!!! Dobrze, że chociaż ktoś nakrył tą kobietę swoim okryciem i sam mokną , brawo dla niego lepiej taki gest niż tylko stać i się gapić....
Kierowca
Kierowca 13.05.2021, 16:13
Ta Pani została przykryta kocem przez dziewczynę, która wybiegła pierwsza z samochodu, żeby jej pomóc i do przyjazdu karetki i policji była na miejscu, na szczczęście nie tylko ona pomogła.Dobrze że ludzie reagują widząc takie zajście i nie ma znieczulicy.
Niestety przy deszczu, źle oświetlonym przejściu i do tego ciemnym ubraniu bardzo ciężko jest zauważyć osobę przechodzącą przez pasy. Piesi powinni mieć mimo wszystko oczy dookoła głowy wchodząc na pasy, nie tylko kierowca jest odpowiedzialny.
Jan
Jan 13.05.2021, 22:15
Nie wiem czy ktoś badał tę sprawę pod kątem wystąpienia prawidłowości, ale z mojego doświadczenia wiem że piesi którzy jeżdżą samochodem nie ufają innym kierującym gdyż sami wiedzą że czasami nic nie widać. I to, że pieszy widzi samochód nie znaczy że kierujący widzi pieszego. Dlatego ZASADA OGRANICZONEGO ZAUFANIA.
Neutralny
Neutralny 13.05.2021, 09:51
Paradoksalnie przepisy o pierszeństwie pieszych na przejściu pośrednio przyczyniają się do większej liczby wypadków z udziałem pieszych, mimo tego, że prawo stoi po stronie pieszego, to fizycznie nie ma on żadnych szans w konfrontacji z samochodem, a część pieszych wiedząc, że mają pierszeństwo wchodzi na przejście bez upewnienia się czy to bezpieczne, do tego ubierają się w ubrania "maskujące"- podczas tak ograniczonej widoczności, nie dając szansy kierowcy, który może być oślepiony światłami pojazdów z naprzeciwka, na odpowiednio wczesne zauważenie pieszego i reakcję. Nie bronię nieodpowiedzialnych "kierowców", którzy zasuwają nie bacząc na innych, ale chodzi mi o zdrowy rozsądek obu stron. Swoją drogą wraz z przepisami o pierszeństwie pieszych na przejściu, powinno się wprowadzić obowiązek noszenia elementów odblaskowych na ubraniu po zmroku nie tylko po za terenem zabudowanym ale także w zabudowanym.
Kierowca i pieszy
Kierowca i pieszy 14.05.2021, 10:18
Bardzo mądry komentarz. Odblaski powinny być wszędzie obowiązkowe👏
Gorlitzer
Gorlitzer 13.05.2021, 08:49
jak widzę rejestrację dlb to uważam, to banda miernuchów na drodze bez podstawowej znajomości przepisów ruchu drogowego !!!!!!
Popek
Popek 13.05.2021, 23:23
Jak cię zobaczę to nie zdążysz zachować bezpieczeństwa
zulu
zulu 13.05.2021, 14:42
Gorsi od DLB są tylko DZG I DLW.
Xddd
Xddd 13.05.2021, 23:22
Ja mam na dlb i co mam iść się rozpłakać do kąta bo żul mnie obraził XD
John
John 13.05.2021, 21:51
Polacy na GR to dopiero kozaki
Ktoś
Ktoś 13.05.2021, 16:11
A ty to jaka masz rejestrację? masakra jakie to prostackie ocenianie innych.
Lubaniak
Lubaniak 13.05.2021, 15:22
Po długiej obserwacji - jak widzę de...la na drodze , później nr rejestracyjny, to zazwyczaj DLW :-(
Ktoś
Ktoś 13.05.2021, 16:13
Następny oceniacz. Sami Najlepszi kierowcy z dje dlb. Dno dna
Tfu
Tfu 13.05.2021, 23:21
A ty co rowerkiem jeździsz czy jak ze oceniasz wnioskuję że jeździsz tak rzadko że tylko z opowieści na dobranoc dziadka potrafisz Wywnioskowac że dje i dlb to zło Xd
Kierowca
Kierowca 13.05.2021, 08:42
Przejścia dla pieszych powinny być dodatkowo oświetlone. Może władze Lubania wraz ze Starostwem wystąpią z taką inicjatywą do właściciela drogi czyli GDDKiA?.
szofer
szofer 13.05.2021, 09:57
A piesi nosić odblaski- to dla ich bezpieczeństwa
kierowca
kierowca 13.05.2021, 07:57
Dziwne tłumaczenie kierowcy. Skoro auta zatrzymały się przed przejściem dla pieszych to już jest sygnał dla innych kierowców, że ktoś przez te przejście może przechodzić.
Nope
Nope 13.05.2021, 11:10
Padało ślisko ciemno a światła z naprzeciwka mogły jeszcze oślepić panie kierowco a jakie miało być tłumaczenie? Wypowiedz bez sensu.Pojeździj czasami o innych porach niż w dzień i dopiero sie wypowiadaj ;)
Zośka
Zośka 13.05.2021, 10:20
Dobrze, że kierująca nie tłumaczyła się, że nie zna Lubania i dlatego spowodowała wypadek.
Eddy
Eddy 13.05.2021, 18:39
Luban to taka wiocha jak wlosien albo mawet gorsza, jak takiego zadupia mozna nie znac!
Wiem
Wiem 13.05.2021, 07:06
Kilka lat temu na innym przejściu ale w takich samuch warunkach pogodowych zginela osoba z rodziny . Szeroka jezdnia brak oświetlenia przejścia i swiatla poprzedzające sie z aut .
Kamil
Kamil 13.05.2021, 05:57
Oj ci niedzielni kierowcy.
Prawko do worka i w PKS a nie na drogi.
Tłumaczenie żadne.......
Lubanianin
Lubanianin 13.05.2021, 01:02
A ten srebrny seat Toledo to świadek czy uczestnik?
megafaka
megafaka 13.05.2021, 09:18
..nie On z Hiszpanii tranzytem przez Lubań leciał..
Jakie to ma znaczenie...???
Seat to hiszpan
Seat to hiszpan 13.05.2021, 23:19
Widzisz człowieku z ciemnogrodu nawet nie wiesz ze seat był dawno dawno temu hiszpański a teraz jest niemiecki tak to ma znaczenie bo np spać po nocy nie mogę jak się nie dowiem.
Hiszpański temperament
Hiszpański temperament 13.05.2021, 18:22
A myślałem że z fabryki vag

Pozostałe