Dotacje na miejskie inwestycje

  • 10.05.2021, 09:46 (aktualizacja 10.05.2021, 10:04)
  • red.
Dotacje na miejskie inwestycje

Podziel się:

Oceń:

Remont Parku na Kamiennej Górze za 2 mln zł, Kartingów za 1,5 mln zł, środki na modernizację miejskiego oświetlenia i dotacje na wymianę kopciuchów - tym zajmowali się lubańscy radni na ostatniej sesji nadzwyczajnej.

Piątkowa sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej została zwołana na wniosek Burmistrza w związku z koniecznością wprowadzenia istotnych zmian w budżecie miasta na 2021 oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2021-2036.

W ramach zmian budżetowych wprowadzono m.in. środki w wysokości 3,5 mln zł uzyskane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pozyskane dofinansowanie zostanie przeznaczone na rewitalizację Paku na Kamiennej Górze w Lubaniu w kwocie 2 mln zł oraz 1,5 mln zł na modernizację obiektów sportowo-rekreacyjnych przy ul. Działkowej. Istotna korekta budżetu miasta dotyczyła również wprowadzenia dofinansowania przyznanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 na projekt pn. „Modernizacja oświetlenia ulicznego w zachodniej i południowej części województwa dolnośląskiego”. Na zwiększenie środków  budżetowych wpłynęło także uzyskanie wsparcia w wysokości 3 tys. złotych z Fundacji Santander, w ramach konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam EKO”. Szczególnie ważna decyzja, którą podjęli radni dotyczy zwiększenia o 150 tys. zł środków na „Dotację na wymianę systemów ogrzewania opartych na paliwie stałym lub biomasie”. Jak uzasadniał Arkadiusz Słowiński, Burmistrz Miasta Lubań, decyzję o zwiększeniu wsparcia na ten cel podjęto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Ze względu na spore zainteresowanie tą formą wsparcia i dużą liczbą wniosków, które wpłynęły do Urzędu Miasta Lubań, zaproponowano dodanie środków, aby wszyscy wnioskujący mieszkańcy mieli szansę skorzystać z dotacji.

Wprowadzono zmiany w budżecie miasta na 2021 rok. Plan dochodów budżetu miasta po zmianach wynosi 99 462 846,07 zł, a plan wydatków po zmianach wynosi 106 963 653,82 zł.

Konsekwencją zaktualizowania dochodów i wydatków budżetu miasta wprowadzono zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2021-2036.

Przewodniczący Rady Miasta poddał pod imienne głosowanie przygotowane projekty uchwał, które lubańscy radni przyjęli jednomyślnie.

red.

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lubanianka
Lubanianka 11.05.2021, 08:54
Co to za bezmózgowie zleciło taki sposób malowania ławek parkowych - zresztą nie wszystkich. Ponaklejali na świeżą farbę karki które po zerwaniu pozostawiają ślady. Poza tym zapomnieli pomalować te na obwodnicy przykościelnej i tylko patrzeć jak w krótkim czasie drewno spróchnieje do reszty. Obsrany tret dookoła bo nie mają sposobu na gołębie, których zresztą odchody są źródłem chorób - a jest tam placówka zdrowia i co ...? Nie kojarzą? Dziadostwo - goni dziadostwo! Jaka władza takie jej efekty. Burmistrz spaceruje tylko - i też nie za często - między urzędem a ratuszem.
Janina
Janina 11.05.2021, 07:17
Miasto Lubań jest zaniedbanym miastem,wystarczy przjść się brzegiem strumienia, zobaczyć otoczenie starego szpitala - a tak naprawdę to czyj to szpital ??????zobaczyć jak wygląda przejście między ul. Górniczą a szpitalem i rury ciepłownicze, jedno śmieciowisko.Szkoda pisać bo żaden radny z terenu osiedla Piast moim zdaniem dla mieszkańców nie zrobił NIC.
Łokietkowa
Łokietkowa 11.05.2021, 08:57
Właściwie to tylko dzięki kierownictwu Spółdzielni Mieszkaniowej :"Nadzieja" ten ich teren - osiedle Piastów - wygląda przyzwoicie - gdyby to było pod zarządem miasta - to tylko syf-kiła i mogiła.
Arkadiusz
Arkadiusz 10.05.2021, 19:00
Zajmijcie cię remontami kamienic które straszą w ścisłym centrum. A nie bierzecie się za coś co zawsze wychodzi wam źle. Kamienna nie potrzebuje betonu i kostki brukowej.

Pozostałe