Przekroczone stany ostrzegawcze na Kwisie

  • 02.05.2021, 14:22 (aktualizacja 02.05.2021, 14:55)
  • red.
Przekroczone stany ostrzegawcze na Kwisie

Podziel się:

Oceń:

W wyniku intensywnych opadów deszczu w górnej zlewni rzeki Kwisy występują wezbrania z przekroczeniami stanów alarmowych.

Stany ostrzegawcze przekroczone zostały w górnej części rzeki Kwisy do zbiornika Leśna w Mirsku i Gryfowie Śląskim.

Na wodowskazie w Mirsku do wartości alarmowej pozostało 16 cm, a na wodowskazie w Gryfowie Śląskim zaledwie 3 cm.

W Leśnej poziom wody określany jest jako wysoki. W Nowogrodźcu normalny, a w Łozach w gminie Żagań - niski.

IMGW wydało drugi stopień ostrzeżenia o  opadach w regionie:
Nadal występują i są prognozowane opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, początkowo także silnym. Prognozowana całkowita suma opadów od początku ważności ostrzeżenia (od godz. 02:00 dnia 02.05.2021) od 35 mm do 50 mm, lokalnie około 65 mm.

red.

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kajko
Kajko 03.05.2021, 11:34
Nie może być.Przecież susza i ocieplenie klimatu.03.05-7 stopni celsjusza
ktoś
ktoś 03.05.2021, 09:45
Czy przed wodospadem obok tej niby elektrowni wodnej ta usypana tama jest legalna?
Zbyszko z Bogdańca
Zbyszko z Bogdańca 03.05.2021, 14:49
Nielegalne powinny być wypowiedzi takich dzbanów jak ty. A jak już tak bardzo cie to nurtuje, to sporządź pisemko do odpowiednich organów i zapytaj a nie tutaj jakieś dziwolągi bazgrzesz. Idę o zakład, że w rok czasu byś nie doszedł do kogo i jak napisać. Bywaj plebejuszu!
ktoś2
ktoś2 03.05.2021, 10:52
Dobre pytanie. Przed tamą poziom podniesiony a koło mostu kolejowego park pływa.
Lemon
Lemon 02.05.2021, 22:35
Jeden dzień popada i już stany przekroczone są. Kiedyś deszcze padały przez tydzień i nic się nie działo ......rzeki dawały radę. A teraz rzeki nie mogą wody pomieścić przy jednodniowych opadach ......
Wodniak
Wodniak 03.05.2021, 11:01
Prawda! Przejedźcie się wzdłuż Kwisy to zobaczycie jakie niezaniedbania Spółek Wodnych i ich Wojewódzkiego Zarządu. Koryto zwężone przez krzaczaste zarosty, łachy naniesionego piasku, powalone kłody - przez co odpływ wody jest obniżony.
obywatel - uczciwy
obywatel - uczciwy 04.05.2021, 09:54
Tu nie chodzi o kłody czy łachy a o regulowanie i betonowanie rzek.
Iwanek
Iwanek 04.05.2021, 09:41
W powiecie lubańskim już prawie 20 lat nie ma żadnych Spółek Wodnych. A za rzeki i potoki odpowiada od 1 stycznia 2018 roku Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, powołane mocą nowej ustawy Prawo wodne. Większość prac za Wody Polskie wykonują w naszym powiecie bobry i tylko one.
Hubal
Hubal 02.05.2021, 16:44
Taka wola ich Boga!
DJ Tusk
DJ Tusk 02.05.2021, 21:44
Czekaj aż Cię zaleje, pierwszy na kolanach bedziesz leciał do swojego boga ...

Pozostałe