Znamy termin referendum w sprawie odwołania Rady Gminy Lubań

  • 29.04.2021, 18:21 (aktualizacja 29.04.2021, 19:17)
  • red.
Znamy termin referendum w sprawie odwołania Rady Gminy Lubań

Podziel się:

Oceń:

Podany dziś przez Komisarza Wyborczego w Jeleniej Górze termin referendum w sprawie odwołania Rady Gminy Lubań spowoduje, że mieszkańcy w czerwcu tego roku wezmą najprawdopodobniej udział w trzytygodniowym maratonie wyborczym.

Termin referendum

Komisarz Wyborczy w Jeleniej Górze na 20 czerwca 2021r. wyznaczył termin przeprowadzenia w Gminie Lubań referendum w sprawie odwołania Rady Gminy.

Z końcem stycznia z pomysłem przeprowadzenia referendum wyszedł Zbigniew Zjawin, pisaliśmy o tym w tekście „Referendum w Gminie Lubań?”. Oficjalnie przyczyny opublikowano w Obwieszczeniu i rozwieszono na gminnych tablicach, opublikowaliśmy je również TUTAJ.

Mieszkańców czeka wyborczy maraton

Wyznaczenie terminu referendum na 20 czerwca może doprowadzić do trzytygodniowego maratonu wyborczego. Dziś do podpisu Prezesa Rady Ministrów skierowano projekt rozporządzenia przekładającego przedterminowe wybory Wójta Gminy Lubań na 13 czerwca 2021r.

Tak więc nie ma już szans, aby referendum o odwołanie Rady Gminy Lubań odbyło się w jednym terminie z przedterminowymi wyborami na Wójta Gminy Lubań. Na co liczono składając inicjatywę referendalną.

O ile pandemia nie pokrzyżuje planów:

  • mieszkańcy gminy Lubań 13 czerwca pójdą do urn wybierać wójta,
  • 20 czerwca zabiorą głos w sprawie odwołania urzędującej Rady Gminy Lubań,
  • o ile wybór wójta nie rozstrzygnie się w pierwszej turze, 27 czerwca odbędzie się druga tura przedterminowych wyborów na Wójta Gminy Lubań.

Na dziś nic tego nie zapowiada, ale jeśli terminy wyborów nie zostaną znowu przesunięte mieszkańców gminy Lubań czeka w czerwcu prawdziwy wyborczy maraton.

red.

Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Hura jest skansen
Hura jest skansen 03.05.2021, 09:46
Powiat lubański to referdum Lubań Leśna tu już. będzie to samo co się dzieje samorządy to amatorka i tyle tu ludzie idą. Tylko dla kasy bez wizji rozwoju aby ludziom żyło się lepiej tylko dieta radnego i kasa burmistrza .Ludzie rozliczać. Tych amatorów z obietnic nie czekać. .Powiat lubański powiem się rozwijać a nie zwijać. Gdzie remont dworca PKP połączenia z dużymi aglomeracjami .Gdzie strefa ekonomiczna itp.
nie lubię takiej gminy
nie lubię takiej gminy 02.05.2021, 11:24
Tylko Referendum.Czas na odnowę w tej gminie.Dość tych komicznych Komisji i Sesji.Tylko to co AU wymyśli to,to przechodzi ,pozostali radni nie mają nawet głosu.Hercunia też tak nie dopuszczali do głosu ,bo Pani Przewodnicząca nie udzielam Panu głosu........ To kpiny.Rządy i metody Pani AU niczym za wschodniej granicy.To tak kochani wyborcy jak będzie wyglądać praca po wyborze Wójta ,jeżeli nie będzie to Pani AU!!! Nowy Wójt kto by to nie był będzie torpedowany przez większościową kastę uzależnionych do Pani AU.Aby wyprowadzić Gminę z marazmu to trzeba wybrać nowych radnych i nowego Wójta.A gdyby nie daj Boże wygrała Pani AU to takich radnych,którzy nie dadzą się omamić Pani ..... A najlepiej aby w pierwszej turze podziękowali Pani pozostali kandydaci też mają prawo pokazać co potrafią.Pani już rządziła w gminie jakimi metodami to Śp Hercuń i poprzednicy wiedzą.
Xx
Xx 02.05.2021, 21:20
Żadnej różnicy, pomiędzy córką a tatusiem . Oszczerstwa, kłamstwa, manipulacje, nieudolność brak kultury. Opamiętania troszkę kobieto. Nienawiści i samotność bije na odległość.
nie lubię takiej gminy
nie lubię takiej gminy 03.05.2021, 12:14
Xx - bardzo się mylisz co do autora i walisz nie w tym kierunku.Znam gminę od podszewki i wiem co piszę.Tak nie lubię takiej gminy bo znam gminę też z tej lepszej strony.Nie bije ze mnie nienawiść na brak samotności nie narzekam.Nie mam żadnych przesłanek do manipulowania Ale chcę żyć w normalnej ,rozwijającej się gminie bez manipulacji,kłamstw i głupiego rządzenia.
MO
MO 02.05.2021, 21:02
Córka opisała, sposób rządów, po objęciu stanowiska wzorem po kłamstwach tatusia.
Sebastian Brożek
Sebastian Brożek 02.05.2021, 17:47
Pani przewodnicząca Rady Gminy jest osobą taktowną i opanowaną, posiadająca doświadczenie w prowadzeniu obrad Sesji jak mało kto. .Posiadając takie doświadczenie nie pozwala na anarchię w czasie obrad, przestrzega porządek obrad i potrafi skutecznie przywołać do porządku radnych, którzy nie są w stanie przestrzegać ustalonego i przyjętego porządku obrad. Takie stanowcze zachowanie Pani Przewodniczącej oczywiście nie podoba się tym radnym, którzy nie przestrzegają porządku obrad, chcieliby zabierać głos w każdym czasie i bardzo często nie w temacie. W pańskiej ocenie przebieg obrad sesji i komisji jest śmieszny , a w mojej ocenie i wielu innych osób jest bardzo poważny, Uchwały podejmowane na Sesjach są trafne, odzwierciedlają potrzeby i rozwój, gminy oraz troskę o mieszkańców. Poruszył Pan Św. P. Wójta Hercunia ci co ogłądali sesje z jego udziałem to mają wyrobione zdanie na temat jego zachowań. Jego ataki na radnych na przewodniczącą i niekończące się kłamstwa wprowadzały nie przyjemną atmosferę. którą to Pan przypisuje teraz Radnym. Proponuję spojrzeć na pracę Radnych z szacunkiem, ponieważ zbliżające się referendum mam nadzieję nie wniesie niczego nowego, a gmina straci jakieś zadania inwestycyjne bo środki na ich realizację przeznaczone zostaną na referendum. Swoją opinię oparłem na rozmowie z wieloma mieszkańcami gminy , Pozdrawiam
Janusz
Janusz 02.05.2021, 19:43
Weź, proszę nie rozśmieszaj. Przecież każdy normalny człowiek widzi jak trzyma ze swoją grupką Radnych rządzących przez Panią Usyk. Nie będę podawać argumentów, bo nie chce mi się pisać. Jest to zresztą widoczne na nagraniach z sesji.
MO
MO 04.05.2021, 19:17
Brak wiarygodnych argumentów, to nie przedstawiasz.Same bzdury podajesz.
Sebastian Brożek
Sebastian Brożek 03.05.2021, 16:38
DO Janusza- Jeżeli dla Ciebie szanowny panie Januszu jest śmieszne to co robi Rada Gminy dla rozwoju gminy i dobra jej mieszkańców ,to świadczy o tym ,że oceniasz sytuacje emocjonalnie z jakiegoś znanego tobie powodu. Proponował bym dokonać ocenę pracy Radnych na chłodno, sprawiedliwie wykazać co było w ich działaniu złe a co dobre. Według mojej oceny należy skupić się na faktach, a fakty są takie, że Działania radnych w każdej podjętej uchwale mieli na celu dobro mieszkańców. Uchwalony budżet gwarantuje rozwój gminy i dobro mieszkańców.
pio
pio 30.04.2021, 22:37
Tylko Pani Aneta.
Rynek
Rynek 30.04.2021, 20:54
Referendum w leśnej to kwestia czasu populizm i bajki to dzień codzienny kiedy to się skończy za wodę i śmieci o 1000 procent do góry
Nie dla komuny
Nie dla komuny 01.05.2021, 17:47
No tam się. dzieje w tej Leśnej będzie gorąco i bunt ludzi bliski
Mieszkaniec
Mieszkaniec 30.04.2021, 17:07
Jedyna rzecz jaka wyszła ZZ przez ostatnich kilka lat. Za to mu dziękujemy i niech lepiej wycofa sie z wyborow. A AU to zagrożenie dla spokoju w naszej gminie
Xx
Xx 01.05.2021, 12:49
Prawdziwe zagrożenie dla gminy, to przerośnięta chorą ambicją córeczka .Osoba kierowana , przez osoby obce nic dobrego zależności pozostają.
Wolter
Wolter 01.05.2021, 17:16
No już nie ma w okolicy bardziej przerośniętej chorą ambicją jak madame AU.
Ewelina
Ewelina 30.04.2021, 16:16
W tej kampanii koniecznie zaznaczyć, która wioska z gminy zapłaci za to. Co nie zostanie zrealizowane z planu budżetowego bo referendum kosztuje masę kasy. Czy pomysłodawcy już wiedzą? Kto zyskać chce wszyscy wiedzą ale kto ma stracić? To są duże pieniądze wyrzucone w błoto. Czy nie szkoda pieniędzy?
Nora z nora
Nora z nora 30.04.2021, 15:43
Leśna referendum w krótce będzie się działo ekipa od śmieci w powiecie też poleci i wały jakie robi z samorządami
Man
Man 30.04.2021, 14:44
Trzeba jeszcze kampanie odpowiednia zrobić zeby ludzie wiedzieli po co idą
Aneta_wypad
Aneta_wypad 30.04.2021, 11:57
Fanką pana zjawina nie jestem ale to co robi rada w postaci 8 muszkieterów i żony-kandydatki radnego woła o pomste do nieba. Najpierw 11 czerwca AU przegra wybory a tydzień później resztę tego towarzystwa na taczkach wywieziemy
Mieszkańcy
Mieszkańcy 02.05.2021, 23:52
Oby się udało! Porządek trzeba zrobić! Nowa rada z młodymi ambitnymi ludżmi ,którzy nie będą tańczyć jak Usykowa im zagra!!!
Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy 01.05.2021, 08:20
Nie życz nikomu co Tobie nie miłe
ania
ania 30.04.2021, 16:49
A co złego oni niby robią?Dzięki komu podwyżki opłat za śmieci są minimalne.Kto wywalczył taki podatek jaki jest.A co proponowano?To tylko dwa przykłady.Kto to wywalczył?Dla kogo to robią.Dla mieszkańcow naszej gminy.To jest zapłata za ich ciężką pracę.Proszę przejechać się przez wioski i zobaczyć jak wygląda ich działanie.Za ich pracę taczki,tak?
Sebastian Brożek
Sebastian Brożek 30.04.2021, 15:19
Sposób Pani komentarza wskazuje na to , że jest Pani mocno zirytowana tym, że Radnym udaje się być radnymi a nie bezradnymi. Ci radni zostali wybrani i koncentrują swoje działania na tym, żebyśmy mieli dobre drogi, oświetlone miejscowości, wodociągi, dbają o oświatę i jej rozwój, kulturę a to wszystko przy niskich podatkach i stosunkowo niskich opłatach za odbiór i wywóz śmieci. Pani natomiast pisze o pomstę do nieba nie podając niczego co ci Radni zrobili żle. Takie zachowanie jest nieracjonalne i potocznie nazywane jest pieniactwem.
ania
ania 02.05.2021, 10:13
Proszę Pana,wyraziłam swoje zadowolenie z pracy radych.Pan nazwał to pieniactwem i zachowaniem nie racjonalnym.Nie używa się słów nie znając ich znaczenia.Tak,jestem jednym z wielu mieszkańców naszej gminy zadowolonych z racy radnych.Jak stwierdził Pan w poprzednim komentarzu jest to demokracja a nie drogi Panie pieniactwo.A nieba w to nie mieszajmy.
Sebastian Brożek
Sebastian Brożek 02.05.2021, 17:07
szanowna Pani Aniu, mój komentarz nie dotyczył komentarza napisanego przez Szanowną Panią. Wyrażam takie same poglądy jak Pani. Mój komentarz odnosił się do osoby która komentowała pod nickiem Aneta wypad., Tak się złożyło, że oboje odpowiedzieliśmy na komentarz pod tytułem Aneta wypad. Oboje mamy podobne poglądy na pracę Rady Gminy. Pozdrawiam.
mieszkaniec wsi
mieszkaniec wsi 30.04.2021, 10:37
Słusznie czas na zmiany.Dla dobra Gminy i nowego Wójta.Tylu mądrych,młodych ludzi mieszka na terenie Gminy ,myślących,wykształconych.Może etatowi od lat radni zwolnią stołki .Bo niektórzy Gminę traktują jak prywatny folwark.Przy obecnej radzie to tylko jedna z kandydatek ma szansę na dalsze szarżowanie,pozostali mogliby liczyć na to co mamy obecnie.To mieszkańcy zdecydują kto będzie dbał o ich interesy, a nie słuchał co mają robić.A wybrany nowy Wójt będzie miał z kim pracować NORMALNIE a nie na szabelki większości guru.W gminie potrzeba zdrowych rozwiązań to za mały grajdoł na większość i opozycję - tu jest miejsce na dobre decyzje dla mieszkańców naszej gminy .Decyzja należy do wyborców,czy chcą mieszkać w gminie o której słychać coś dobrego i nowego,czy czytać o przepychankach i waśniach ,czy chcą Wójta który wyprowadzi gminę z zawiści i śmieszności czy chcą tkwić w tym grajdole -'"JA WAM POKAŻE". I tak nie nalatujcie na Zjawina - referendum do najlepsza rzecz jaką mógł zrobić dla tej Gminy.Ujmując to słowami"kończ Waś wstydu oszczędź" .Tak więc mieszkańcy gminy to od Was zależy co wybierzecie.
Xx
Xx 01.05.2021, 12:41
Napisał Zbyszek specjalista przegrany, w każdych wyborach.
MO
MO 30.04.2021, 12:49
Tylko nie ty!!!
Sebastian Brożek
Sebastian Brożek 30.04.2021, 12:30
Dla dobra gminy i nowego Wójta to żadne referendum nie ma sensu. Każdy nowo wybrany wójt kim by nie był musi realizować uchwały Rady gminy, a te przez całą kadencje podejmowane były zawsze w interesie mieszkańców. Uchwalony budżet jest ambitny i realny do wykonania. Zarzuty przedstawione we wniosku o referendum są spłycone, powierzchowne i często nieprawdziwe. Referendum wygeneruje koszty dodatkowe dla gminy. Obecna Rada wybrana została przez większość gminnych wyborców i tak będzie w referendum na nich zagłosuje większość ponieważ swoje obowiązki radni wykonują nadzwyczaj dobrze. W każdej społeczności ci co są w mniejszości są zazwyczaj nie zadowoleni. Niestety taka jest demokracja.. W każdej społeczności znajdują się różnego rodzaju wichrzyciele i cwaniacy którzy na robieniu zamieszania próbują upiec własną pieczeń. Takim wichrzycielom i waniakom trzeba powiedzieć wyrażnie STOP!!!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 03.05.2021, 16:13
Oj oj nie zebyscie przeliczyli taka pewnosc
bialy kruk
bialy kruk 30.04.2021, 11:54
I bardzo dobrze, niech rozpędzą to towarzystwo AU na 4 strony świata. Prywatny folwark sobie zrobili po śmierci wójta. A teraz jeszcze blondi ma czelność kandydować. Się przeliczy na wyborach wraz z mężusiem!
Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy 01.05.2021, 08:16
Człowieku ogarnij się.Jaki prywatny folwark. Który z radnych postawił sobie dom za "nasze" pieniądze? Który wyjechał na wczasy? A może ktoś wybudował basen? Oświetlenie gminnych dróg, remont dróg, sala gimnastyczna, remont świetlicy to uważasz za prywatę? Nie korzystasz z tego? A dlaczego nie startujesz na wójta? Przecież nie było ograniczonej ilości kandydatów. Ale żeby podjąć taki krok trzeba mieć "jaja" , wiedzę i odporność ogromną na takie wypowiedzi. Musisz być bardzo sfrustrowanym człowiekiem. Pamiętaj "dobro powraca".
MO
MO 01.05.2021, 12:33
Akurat ona startuje, jedyne umiejętności to szkalowanie, nieudolność, i kłamie jak stary.Prostą wypowiedź firma pisze, przy wsparciu słupów fb.
seba
seba 30.04.2021, 15:28
Przeliczyć się może każdy, a najczęściej przeliczają się ci, którzy liczą, że zdobędą szacunek szkalując innych. Tacy ludzie upodabniają się do miłych zwierząt domowych.
hans
hans 30.04.2021, 09:08
Kiedy w Olszynie?
Xx
Xx 30.04.2021, 00:06
Zbyszek, tylko awantura i mącenie zero konkretów. Siekierczyn również ma go dosyć.
Leon
Leon 29.04.2021, 23:13
Jak nie wiesz o czym piszesz to nie zabieraj głosu .Ludzie ,czyli My mieszkańcy zdecydujemy ,kto będzie nami rządził i kto Nas będzie reprezentował ... Idz na wybory ...,i wtedy się wypowiadaj .
MO
MO 30.04.2021, 09:18
Obecnych kto wybrał?
kawa
kawa 30.04.2021, 08:47
leon chyba tobą rządził, ja sobą nie pozwolę rządzić
Olfa
Olfa 29.04.2021, 21:45
Czekamy kiedy będzie referendum w Leśnej dość. Tego cyrku
MO
MO 29.04.2021, 20:14
Zmarnowano środki z budżetu. Program wyborczy Zbyszka cwaniaka.

Pozostałe