Będzie remont drogi przez Pisarzowice

  • 27.04.2021, 12:10 (aktualizacja 27.04.2021, 12:54)
  • Źródło: Powiat Lubań
Będzie remont drogi przez Pisarzowice Powiat Lubań

Podziel się:

Oceń:

Ponad cztery miliony siedemset dziewięćdziesiąt tysięcy złotych pozyskał Powiat Lubański z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Środki te wydatkowane zostaną m. in. na remont drogi powiatowej biegnącej przez Pisarzowice.

Na remont tej drogi Powiat Lubański pozyskał ponad dwa miliony trzysta siedem tysięcy złotych. Pozostałe środki w kwocie przekraczającej milion sto dziewięćdziesiąt dwa tysiące złotych pochodzić będą z budżetu powiatu. Jest to inwestycja za ponad 3 mln złotych, a procedura przetargowa już ruszyła. 

Przebudowa nawierzchni poprawi bezpieczeństwo i płynność ruchu samochodowego. Nowa nawierzchnia oraz przebudowa istniejących elementów pasa drogowego, poprawią także komfort ruchu oraz estetykę drogi prowadzącej z Pisarzowic do Nowej Karczmy. To ważna droga dla powiatu, a przede wszystkim dla mieszkańców Pisarzowic. Radni wyrazili zgodę na realizację tej inwestycji. Jeszcze w tym roku droga ta oddana zostanie do użytku.

W ramach tych środków milion dwieście tysięcy złotych przeznaczone zostało na zakup nowego aparatu rentgenowskiego dla Łużyckiego Centrum Medycznego w Lubaniu.

Środki pochodzące z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wydatkowane zostały również na kompleksową przebudowę 670-metrowego odcinka drogi w ciągu ulic Słowackiego i Kopernika w Lubaniu, a pozyskane środki w kwocie przekraczającej milion sześćset tysięcy złotych pozwoliły na jej sfinalizowanie. W tych ramach przebudowano również sieci kanalizacyjne, części sieci wodociągowych oraz gazowych. Prace te wykonało Lubańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Polska Spółka Gazownicza.

- To znakomita wiadomość. Ponad cztery miliony złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to kolejny dowód naszej konsekwencji i skuteczności w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na realizację inwestycji, które są kluczowe z punktu widzenia bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców - mówi Walery Czarnecki, starosta lubański. 

Reszta kwoty przeznaczona została na realizację projektu pt. „Dalszy rozwój e-usług w Powiatach Lubańskim, Lwóweckim, Zgorzeleckim, Bolesławieckim i Gminie Miejskiej Lubań”. Przedmiotem projektu jest wprowadzenie zaawansowanych e-usług publicznych, pozwalających odbiorcom na kompleksowe załatwienie spraw urzędowych. Starostwo lubańskie pozyskało na ten cel milion dziewięćset tysięcy złotych.

 

Źródło: Powiat Lubań

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mmb
Mmb 20.11.2021, 07:01
I to ma być ta droga ??? Lepiej bylo zostawić starą!!!
Obywatel
Obywatel 20.11.2021, 06:47
Remont drogi w Pisarzowicach to porażka!!! Asfalt wylany na Asfalt to jest remont drogi!!! Nie można z posesji wyjechac na drogę bo takie góry porobione...porażka
Jan.
Jan. 28.04.2021, 18:22
Kiedy, kiedy??? Od lat słyszymy tę śpiewkę
Sołtysiaczka
Sołtysiaczka 27.04.2021, 20:01
A po co im tam na tej wiosze utwardzona nawierzchnia skoro powinni do dzisiaj jeździć furmankami?
mieszkanka Pisarzowic
mieszkanka Pisarzowic 28.04.2021, 08:53
Twój komentarz jest na poziome zerowym i świadczy o Twojej inteligencji .. To już dla mieszkańców wsi nie należy się porządna droga ?? Przejedź się swoją ''furmanką'' po tej wiosce i zobacz w jakim stanie jest nawierzchnia. I proponuje zmienić swoje myślenie i nastawienie, że wioski (lub akurat dana wieś) są zacofane, nic się nie należy i są najgorsze, ''Szanowna'' Pani
mieszkańcy
mieszkańcy 27.04.2021, 17:17
w końcu, dziękujemy Panie Starosto!
Łazek
Łazek 27.04.2021, 13:40
Oo juz widze komentarz pierwszego fachowca rrr co ci poszerza jakim cudem strumyk zasypia czy ploty ludziom rozpierdzielą??? Wez sie za robote a nie bezsensowne pisanie komentarzy
Teo
Teo 27.04.2021, 13:05
Oczekuję bardziej dokladniej informacji co konkretnie będzie robione . Bo jeżeli tylko wymiana nawiwrzchni to do kitu z taką modernizają!!! Nie poprawi to bezpieczeństwa jak to piszecie w artykule!
rrrrr
rrrrr 27.04.2021, 12:20
Rozumiem, że poszerzą obecną drogę?
prprprrrprprpr
prprprrrprprpr 27.04.2021, 12:59
kosztem czego?
rrrrr
rrrrr 27.04.2021, 13:17
kosztem pobocza i rowów

Pozostałe