Zatrzymany za kradzież pieniędzy i elektronarzędzi

  • 22.04.2021, 15:23 (aktualizacja 22.04.2021, 15:30)
  • red./KPP Lubań
Zatrzymany za kradzież pieniędzy i elektronarzędzi KPP Lubań

Podziel się:

Oceń:

Wspólne działania funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Leśnej oraz Rewiru Dzielnicowych w Świeradowie-Zdroju doprowadziły do zatrzymania 22-latka podejrzewanego o kradzież kasetki z pieniędzmi oraz elektronarzędzi. Policjanci przedstawili zatrzymanemu zarzuty. Resztą zajmie się już prokuratura i sąd

Końcem lutego br. mundurowi otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży kasetki metalowej wraz z pieniędzmi. Z ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia wynikało, iż sprawca do mieszkania wszedł przez uchylone okno znajdujące się na parterze budynku. Złodziej ukradł metalową kasetkę. Jak powiadomiła funkcjonariuszy pokrzywdzona, w kasetce było 13 tysięcy złotych.

Kilka dni temu do Komisariatu Policji w Leśnej zgłosił się mieszkaniec gminy Leśna twierdząc, że został okradziony. Z garażu pokrzywdzonego zniknęły elektronarzędzia o łącznej wartości 2 tysięcy złotych. Funkcjonariusze przeprowadzili kilka ustaleń operacyjnych i w efekcie tych czynności zatrzymali 22-letniego mieszkańca gminy Leśna.

Elektronarzędzia zostały odzyskane, natomiast metalową kasetkę, w której trzymana była gotówka policjanci wyłowili ze studni. Pieniędzy nie udało się odzyskać, gdyż zostały już wydane przez sprawcę. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Teraz 22-latkowi może grozić do 5 lat więzienia.

red./KPP Lubań

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pati
Pati 26.04.2021, 05:53
Leśna i gmina to wylęgarnia złodzieji na ćpanie nie ma to kradną garaże działki piwnice .Po tem ruszają na demolkę rynku koszy przystanków orlików ITP .Pytam burmistrza Leśnej kiedy będzie monitoring całego miasteczka który działa inwestycje i kredyty za miliony a monitoringu nie ma to kpina z mieszkańców i ich dorobku życia .Zapis z kamer na komisariacie patrol wróci z interwencji w Platerówce czy gdzie indziej i sprawców wykryje .
Leśniak
Leśniak 26.04.2021, 08:22
Niestety ! Nie wiem dlaczego jest przecież kamera na rynku . To nie są wielkie pieniądze . Pod domem kultury na murku ąz gęsto . Nie ma nawet oświetlenia . Na schodach na działki , wokół orlików , na schodach Sienkiewicza - Orzeszkowej , na Kościelnej i w wielu innych miejscach . Policji nie ma , straż miejska jak była to pracowała do 16-stej . Wyjścia z tego nie widać . Telefon na policję kończy się tym że nie ma w pobliżu radiowozu . Tymczasem patologia coraz młodsza .
Mania
Mania 27.04.2021, 08:37
Monitoring to małe koszty a bezpieczeństwo mieszkańców się poprawi radni do roboty a nie kasę za nic brać
Kamery
Kamery 26.04.2021, 12:59
Masz rację ale elektoratu się nie rusza a kamery to atrapy nic nie widać. na nich .Burmistrzu choć tu pokaż. że możesz poprawić. Bezpieczeństwo w gminie
Rudy
Rudy 23.04.2021, 09:34
Chciałbym na kogoś donieść ale ostatnio nic na moim rewirze się nie dzieje. Kurcze...
Zrobić porządek z tym złodziejstwem
Zrobić porządek z tym złodziejstwem 23.04.2021, 08:14
Oj zmiana sposobu podawania komunikatu bo brak zakończenia -
Sprawca po przesłuchaniu został zwolniony i dajej kradnie? Czy zastosowano jakieś środki wobec niego bo zapewne wyraził skruchę i powiedział że pieniądze odda, czy ktoś to sprawdzi czy odda? Czy jak kolejnym razem wpadnie znów będzie chodził wolno bo skruchę wyrazi?
Panie Prokurator, wie Pan że policji mamy mało, są duże braki kadrowe a to przez kilka lat nieudolnych rządów które skupiły się na dotowanym Toruniu i tam dały. Jedno co się poprawiło to wysyłanie dużej liczby skazanych do prac w zk.
Czy szczynek zamiast chodzić wolno - bo i tak pokrzywdzonym tych 13tys nie odda, nie powinien iść do zk i zap... na swoje utrzymanie i komornika? Czy da Pan gwarancję że złodziej zwróci utracone pieniądze?
Wiem że teraz rządzi partia i wielu uważa że mieszkańcy są tylko potrzebni do urny ale jako prokuratorzy sędziowie szanujcie nas i skoro policja nie ma kim pracować, to wymierzajcie bardzo dotkliwe kary dla recydywów złodziei więzienie i tam do pracy, dla innych złodziei dużo ale to dużo prac z miotłą na ulicy, bo zawiasy dozory nic nie dadzą i nie dają co widać po ciągłych kradzieżach.
PiS wiecznie rządzić nie będzie i szanujcie mieszkańców bo skoro prokuratura może stanowczo działać wocec Nowaka to tym bardziej powinna stanowczo działać wobec złodziei a nie tylko wobec konkurencji politycznej pisu. Tylko wy i sędziowie możecie temu złodziejstwu zaradzić - nie my nie policja bo to wy ich osądzacie a skoro dotychczasowe kary nie przynoszą efetu to musicie bardziej surowo to złodziejstwo karać, i nie więzienie i leżenie na pryczy. Prace społeczne i prace w zk.
Donald kaczynski
Donald kaczynski 23.04.2021, 11:49
Przefilozowales moim zdaniem wszystko zalezy od lokalnych wladz i lokalnej policji tylko checi trzeba
Gnać. Ćpunów
Gnać. Ćpunów 27.04.2021, 13:51
Ciekawe kiedy bracia z leśnej trafia. Do cel
Leśnial
Leśnial 26.04.2021, 08:24
Zapomniałeś o szkole i rodzicach !
😉
😉 24.04.2021, 07:38
To złóż papiery może cię przyjma
Do roboty
Do roboty 23.04.2021, 09:38
Sympatyk komuny nie spać w krzakach a łapać. Tych bandytów
Janek p
Janek p 23.04.2021, 04:40
Cela czeka na pajaca a kiedy reszta lepkie rączki z gminy czekamy na ich zatrzymania
Olsen
Olsen 22.04.2021, 17:41
Facet bardzo obrotny i dobrze zorganizowany. Skoro buchnął kasetkę z kasą to do jej rozprucia potrzebował odpowiednich narzędzi. Szkoda że nie puścił się na bank - tam są kasetki, tylko ze się ich nie da ukryć w studni. Ale taki stok - to nobilitacja. W *** byłby z honorami!
Donos
Donos 22.04.2021, 16:09
Brawo nowa miotła i są wyniki czekamy na pozostałych tuzów z leśniaskiego grona co lubią nie swoje a cudze oraz tych od proszku Omo i UFO

Pozostałe