Policja ostrzega. Kradną na potęgę

  • 21.04.2021, 17:13 (aktualizacja 21.04.2021, 17:33)
  • asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Policja ostrzega. Kradną na potęgę Obraz TheDigitalWay z Pixabay

Podziel się:

Oceń:

W ostatnim czasie Policja z Lubania otrzymuje zgłoszenia dotyczące kradzieży dokonywanych głównie na terenach posesji wiejskich. Łupem złodziei padają najczęściej elektronarzędzia, felgi samochodowe i wiele innych wartościowych przedmiotów. Złodzieje wykorzystują słabe zabezpieczenia pomieszczeń gospodarczych, bądź ich całkowity brak.

W związku z odnotowaniem przez Komendę Powiatową Policji w Lubaniu kradzieży mienia i włamań do pomieszczeń gospodarczych, głównie na terenie prywatnych posesji, Policja apeluje o właściwe zabezpieczenie mienia.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu prowadzą czynności celem ustalenia sprawców kradzieży zaistniałych na terenie jednej z gmin w powiecie lubańskim. Końcem marca br. łupem sprawców padły elektronarzędzia: piły, kosy spalinowe, szlifierki kątowe, felgi aluminiowe, traktorek ogrodowy marki Macculoch, wkrętarka akumulatorowa firmy Bosch, baterie firmy Bosch oraz stacja klimatyzacji Ecotechnics. Sprawcy włamań za każdym razem zrywali kłódkę znajdująca się w skoblu zabezpieczającym drzwi do plądrowanego pomieszczenia. Złodzieje wykorzystają każdą okazję, by móc się wzbogacić.

Policjanci apelują o zwiększoną czujności oraz właściwe zabezpieczenie budynków gospodarczych, garaży i przedmiotów w obrębie obejścia.

Nie przechowujmy bez odpowiedniego zabezpieczenia wartościowych przedmiotów zamknijmy je w dobrze zabezpieczonym miejscu. Pamiętajmy! Złodziej wykorzysta każdą okazję i chwilę nieuwagi, aby zabrać to co jest cenne. Zwracajmy uwagę na to co dzieje się wokół nas. Jeśli zauważymy coś niepokojącego, podejrzane osoby kręcące się wokół posesji niezwłocznie poinformujmy o tym policjantów dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub bezpośrednio do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu pod numerem telefonu 47 873 42 00/47 873 42 22. Szczególną uwagę należy zwrócić na pojazdy mogące przewozić łupy – busy, w tym pojazdy na obcych numerach rejestracyjnych.

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kris
Kris 23.04.2021, 10:59
A kto ma pilnować jak zarówno w Policji jak i innych formacjach porządkowych dzisiejszym standardem jest patrol jednoosobowy. Na 1 policjanta przypada 3 kierowników
Junior
Junior 23.04.2021, 16:17
Kierownicy do patroli a nie tylko statystyki i kasa pod stołem za wyniki
Janek
Janek 23.04.2021, 04:44
Nie ostrzegać. A zamykać. W celach na długo
tom
tom 22.04.2021, 21:07
Ja wyznaję zasadę "Mój dom,moja twierdza".
Nie chcę być w skórze złodzieja,który wlezie na moją posesję.W takich sytuacjach trzeba sprawy wziąć w swoje ręce.W sądach złodziej górą a pokrzywdzony podwójnie karany.
Pisanka
Pisanka 22.04.2021, 12:37
Kary niskie no i to się kradnie zamiast celi dozór i tak w kółeczko .Druga sprawa to każdy powinien bronić swojej włosność jak w USA w chodzi to czapa i kradzieży nie będzie
Diabel
Diabel 22.04.2021, 10:57
Dlatego powinno byc takie prawo jak ktos Ci wchodzi na posesje tzn zlodziej i w nocy od razu strzelac w kolana zeby juz nie chodzil i by sie nauczyli...a ostrzegac to mozna przed burza a nie przed zlodziejami... wezcie sie za robote szanowne pacholki z 997 tyle....
Zośka
Zośka 22.04.2021, 09:14
Najskuteczniejszą metodą aby pozbyć się złodziei jest nie kupowanie
rzeczy od nieznajomych osób . Brak popytu całkowicie pozbawi sensu kradzieży , no bo co z tym robić? NIE KUPUJMY!
stefan
stefan 22.04.2021, 07:47
Pytanie do redakcji, czy miejscowość gdzie ludzie są okradani jest tajemnicą?
Kojak
Kojak 22.04.2021, 09:32
Pewnie gmina lesna takie wioski jak miloszow lub grabiszyce wieczorem sa polem popisu dla grup mlodziezy czesto nie pelnoletni bez opieki bo opiekunowie leza pijani kradna noca co sie da.
Pomysłowy Dobromir
Pomysłowy Dobromir 21.04.2021, 22:37
Dawać tu tego amstaffa ze Lwówka!!! Tamtemu złodziejowi odgryzł nosa, to może tym odgryzie rękę :))))
Oni wiedzą kto
Oni wiedzą kto 21.04.2021, 22:14
A to pewnie zlodziej Adam z początku Jałowca lub jego następca czyli synalek
Trrr
Trrr 21.04.2021, 21:12
Troszkę minie i policja umorzy śledztwo - normalna. Zwykły Kowalski może pomarzyć o tym, ze znajda jego rzeczy ... wiem bo sama tego doświadczyłam , a złodzieje się cieszą bo pieniądze maja.
Igor ®
Igor ® 21.04.2021, 23:25
Ukradli Tobie? Sąsiadowi też....

Dopuki kupujesz sąsiada kosiarkę wartą 300 zł za 50 zł od Twojego znajomego..

Doputy inny sąsiad kupuje Twoją kosiarkę (600 zł wziętą na raty) za 25zł - bo ma w nosie przypał... Proceder trwa i methy mają obrót. Policja wszystko zbiera :)

Siwy Traktorzysta
Siwy Traktorzysta 21.04.2021, 20:14
A policja jak zawsze gania przestępców, którzy nie noszą masek... Prawdziwych przestępców się boją.
kiedyś pis-ior
kiedyś pis-ior 21.04.2021, 20:11
Bananowa republika,Polaka to fikcja tego kraju nie ma,jest tylko teoretycznie.Tektura,bezprawie
Man
Man 21.04.2021, 18:57
A policja to jeszcze w lubaniu ?
Czlowiek lasu
Czlowiek lasu 21.04.2021, 19:41
Nieeee pewnie lasów pilnuja jak w zeszlym roku razem ze straza leśną by ludzie nie widzieli jak zlodzieje z wiejskiej na legalu wysprzedaja jedyny polski majatek warty 300 miliardow, a ludziom wmawiaja ze drzewa chore i kornik francuski zmutowal sie z azjatyckim i bardzo niebezpiecznie.
??
?? 21.04.2021, 18:14
Może zamiast gnębić przedsiębiorców za to że chcą uczciwie zarobić , ochraniać pomniki i kaczora KGP ukierunkuje działania na więcej nocnych patroli :/
Opinia
Opinia 21.04.2021, 20:09
Z pustego to i Salomon nie naleje... Prawda jest taka, że na chwile obecna sytuacja kwdrowa w komendzie jest dramatyczna. Funkcjonariusze, ktorzy powinni zajac sie stricte swoją dzialka robią calkiem inne rzeczy- kryminalni biorą nocki w interwencyjnym, ruch drogowy i dzielnicowi jeżdżą ciagle po interwencjach, a sam patrol interwencyjny dawno umarł... Wszystko wina dobrej zmiany- obecna para komendandzka calkiem wszystko rozwali. Macie dalej pretensje do samych policjantów? Jestem z tego srodowiska i moge powiedzieć, ze kazdy patrzy na taki skromny luban miarą Warszawy- a czy w Lubaniu ktos byl stłamszony przez tutejszych policjantów? W komentarzach zawsze udzielaja sie Ci co maja pretensje do policji ale oni gdyby przestrzegali prawo nie mieli by powodu do takiej opinii
?
? 22.04.2021, 08:37
Tak, ale patrząc jakie siły skierowano do ochrony schodów czy domu dyktatorka nasówa się pytanie czy nie można tych patroli wysłać tam gdzie kradną? :)
Jednak obecny socjal wsparł patrole 500+ bo w takich rodzinach płodzili się na potęgę a kleptomanie przekazują sobie w genach. Na to są pieniądze a na policję lekarzy pogotowie ratunkowe brak.
Głupim narodem lepiej się rządzi więc na tym ma ten wzrost populacji polegać 😉
Działkowiec
Działkowiec 21.04.2021, 17:41
Może i nie ta sama grupa . Lecz tydzień temu przeszukano ok 8 altanek na ogródkach działkowych za os. Waryńskiego . Naszczęście nic nie ukradli ponieważ to nie pierwszy raz był i nikt tam niczego wartościowego nie trzyma .

Pozostałe