Konferencja Ministra Zdrowia. Na Dolnym Śląsku obostrzenia utrzymane

  • 21.04.2021, 15:56 (aktualizacja 21.04.2021, 16:17)
  • red.
Konferencja Ministra Zdrowia. Na Dolnym Śląsku obostrzenia utrzymane

Podziel się:

Oceń:

Na dzisiejszej konferencji prasowej, minister zdrowia potwierdził, że na Dolnym Śląsku dotychczasowe obostrzenia zostają utrzymane. Plan na kolejne tygodnie poznamy w przyszłym tygodniu.

Na dzisiejszej konferencji prasowej, minister zdrowia Adam Niedzielski potwierdził, że na Dolnym Śląsku dotychczasowe obostrzenia zostają utrzymane. Podobnie będzie w województwie śląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim, w pozostałych regionach kraju od 26 kwietnia do pracy wrócą salony fryzjerskie, kosmetyczne i urody, powróci również nauczanie hybrydowe uczniów klas I-III.

Matury zgodnie z planem

Bez względu na województwo matury odbędą się zgodnie z planem, a maturzyści nie będą testowani na obecność koronawirusa przed przystąpieniem do egzaminu.

Minister Niedzielski zapowiedział plan na maj

W przyszłym tygodniu przedstawimy bardziej szczegółowy plan na maj, m.in. dla branż gastronomicznej i hotelarskiej. Odniesiemy się też do komunii, wesel i uroczystości. Przewidujemy, że sytuacja będzie się poprawiała. Rozmawiamy o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Bierzemy pod uwagę nowe wyniki badań i z łatwością egzekucji prawa. Głównym kryterium będzie jednak częstotliwość zakażeń. W przyszłą środę odniesiemy się do tego zagadnienia – dodał minister, odpowiadając na pytania dziennikarzy.

Minister zapowiada również przywrócenie po majówce działalności sportu i placówek kultury. Liczba zachorowań i hospitalizacji w województwie dolnośląskim jest jednak zbyt duża, aby i nasz region mógł liczyć na poluzowanie obostrzeń. Tendencja jest, jak na razie spadkowa, więc w maju sytuacja może się zmienić.

Widzimy wyraźny spadek zakażeń we wszystkich regionach, jednak w niektórych nadal sytuacja jest trudna. Przede wszystkim należy do nich woj. śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i mazowieckie. Chcemy jeszcze przez ten tydzień przyjrzeć się, jak będzie wyglądała dynamika obłożenia szpitali i zgonów - mówił minister.

red.

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

fryzjer
fryzjer 21.04.2021, 21:09
nie no k......a biorę nożyczki i taboret i zapie.....m do Szprotawy(lubuskie)zarabiać. Tam można.... ***izm....

Pozostałe