Lubań. Za kółkiem mimo zakazu

  • 12.04.2021, 18:55 (aktualizacja 12.04.2021, 19:34)
  • Źródło: KPP Lubań
Lubań. Za kółkiem mimo zakazu

Podziel się:

Oceń:

Mężczyzna wsiadł za kierownicę samochodu mimo cofniętych uprawnień oraz dwóch zakazów sądowych prowadzenia pojazdów. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Policjanci Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zatrzymali 31-letniego mężczyznę, kierowcę pojazdu VW Passat. Podczas kontroli drogowej okazało się, że ma sporo na sumieniu.

Podczas kontroli wyszło na jaw, że wobec mężczyzny Organ Administracji Samorządowej wydał decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem.

- Dalsza weryfikacja wykazała, że złamał orzeczone przez Sąd dwa zakazy kierowania pojazdami, gdzie jeden z nich obowiązywał go do marca 2022 roku. 31-latek był trzeźwy a pojazd, którym kierował został przekazany osobie wskazanej, celem uniemożliwienia dalszej jazdy mężczyźnie - poinformowała asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, oficer prasowa lubańskiej KPP.

31-latek doskonale zdawał sobie sprawę z konsekwencji jakie teraz może ponieść za złamanie zakazów. Wedle przepisu za niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami może mu grozić grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. Złamanie orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Źródło: KPP Lubań

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Janina
Janina 13.04.2021, 08:04
Dwa lata za darmo będzie utrzymankiem NASZYM ???? ubrać odblaskową kamizelkę i niech miasto codziennie sprząta. Torowisko , strach patrzeć, a tak wogóle to miasto Lubań jest bardzo brudne, wszędzie papiery, liście jeszcze jesienne , okropne
Igor ®
Igor ® 12.04.2021, 22:28
2 zakazy... i oba aktywne? Czy oba różne? Np. kat. A + kat B , bo ja już nie rozumiem. .. Może tylko B nałożone czasowo... ale to się chyba przedłuża dec. sądu, po ponownym złamaniu prawa.... może jeden odbyty i przedawniony (czyli kara spałacona) a ktoś wygrzebuje archiwa ze statystyk poicyjnych, podając do publicznej wiadomości swoją moc... ???

Gdyby choć raz autor sprecyzował swój artykuł ... albo ja jestem głupi i nie czytam ze zrozumieniem...?
Rowerzyści
Rowerzyści 12.04.2021, 21:29
Co za straszna zbrodnia . Janusz to ty passatem jechałeś? Kurła wpadłeś
Lalik
Lalik 12.04.2021, 20:56
Co ta Policja wyprawia? Mamy nową ofiarę - Głogowską męczennicę beatyfikowaną już za życia. Najpierw nie stosowała się do zaleceń policji, po czym szarpała policjantkę, lżyła używając słów powszechnie uważanych za obelżywe i ostatecznie ją opluła. Kiedy policjantka zgodnie z ustawą o środkach przymusu bezpośredniego przy-***iła jej kilka razy pałą na doopę, ta zaczęła się mazać i z agresorki nagle stałą się ofiarą. Normalnie nieoczekiwany zwrot akcji jak w serialu "M jak Miłość". Czy rozpoczęty proces beatyfikacyjny zakończy się szybką kanonizacją? Już nie mogę się doczekać kiedy jutro się obudzę...
Na razie jest problem bo na ciele nie ujawniono śladów użycia pałki ani innych form policyjnej przemocy..
Lalki, ty ślepy...
Lalki, ty ślepy... 13.04.2021, 10:55
Ślepy jesteś. Nagrane jest jak wali pałką, za oplucie i słowa prawdy? Niech ściąga mundur i przeprasza matkę, bo za takie k...y wstydzi się kraj.
Mani
Mani 12.04.2021, 20:25
Cofnięto uprawnienia do kierowania pojazdami 🤷🏻‍♂️ Jak? Dlaczego? Dostał amnezji, nie odróżnia kolorów, nie wie gdzie jest gaz a gdzie hamulec? Zapomniał jak prowadzić pojazd? Wyszło może ze kupił uprawnienia a ebay?
M...😀
M...😀 12.04.2021, 19:57
Trzeba petycje napisac. Uniewinnic skoro nikogo nie zabil 🤣🤣🤣
gość
gość 13.04.2021, 08:44
Zacznij od siebie......zbieraj podpisy i uważaj bo może Ciebie przejedzie.Mniej jadu więcej rozumu.
Wojtek
Wojtek 13.04.2021, 08:33
Na pewno pomagał babci a policja się na niego uwzięła

Pozostałe