Omal nie utonął w wodzie po kolana. Uratowała go funkcjonariuszka OSS SG

  • 11.04.2021, 12:13 (aktualizacja 11.04.2021, 12:40)
  • eLuban pl
Omal nie utonął w wodzie po kolana. Uratowała go funkcjonariuszka OSS… eLuban.pl/ Pan Leszek

Podziel się:

Oceń:

To się nazywa zacząć dzień dobrym uczynkiem! Dziś rano funkcjonariuszka Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu po służbie uratowała człowiekowi życie.

Kobieta po zakończonej służbie wyszła z psem na spacer w okolice strumienia płynącego pomiędzy Osiedlem Piastów a szpitalem. Gdy przechodziła koło szpitala zobaczyła z daleka pijanego mężczyznę w krótkich spodenkach T-shircie i bez butów, który po skarpie schodził w kierunku strumienia.

Po chwili gdy wracałam do domu w okolicach gdzie widziałam tego człowieka usłyszałam jakiś głos, później okazało się, że to było wołanie o pomoc. Gdybym go wcześniej nie widziała pewnie nie zwróciła bym na to uwagi, jednak coś mnie tknęło. Zajrzałam w dół, zobaczyłam w strumieniu człowieka, który leży na plecach w wodzie po kolana i usiłuje się unieść, nie daje jednak rady i co chwilę głowa zanurza mu się pod wodę.

Mężczyzna był już wyczerpany walką, wołał o pomoc trzymając się gałęzi sterczącej z brzegu i walczył o każdy oddech.

Gdy do niego zeszłam był już siny, nie zdołałam go wyciągnąć z rowu, ale posadziłam go w tej wodzie żeby się nie utopił i zadzwoniłam na nr alarmowy.

Jako pierwsi na miejsce przyjechali strażacy PSP w Lubaniu którzy po usunięciu krzaków wydobyli 38 latka z wody. Mężczyzna był podtopiony i przemarznięty dlatego wezwano stacjonujący opodal zespół ratownictwa medycznego.

Jak się okazało mężczyzna wracał do domu po nocy spędzonej na imprezie z kolegami. Koledzy nad ranem się rozeszli a on po drodze do domu omal nie postradał życia.

eLuban pl

Zdjęcia (7)

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zdziwienie
Zdziwienie 13.04.2021, 19:17
A czy ten człowiek przypadkiem nie uciekł ze szpitala?
Bosman z hehe
Bosman z hehe 12.04.2021, 14:17
Dużo przypadku co osobnik robił na skarpie coś ją tknęło Krzyki z pod wody i jest tuż osiedla ulatowany więcej metylu i chloru będzie lepiej a teraz zapewne na kwisę się uda a tam lotniskowiec. Z ośrodka go uratuje
Krystyna
Krystyna 11.04.2021, 22:22
Szkoda że nie zrobiono zdjęć z terenu szpitala, tam jest śmieciowisko i nie ma zadnej interwencji. Dzielnicowy to na oś.Piast jest ???? bo nie widać go.
Dzielnicowy
Dzielnicowy 13.04.2021, 23:11
To mam tam posprzątać...?
Brake
Brake 11.04.2021, 21:04
I jak zwykle przyczyną był olkohol
dddddd
dddddd 12.04.2021, 12:44
Może mial bekę z konkursu i chciał wygrać nagrodę
Piotr
Piotr 11.04.2021, 20:32
Dla Pani ze Straży Granicznej należy się awans. Dziękuję i pozdrawiam. Gratulacje za wzorową postawę.
xyz
xyz 11.04.2021, 20:29
motorówka się przydała? gdzie ją wodowali
Kamila
Kamila 11.04.2021, 18:43
Przecież na żadnej fotografii "topielca" nie ma ....!
xxy
xxy 11.04.2021, 15:15
brakuje tylko helikoptera
Jan
Jan 11.04.2021, 22:37
Łódź z foto nr 2 blokowała lądowisko, musiał zawrócić... Premier został powiadomiony o zdarzeniu.

KAJA
KAJA 11.04.2021, 15:07
No chłopie, to żeś się odstresował, nie ma co! Trzeba umieć pić :)))
Jak dojdziesz do siebie, podziękuj Pani, że akurat znalazła się w tym miejscu.
Brawa dla Pani !!!
sasiadka
sasiadka 15.04.2021, 22:49
niestety mezczyzna zmarl
Phi
Phi 11.04.2021, 14:28
Przecież to było na terenie szpitala trzeba było że wzywać karetkę nie wystarczyło że strażacy przenieśli go na noszach na izbę przyjęć ???
2323
2323 11.04.2021, 14:01
Przydałoby się ten teren doprowadzić do jakiegoś normalnego. Przyciąć drzewa wyciąć chaszcze i krzaki pozbyć się tej pordzewiałej siatki która przed niczym nie chroni.
Halinka
Halinka 11.04.2021, 18:46
Nic nie przycinać, nie ingerować w naturę - oczywiście poza zardzewiała siatką.. To nie miejsce na pławienie się pijaczków... A może zasypać, wyasfaltować i zrobić ścieżkę rowerowa? Durnowate pomysły!
aaaaaaa
aaaaaaa 12.04.2021, 10:40
Nie pisz bzdur halina bo się tylko ośmieszasz
dodamtylko
dodamtylko 12.04.2021, 10:31
Nikt w ciebie nie będzie ingerował.
Młot na ***i
Młot na ***i 11.04.2021, 13:29
Szkoda, Darwin miał szansę zadziałać.
...
... 11.04.2021, 13:02
Ponoć w łyżeczce wody można się utopić.
aro
aro 11.04.2021, 18:08
Utopić to raczej nie ale prędzej zakrztusić na amen.
dziadek
dziadek 11.04.2021, 19:50
Niemniej próby są podejmowane codziennie. Topienie w łyżce wody pilega na uporze i systematyczności nie musi nawet wyglądać na rozumne.
uiop
uiop 11.04.2021, 12:52
Ciekawe że ZRM miał do miejsca zdarzenia 200m, a PSP 2 km i pierwsze było PSP :D
Karol
Karol 11.04.2021, 15:10
Co za baran, a ZRM teraz nie ma pracy i ciągle na *** w bazie siedzą xddd facepalm
tak było
tak było 11.04.2021, 14:52
Wydaje mi się, że karetka była w terenie, bo pędziła z miasta na sygnale.

Pozostałe