Rodzina 500+. Złóż wniosek online o przyznanie świadczenia

  • 08.04.2021, 11:03 (aktualizacja 08.04.2021, 11:09)
  • Źródło: DUW
Rodzina 500+. Złóż wniosek online o przyznanie świadczenia

Podziel się:

Oceń:

Trwa nabór wniosków o przyznanie – na nowy okres świadczeniowy – świadczenia wychowawczego w ramach programu „Rodzina 500+”. Od 1 kwietnia wnioski można składać drogą tradycyjną, ale minister rodziny i polityki społecznej zachęca, by formalności załatwić przez internet. To dużo szybsza i bezpieczniejsza formuła.

Od 2021 roku prawo do świadczenia wychowawczego z programu „Rodzina 500+” ustalane jest na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku. W związku z tym rodzice muszą złożyć wnioski o przyznanie świadczenia.

Wnioski można składać od droga elektroniczną, a od 1 kwietnia także drogą tradycyjną.

Ze względów bezpieczeństwa zachęcam jednak do korzystania z drogi elektronicznej, czyli bankowości elektronicznej, portalu Empatia oraz PUE ZUS. To naprawdę prosta i intuicyjna procedura, która nie tylko usprawni cały proces, ale przede wszystkim zagwarantuje bezpieczeństwo, które jest absolutnie bezcenne – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. 

Jak złożyć wniosek?

Wniosek online można złożyć w prosty sposób za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu Empatia lub PUE ZUS. Droga tradycyjna oznacza osobistą wizytę w urzędzie lub wysłanie wniosku pocztą.

Ważne terminy!

Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku.

Tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca.

Źródło: DUW

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kramek
Kramek 2 dni temu, 11:09
Słyszą płacz i krzyk zamrożonych embrionów, domagają się rodzenia płodów bez mózgu, hejtują 10-latka bo im nie pasuje do ich po-pier-dolonej wizji widzenia świata.
Pis i Kościół katolicki to najgorsze co mogło spotkać ten nasz piękny kraj
Redemptor
Redemptor 08.04.2021, 15:21
Jego czci godność v-ce Jarosław K. stwierdził, że póki „my rządzimy” - kobieta jest kobietą a mężczyzna jest mężczyzną... Dodam panie v-ve Kaczyński Jarosławie s. Rajmunda i Jadwigi, że również póki wy rządzicie - świnia jest świnią a baran jest baranem 💁🏻‍♂️

Pozostałe