Spółka bezdomnego transferowała milionowe wpłaty do firm na całym świecie

  • 08.04.2021, 10:30 (aktualizacja 08.04.2021, 11:26)
  • Źródło: KAS
Spółka bezdomnego transferowała milionowe wpłaty do firm na całym świecie Obraz Alexandra z Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Spółka, z siedzibą w wirtualnym biurze, nie składała żadnych deklaracji i informacji podatkowych. Nie posiadała żadnych pracowników, nie odnaleziono jej dokumentacji księgowej – brak też jakichkolwiek śladów prowadzenia działalności.

Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) skontrolowała spółkę, która w okresie od listopada 2018 r. do grudnia 2019 r. otrzymała ponad 25 mln zł, których nie opodatkowała. Wpłaty natychmiast były transferowane do innych firm na całym świecie. Zaniżenie podatku dochodowego CIT określono na 3,7 mln zł.

Skontrolowana spółka obracała pieniędzmi niewiadomego pochodzenia. Na jej rachunki bankowe, prowadzone w euro i USD, wpłynęły milionowe wpłaty od kilkuset podmiotów z różnych krajów świata. Wpłaty natychmiast były transferowane do innych firm na całym świecie. Tytuły przelewów sugerowały zapłaty za faktury, a transakcje miały charakter jednorazowych operacji.

Spółka, z siedzibą w wirtualnym biurze, nie składała żadnych deklaracji i informacji podatkowych. Nie posiadała żadnych pracowników, nie odnaleziono jej dokumentacji księgowej – brak jakichkolwiek śladów prowadzenia działalności.

Prezes jednoosobowego zarządu spółki nie miał miejsca stałego zameldowania – był tzw. słupem. W bankach posługiwał się kilkoma dowodami osobistymi, był rejestrowany jako bezdomny i nie miał żadnego źródła dochodów.

Pieniądze, które wpłynęły na rachunki spółki, nie zostały zwrócone wpłacającym – stanowią dla spółki przychód do opodatkowania w wysokości ponad 25 mln zł. Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga zablokowała na rachunkach bankowych spółki ok. 2,8 mln zł na poczet zaniżonego podatku.

Źródło: KAS

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dfh
Dfh 2 dni temu, 19:16
Bezdomny dał dwa auta Rydzykowi? Czego nie rozumiecie. Kraj absurdów
Herman
Herman 2 dni temu, 16:15
To jest pewnie ten bezdomny od auta pewnego Księciunia z Torunia 🤣🤣🤣
Henry
Henry 08.04.2021, 15:10
Czy ta spółka z siedziba w Lubaniu?
Mike
Mike 08.04.2021, 11:42
Ktoś się naoglądał Better Call Saul...

Pozostałe