Przyjechał autem na komendę, chciał sprawdzić czy jest trzeźwy

  • 06.04.2021, 13:29 (aktualizacja 06.04.2021, 13:37)
  • Źródło: KPP Lwówek
Przyjechał autem na komendę, chciał sprawdzić czy jest trzeźwy

Podziel się:

Oceń:

W niedzielne południe 43-latek z powiatu lwóweckiego chciał sprawdzić swój stan trzeźwości korzystając z alkomatu znajdującego się w komendzie policji w Lwówku Śląskim. Nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że do komendy przyjechał samochodem…

W świąteczną niedzielę około południa pod Komendę Powiatową Policji w Lwówku Śląskim podjechał i zaparkował kierowca VW Passata. Mężczyzna chciał skorzystać ze znajdującego się przy okienku Oficera Dyżurnego samoobsługowego alkomatu. Badanie wykazało, że 43- latek nadal jest nietrzeźwy. W związku, że pod Komendę przyjechał samochodem dalsze czynności z mężczyzną wykonali funkcjonariusze Ruchu Drogowego. Po ponownym przebadaniu mężczyzny wynik wskazywał 0,5 promila w wydychanym powietrzu.

Komendę opuścił bez prawa jazdy, za to będzie prowadzona wobec niego sprawa prowadzenia pojazdu w stanie po użyciu alkoholu. Za popełnione wykroczenie mężczyźnie grozi kara aresztu lub grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Przypadek ten należy traktować jako przestrogę: jeżeli nie masz pewności czy jesteś trzeźwy przyjdź do Komendy pieszo lub poproś kogoś o podwiezienie.

Źródło: KPP Lwówek

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Igor ®
Igor ® 07.04.2021, 02:24
Wstałem na kacu jak ...
ale dziunia zplanowała spacer z psami w Karpaczu,
otwieram oczy .... majonez, .. dwójeczka z piątku, wychodzę z WC.

7:45.

Kawa jaką lubię, Kobieta ubrana po mosiądz... Psy czekają na pisku..

Dmucham w swój tester .. 2,00 g*wno z marketu za 30 € - pewnie za dużo testowane i kalibracja.... ale czuje się na te 2 Promilki, skoro teść i szwagier o 8 nie żyją.. "Ciężki chrap".

Schodzę, słońce razi, nogi szukają kontroli... "Podjedź pod komendę , ja zrobię testa- ponoć za darmo - Qwa wymyślasz ***u!"

Test 0,00 - co mam napisać? Powtórzyć? Musiałem odjechać z pod komendy jako kierowca... (fotel by ustawiony i zwierzaki w ciszy). Wracając myślałem tylko o rosole i celowałem między autami, nie czułem siebie i nie byłem kierowcą!!
Pytanie kto ma gorsze dni?

Fakt w aucie się odpowiada za pasarzerów, mijając 2 patrole miałem ochotę potwierdzić swoje 0,00, co by się okazało - gdy kiewrowca ma na + ? a był badany na komendzie? = wypił po drodze!

Tak to działa!

P.S. Po powrocie, uczestnicy wczorajszego święta - łapali ostrość potraw w zachodzącym Słońcu, po 16:00.
Kimek
Kimek 06.04.2021, 20:07
...jeżeli nie masz pewności czy jesteś trzeźwy przyjdź do Komendy pieszo lub poproś kogoś o podwiezienie.
================
A jak można gdzieś przyjść czy dojść nie pieszo?
Kukuryku
Kukuryku 06.04.2021, 15:22
Tacy tez sie zdarzają, mam takiego sasiada zakablować to pierwszy i tak latal na komende kapował ze w końcu zostal przesluchany w charakterze swiatka, jaki byl dumny, w nastepnym tygodniu juz byl w charakterze podejrzanego jak to mówią balwan zawsze znajdzie swoich i swoje miejsce.
Zbyszek Kania
Zbyszek Kania 06.04.2021, 14:45
As :D

Pozostałe