Olszyna. Potrącenie pieszego na przejściu

  • 20.03.2021, 22:39 (aktualizacja 22.03.2021, 14:59)
  • red.
Olszyna. Potrącenie pieszego na przejściu eLuban.pl/Pan Marcin i Czytelnicy eLuban

Podziel się:

Oceń:

Kilkanaście minut po 20. na DK 30 w Olszynie doszło do potrącenia pieszego. Jadący od strony Lubania Opel Astra potrącił jednego z dwóch mężczyzn przechodzących przejściem dla pieszych.

Według brata potrąconego, który przechodził jako pierwszy, potrącony mężczyzna znajdował się już niemal w połowie drogi. Siła uderzenia była tak duża, że 40-latek wyleciał w powietrze i spadł na przydrożny płot.

Aby udzielić pomocy musieliśmy ściągnąć go z płotu, bo wisiał na nim z głową na ziemi. - relacjonował nam kierowca, który nadjechał chwilę po zdarzeniu i dodał – kierowca Opla był w kompletnym szoku, nie wiedział co się dzieje.

Według mężczyzny potrącony odniósł bardzo poważne obrażenia i obficie krwawił. Przybyły jako pierwszy na miejsce zespół ratownictwa medycznego natychmiast wezwał na miejsce śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego, aby jak najszybciej przetransportować 40-latka do szpitala.

Do potrącenia doszło na dobrze oznakowany i oświetlonym przejściu dla pieszych. W dodatku przejście widoczne jest z odległości przynajmniej 200 metrów i teoretycznie w takim miejscu nie powinno dochodzić do wypadków. Niestety jest inaczej, a ten fragment drogi wśród mieszkańców Olszyny cieszy się wręcz złą sławą.

Jeżdżą tą drogą jak wariaci, a najgorsi są kierowcy, którzy wjeżdżają do Olszyny z góry od strony Gryfowa, wtedy naprawdę strach przez drogę przechodzić. - opowiadały nam osoby spotkane na miejscu zdarzenia.

Wezwany na miejsce śmigłowiec LPR wylądował na znajdującym się opodal stadionie, by jego zespół odebrał poszkodowanego. Ostatecznie, po konsultacjach 40-latek został przewieziony do zgorzeleckiego szpitala, gdzie po kilkunastu godzinach zmarł.

Do czasu zakończenia czynności prowadzonych przez policyjnych techników DK 30 w miejscu wypadku pozostanie zablokowana. Służby kierują auta na objazd przez Olszynę.

red.

Zdjęcia (16)


Komentarze (126)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zulu
zulu 28.03.2021, 00:34
Tak kończy się przekonanie że pieszy ma pierwszeństwo na pasach.Nowe przepisy zapełnią zakłady karne .Ten pieszy też miał pierwszeństwo i jak to się skończyło?
Olszynianka
Olszynianka 26.03.2021, 11:42
Od ponad 30 lat mieszkam po drugiej stronie Olszyny. Bezpieczne przejście na pasach przez DK30 to fikcja.
Przechodzą tam osoby starsze i dzieci ze szkoły czekając na łaskawe zatrzymanie się kierowców. Niejednokrotnie stałam NA TYM SAMYM przejściu jak kołek z małym dzieckiem w wózku. ***ją wszyscy bez wyjątków. Najgorsi są okoliczni miejscowi.
Rodzice nigdy nie powinni chować swoich dzieci. Kondolencje dla rodziny.
A do Pana Burmistrza Leśki apelujemy o wsparcie i zawnioskowanie w Powiatowym Zarządzie Dróg o zamontowanie sygnalizacji świetlnej na każdym przejściu na DK30 w Olszynie. Takie rozwiązanie doskonale funkcjonuje w Biedrzychowicach i Lubaniu. Olszyna jak zwykle traktowana po macoszemu.
kkk
kkk 23.03.2021, 08:32
Do racjonalista. Trzeba eliminować ,,wariatów,, na drodze bo następnego zabije. Wchodzisz na pasy i strzał.
Jakmar
Jakmar 22.03.2021, 22:06
Każdy myślał że zdąży 😢
Dawid
Dawid 22.03.2021, 21:49

Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890
Polak
Polak 22.03.2021, 20:39
Na ul Skłodowskiej nie raz Szybcy i Wsciekli z gory czy pod na drifcie no i nic nie zrobi człowiek bo szalony kierowca jedzie?
Bigm
Bigm 23.03.2021, 10:01
I jeden próg zwalniający na tak niebezpiecznej drodze, tam powinna być strefa i minimum dwa progi
kkk
kkk 22.03.2021, 20:19
Zabrać dożywotnio prawo jazdy
Racjonalista
Racjonalista 22.03.2021, 21:27
A ty jak byś miał taką sytuację to byś chciał do końca życia bez prawka być?
Pytanie do policji
Pytanie do policji 22.03.2021, 19:01
Jeszcze parę lat temu na tym odcinku nie szło przejechać żeby drogówka gdzieś nie suszyła. Ja się pytam jak to możliwe, że od dłuższego czasu w ogóle nie ma tam patrolu i towarzystwo robi co im się podoba !!! Może wspaniała pani rzecznik opowie wszystkim dlaczego patrole zniknęły z dróg powiatu ???!!!! Na co idą nasze podatki skoro nie czujemy się bezpieczni po wyjściu czy wyjechaniu z domu ??!
Służbowy
Służbowy 27.03.2021, 23:24
Przez takich jak Ty co myślą że jako jedyni płacą podatki i wymagają i dodatkowo ciągle krytykują policję to ta służba nie cieszy się dużą ilością chętnych do pracy no i potem są braki kadrowe. To w takim razie kto ma tam suszyć jak nie ma ludzi?
mundurowy
mundurowy 25.03.2021, 22:51
Obrzuca sie blotem Policje ,podaje sie nazwiska Policjantów na tych poj.....marszach ,a chcecie POLICJI ?
Malgorzata
Malgorzata 23.03.2021, 19:47
Teraz najwazniejs,e sa maseczki.
Co z tego ,ze zginiesz na drodze, bo policja ma to gdzies ze jezdza jak idioci. Wazny jest covid i szmaty na twarzy. I tym sie wwłaśnie zajmuje policja
😉
😉 23.03.2021, 17:58
Na co idą podatki
500+, 13 i 14 emerytury na tvp, danina dla ojca Rydzyka , wybory kopertowe których nie było, zakup respiratorów od handlarza bronią o których słuch zaginął i nikt tematu w mediach nie drąży i wiele innych by się znalazło.
Jak za to by fajnie wyposażył policję? :)
😉
😉 23.03.2021, 09:32
Pani rzecznik jest fajna kobieta, won od niej 😉
Jest ogłoszenie o naborze, złóż papiery startuj.
Kto ma pracować jak ostatnio z samej Olszyny odeszło na emeryturę dwóch bardzo doświadczonych policjantów.

Do tego zakałą też się za *** z BSW i z Wojewódzkiej wzięli i uciekają na, zwolnienia czy emerytury co akurat popieram w 100 % i obraz nietykalnego zalały znika z wizerunku policji.

Według strony niektórzy dzielnicowi mają już po 2 dzielnice na głowę to kto ma pracować? A Prawda jest taka że kiedyś zarobek policjant - cywil to była duża różnica na korzyść policjanta, teraz zarobki są wyrównane a w wyuczonych fachach wręcz dużo lepsze niż w policji do tego jeszcze praca w Goerlitz też zabrała ludzi.


Suszarka jest również nieskuteczna, podziała godzinę póki stoi patrol, kierowcy i tak się ostrzegają a patrol pojedzie dalej i miszczowie kierownicy dalej szaleją.
Pan starosta zamiast z radą powiatu i gminami znaleźć pieniądze i zakupić wspólnie pojazd z wideorejestratorem który sie sprawdza dużo lepiej niż suszarki to czasem podaruje jakąś małą skorupkę, zamiast pisać do ITD o odcinkowe pomiary prędkości to zajmują się innymi sprawami bo co tam kierowcy.
Kris
Kris 23.03.2021, 05:33
Nie ma komu robić. Doświadczeni odeszli młodzieży brak. Kiedyś na 20 osób był 1 kierownik, teraz na 20 osób jest 10 kierowników
Ja
Ja 22.03.2021, 23:08
A może zamiast pretensji do policji odwołać się do swojej odpowiedzialności? Jadąc z taką prędkością trzeba się liczyć, że można kogoś skezywdzić. Trzeba uruchomić szare komórki.... Serio trzeba pilnować jak dzieci w przedszkolu? Stoi patrol to nie można depnąćnie stoi to rura? Proszę.....
HuwDu
HuwDu 22.03.2021, 20:49
W Lubańskiej milicji jest około 30 wolnych miejsc pracy, więc jak łatwo się domyślić. Ludzie poszli po rozum do głowy i opuścili tą śmieszną formację. Jeżeli brakuje Ci policji na drogach, to może Cię zatrudnia. Po stoisz sobie z suszarką, albo może nawet wezmą Cię w delegację do pilnowania willi karakana z Żoliborza.
mundurowy
mundurowy 25.03.2021, 22:54
CO TY ZA BREDNIE PISZESZ CZŁOWIEKU .ROBICIE Z POLICJI ***I I CHCECIE POMOCY ?
Yyy
Yyy 22.03.2021, 19:55
10000% racji
Kierowca
Kierowca 22.03.2021, 09:16
A może warto pomyśleć o takich przejściach dla pieszych, jak są zrobione w Lubaniu na ul. Slowackiego i Kopernika. Nie wiem czy wszyscy widzieli. Pasy są na progach zwalniających i kierowca musi zwolnić, bo inaczej uszkodzi auto. Pieszy może czuć się bezpiecznie na takim przejściu.
Idiotyzm6
Idiotyzm6 22.03.2021, 21:29
Tak na obwodnicy zrób próg zwalniający gratuluję pomysłu 🤣🤣🤣🤣
Karol
Karol 23.03.2021, 09:30
I co z tego, że obwodnica? Skoro są przejścia dla pieszych to znaczy, że jest to teren zabudowany. Obowiazuje ograniczenie prędkości. Popisy ba obwodnicy? Dlatego giną ludzie.
Do ........
Do ........ 23.03.2021, 09:08
Do idioty(zm)
Obwodnica np. Lubania, teren zabudowany, ograniczenie do 50 km/h. A ty z jaką prędkością chcesz jechac w terenie zabudowanym? Ciężko bedzie pozbyc się patologii na drodze. Próg zwalniajacy jest własnie dla patologii, bo czlowiekowi zdrowemu na umyśle wystarczą przepisy ruchu drogowego.
renata
renata 22.03.2021, 07:52
Poproszę o kontakt rodzinę potrąconego Pana mój e-mail: [email protected]
Roman
Roman 22.03.2021, 17:05
Hiena
Malgorzata
Malgorzata 23.03.2021, 19:51
Niekoniecznie. Czasem pomoga w leczeniu.
Aktualizacja
Aktualizacja 21.03.2021, 22:06
Ponoc potrącony zmarł
Xde
Xde 22.03.2021, 21:30
Na fb wyczytałeś?
Roman.
Roman. 22.03.2021, 20:51
Potwierdzenie informacje ? Byłem na miejscu, widziałem co się tam działo. Jeżeli to prawda to poszkodowanemu niech Ziemia lekką będzie.
Juhas
Juhas 21.03.2021, 21:46
Czy może ten opel jechał bez świateł i bezszelestnie...?
Darek
Darek 21.03.2021, 20:54
Pare minut wcześniej przed tym wypadkiem , ten sam czarny opel wyprzedzał mnie na obwodnicy w lubaniu , goniąc za jakimś innym czubem ,nie mam radaru w oczach ale wyprzedzając mnie miał ponad 100km/h , wyścig zaczął już się w lubaniu , zakończył jak zakończył - Współczuje rodzinie zmarłego , szkoda tylko ze zabił .... bez wyobrazni człowieka przed którym było jeszcze kupę pięknych chwil w życiu .
Bartlomiej
Bartlomiej 21.03.2021, 18:02
Kochani poswieccie na ten artykul 3 minuty
bolo
bolo 21.03.2021, 17:30
ja bym nie zamykał winnego tylko obciążył wszystkimi kosztami , a mogą być ogromne
Jarek
Jarek 21.03.2021, 17:08
Jechałem tą drogą chwilę przed wypadkiem ,w Olszynie średniej minąłem sklep jadąc w stronę gryfowa i na wysokości przystanku z bardzo dużą prędkością manewr wyprzedzania mnie rozpoczął idiota ze skody ,wyprzedził mnie i jeszcze kilka aut i zakończył wyprzedzania dopiero za stihlem. Na moje oko jechał ze 170km/h. Gdyby ktoś jechał z na przeciwka doszłoby do ogromnej tragedii. Ludzie zacznijcie myśleć za kierownicą!
Aaa
Aaa 22.03.2021, 20:00
Dk30 mieszkam niedaleko i.mpge powiedzieć ze to co zaczyna się dziac na tej drodze to naprawdę maskara, niw każdy musi jechac 50 ale niech jedzie max te 70 to i tak niezle alw nie 120-170 chociaż i tak pewnie byli lepsi
Woho
Woho 22.03.2021, 21:38
Ja licznik zamknąłem bmw E36 w kolorze granatowym ponad 200 koło kiryka miałem
Oho
Oho 22.03.2021, 23:02
Tą BMW z dziupli na Chopina w Lubaniu?
Szpont
Szpont 21.03.2021, 16:53
Jak oni naweleni byli.
Hff
Hff 22.03.2021, 21:38
Kto? Xd
myslirealnie
myslirealnie 21.03.2021, 16:13
i fotoradar ma powstrzymać te wszystkie potrącenia i wypadki?
💩
💩 21.03.2021, 18:23
Jak był czynny było mniej zdarzeń
myslirealnie
myslirealnie 23.03.2021, 16:37
fotoradar celuje tylko w jeden odcinek drogi :) za nim już możesz wciskać gaz do woli
🤔
🤔 21.03.2021, 12:20
Fotoradar folią zakryty a Emil masturbuje się przy yt ciesząc się z sukcesu odebrania praw SM i oglądalności na yt. Śmierć pieszego właśnie zawdzięczamy takim ludziom co żale na radary wylewali bo muszą zwolnić i nie widzą żółtych skrzynek tak są wpatrzeni w zegar swojej Hondy w lpg.
....
.... 21.03.2021, 15:48
Z głową wszystko okey ?
Ula
Ula 21.03.2021, 15:19
Ciekawe gdzie byl wpatrzony przechodzien pewnie o kosmosie marzyl i zapomnial ,ze przechodzac pasy trzeba zachowac szczegolna uwage a nie zachowywac sie jak swieta krowa
Do Uli
Do Uli 22.03.2021, 05:51
Uwierz mi że gdyby kierowca jechał z dopuszczalną prędkością zdążył by się zatrzymać. A tak poza tym doczytaj przepisy zanim się głupio wypowiesz. Kierowca zbliżając się do przejścia dla pieszych sam powinien zachować szczególną ostrożność.
Smutny
Smutny 22.03.2021, 08:09
Gdyby kierowca jechał przepisowo , przechodzień by zdążył przejść , a kierowca nie musiał by nawet hamować. Auto musiało bardzo szybko jechać ,że piesi nie oszacowali tej odległości, a było już ciemno i z daleka tylko widać światła auta.
🤔
🤔 21.03.2021, 18:26
No właśnie kłania się egzamin na prawo jazdy kto powinien zachować ostrożność widząc nad jezdnią duży podświetlony znak przejście dla pieszych. Pieszy przechodził prawidłowo.
Jjjkll
Jjjkll 22.03.2021, 21:49
Prawidłowo to możesz stracić życie za idiotyczne przepisy gratuluję
Www