Będzie zwolnienie z opłat dla lubańskiej gastronomii

  • 19.03.2021, 13:48 (aktualizacja 19.03.2021, 13:59)
  • red.
Będzie zwolnienie z opłat dla lubańskiej gastronomii eLuban.pl

Podziel się:

Oceń:

Bolesławiec, Lwówek i Zgorzelec taką pomoc dla przedsiębiorców wprowadziły jeszcze w lutym. Lubańscy radni zajmą się tematem na najbliższej sesji.

Miasta w całej Polsce wprowadzają różne formy pomocy dla przedsiębiorców. Jednym z takich działań skierowanych do branży gastronomicznej jest zwolnienie z opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż wyrobów alkoholowych. Argumentów nie trzeba długo szukać, wszak gastronomia w trybie stacjonarnym właściwie nie funkcjonuje, dlaczego więc przedsiębiorcy mieliby płacić kilka tysięcy rocznie za sprzedaż alkoholu, której nie prowadzą?

Bolesławiec, Lwówek i Zgorzelec podjęły odpowiednie uchwały w lutym tego roku. Lubańscy radni zajmą się zwolnieniem z opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż alkoholu w 2021 roku na najbliższej sesji. Zgodnie z projektem uchwały przedsiębiorcy zostaną w całości zwolnieni z opłaty. Co ważne, termin płatności pierwszej raty przedmiotowej opłaty minął 31 stycznia. Jeżeli uchwała zostanie przyjęta bez zmian to przedsiębiorcy, którzy opłacili już daninę na rzecz miasta otrzymają jej zwrot.

red.

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszkaniec
mieszkaniec 22.03.2021, 16:46
Uwierzymy jak zobaczymy
Arek
Arek 22.03.2021, 16:17
A w Lubaniu jak zwykle, wybierajcie.

Pozostałe