Pociągiem z Gryfowa Śl. do Świeradowa-Zdroju? Powiało optymizmem

  • 18.03.2021, 18:54 (aktualizacja 18.03.2021, 19:51)
  • Źródło: Radio Wrocław
Pociągiem z Gryfowa Śl. do Świeradowa-Zdroju? Powiało optymizmem Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Ruszyły pierwsze prace dolnośląskiej linii kolejowej Gryfów Śl. - Mirsk - Świeradów-Zdrój. To optymistyczny sygnał dający nadzieje, że inwestycja może dojść do skutku.

W artykule Linie kolejowe. Rewitalizacji nie będzie? pisaliśmy o problemach z jakimi może spotkać się plan rewitalizacji ośmiu linii kolejowych na terenie Dolnego Śląska. Aż pięć z nich przebiega na naszym terenie. Między innymi chodzi o linię Gryfów Śląski - Świeradów-Zdrój.

Na rewitalizację linii kolejowych samorząd województwa wnioskował o ponad miliard zł z Krajowego Programu Odbudowy na remonty nieczynnych linii kolejowych i modernizację taboru. Mimo pojawiających się trudności w samorządzie są pełni optymizmu i mają nadzieję, że fundusze na realizację inwestycji się znajdą.

Mamy tego namacalny dowód. Rozpoczęły się bowiem pierwsze prace związane z rewitalizacją dolnośląskiej linii kolejowej Gryfów Śl. - Mirsk - Świeradów-Zdrój. - Aktualnie trwają prace przygotowawcze pod właściwą budowę, czyli niezbędne wycinki czy usuwanie starej infrastruktury - powiedział Radiu Wrocław Tymoteusz Myrda z zarządu województwa. Pierwszy etap prac ma potrwać około 4 miesięcy.

Póki co jest to jedynie pierwszy etap. Teresa Zembik, radna sejmiku województwa w mediach społecznościowych podzieliła się informacją, że przetarg na drugi etap prac zostanie ogłoszony.

- Mam nadzieję, że ożywi się nie tylko ruch turystyczny ale również ożywi tamten obszar województwa i pozwoli mieszkańcom sprawnie się przemieszczać - zaznaczył Tymoteusz Myrda.

Jeśli wszystko pójdzie po myśli samorządu województwa, to pierwsze pociągi wyremontowaną linią powinny pojechać pod koniec przyszłego roku. Koszt rewitalizacji linii szacuje się na około 60 milionów złotych.

Źródło: Radio Wrocław

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Elunia
Elunia 23.03.2021, 11:35
No i dobrze. Niech wycinają! Firmy zarobią, ludzie w nich zatrudnieni zarobią. I będzie jak znalazł pod budowę ścieżki rowerowej..., bo pan Myrda z kolegami , to już trochę chyba na wylocie...
Stach
Stach 19.03.2021, 12:44
Najpierw się niszczy a później odbudowuje.!!! Oj kochana Polsko popraw się a może tylko zarządzający?
😉
😉 18.03.2021, 20:23
Za to dostaną 13tki 14tki, 500plusy a za to sobie kupią bilet na busa do Świeradowa 😉 resztę zostawią w sklepie bo ceny idą w górę strasznie że Niemców przeganiamy 😉
Szkoda tylko że przeganiamy gebelsów w cenach i podatkach a nie w zarobkach 😉
witia
witia 23.03.2021, 20:26
My nie mamy doganiac Niemcow ,my mamy byc murzynami .U nas nie ma byc inowacji ,my mamy być robolami .W EROPIE nie jest potrzebna silna Polska tak było zawsze .BANDA Z PO wysprzedała cały majątek POLSKI . Donald stocznie zamykał a Niemcy otwierali .
Hyundai
Hyundai 19.03.2021, 13:57
Nie mam pojęcia gdzie robisz zakupy. Ale cenowo Szwabów to przegoniliśmy już dawno temu. Porównaj sobie ceny!
witia
witia 23.03.2021, 20:22
Trzeba podziekowac ekipie Tusków .Nadal by Polacy doginali za 1500 .Sam uciekł z NOWAkiem ,ale gdyby nie Ukraincy to byłby na Antylach !

Pozostałe