Wracamy do sprawy. Pościg za kierowcą Toyoty

  • 12.03.2021, 13:44 (aktualizacja 12.03.2021, 14:51)
  • Źródło: KPP w Lubaniu
Wracamy do sprawy. Pościg za kierowcą Toyoty

Podziel się:

Oceń:

W poniedziałek pisaliśmy o skutecznym pościgu jaki funkcjonariusze KPP w Lubaniu przeprowadzili za kierowcą Toyoty. Dzisiaj komentarz w sprawie wydała lubańska policja. Mamy także nowe nagrania z tego zajścia.

O sprawie pisaliśmy tutaj. Dzisiaj o zdarzeniu napisała asp.szt Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, oficer prasowa lubańskiej policji.

Rozpoczęło się od wydawałoby się  niewzbudzającej żadnego zagrożenia interwencji. Do Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu wpłynęło zgłoszenie o zablokowaniu wyjazdu przez kierującego pojazdem Toyota Auris. Wezwani na miejsce policjanci zauważyli oddalający się z miejsca zdarzenia pojazd osobowy odpowiadający opisowi zgłaszającego. Świadkowie będący na miejscu poinformowali mundurowych, że kierujący tym pojazdem może znajdować się  pod wpływem narkotyków. Stróże prawa postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i ruszyli za toyotą. Na widok policyjnego radiowozu kierowca osobówki zatrzymał się na moment. Policjanci podbiegli do kierującego wydając wyraźne polecenia opuszczenia pojazdu, ten rozpoczął ucieczkę.

W jej trakcie 31-latek dwukrotnie naraził na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia przypadkowe osoby, usiłując potrącić je w trakcie gwałtownej i szybkiej jazdy. Pościg biegł drogami publicznymi powiatu lubańskiego. Kierujący toyotą  jechał całą szerokością jezdni stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Gdy dojechał do przejazdu kolejowego, zatrzymał się ze względu na przejeżdżający pociąg towarowy, który uniemożliwił mu dalszą ucieczkę. Uciekinier nie spodziewał się, że takie działanie nie zniechęci ścigających go policjantów. Mundurowi podbiegli do niego, gdy ten wrzucił wsteczny bieg i z całym impetem uderzył w radiowóz. Funkcjonariusze nie odpuścili.  Jego skrajnie niebezpieczną jazdę zakończyli policjanci kolejnego patrolu, którzy przybyli na miejsce. Wybili oni szybę w toyocie i siłowo wyciągnęli z jej wnętrza kierowcę. Agresywny, wybuchowy, stawiający opór mężczyzna w pewnym momencie odepchnął rękoma usiłującą go zatrzymać policjantkę doprowadzając do jej upadku na jezdnię, jednak po chwili został obezwładniony i umieszczony w radiowozie. Mundurowi postanowili przebadać mężczyznę na zawartość środków psychoaktywnych w jego organizmie. Urządzenie wykazało w jego ślinie obecność narkotyków. W związku z podejrzeniem, że mógł kierować pojazdem po użyciu narkotyków, pobrano mu krew do dalszych badań. Jeżeli to przypuszczenie się potwierdzi, mężczyzna musi się liczyć z dodatkowymi zarzutami karnymi.

31-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego trafił do policyjnej celi. Wczoraj, 11.03.br.  sąd przychylił się do wniosku prokuratury oraz śledczych i aresztował go na okres dwóch miesięcy.  Mężczyzna odpowie między innymi  niezatrzymanie się do policyjnej kontroli pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych, narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, naruszenie nietykalności cielesnej oraz czynnej napaści na funkcjonariuszy. Kodeks karny przewiduje za te przestępstwa nawet 10 lat więzienia.

Poniżej publikujemy materiał nadesłany przez naszego czytelnika, Pana Zdzisława, za co serdecznie dziękujemy. Na samym dole z kolei materiał opublikowany przez KPP w Lubaniu.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Źródło: KPP w Lubaniu

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

anonimmi
anonimmi 16.03.2021, 08:36
Po co mu mózg skoro ma dres?
Esmeralda
Esmeralda 15.03.2021, 09:03
To byli funkcjonariusze Policji z LEŚNEJ !!!! a nie z Lubania
lech
lech 14.03.2021, 23:02
Brawo POLICJA ....dokopac mu trzeba było jeszcze .
Igor
Igor 14.03.2021, 01:25
Policjantka updała na jezdnie ... a potem z nasypu? próbując wstać nieudolnym przewrotem w tył....
Leśny Ludek
Leśny Ludek 13.03.2021, 13:32
Który to taki asior ? pisali w komentarzach że z Morcinka
Laalalal
Laalalal 12.03.2021, 22:04
I bardzo dobrze on że swoją baba się dobrali
Lutek
Lutek 12.03.2021, 17:45
asp.szt Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, oficer prasowa lubańskiej ...?
============
Czy może już teraz poprawnie: oficerka prasowa?
Dlu
Dlu 12.03.2021, 15:01
Sadzac po aucie to ten trooolll chyba z Lesnej jest. Smaz sie w *** cpaksie!!!

Pozostałe