Kreatywnie na zdalnym? To możliwe!

  • 08.03.2021, 13:04 (aktualizacja 08.03.2021, 13:20)
  • Źródło: Marta Pastuchewicz /SP4
Kreatywnie na zdalnym? To możliwe! SP4

Podziel się:

Oceń:

Konieczność pracy zdalnej zapukała do drzwi edukacji nie tylko w Polsce, ale również w Europie i na świecie. Nauczanie zdalne, z którym mierzą się nauczyciele, uczniowie, a także rodzice przysparza wiele emocji.

Najważniejszym elementem edukacji zdalnej są zadania oraz problemy do rozwiązania, które rozwijają kompetencje uczniów i pozwalają twórczo wykorzystać czas. Szczególnie, jeśli będą  wykonywane bez kontaktu z komputerem.

Wśród licznych zadań, popularnością cieszą się te, które rozwijają kreatywność. Można powiedzieć, że jest ona siłą napędową naszej cywilizacji, bo jeśli się człowiek nią wykaże, może wiele zmienić w swoim życiu.

Uczniowie z lubańskiej SP 4 mogli spróbować swoich sił podczas wykonywania zadań dodatkowych z chemii. Ósmoklasiści tworzyli modele cząsteczek kwasów tlenowych, a siódmoklasiści modele atomów. Zastosowali wiele ciekawych materiałów - od bombek, przez plastelinę, po styropianowe kule. Jestem przekonana, że w ten sposób zapamiętali budowę omawianych na lekcji indywiduów chemicznych. A do tego miło spędzili czas, ciesząc się z efektów swoich zmagań.

Źródło: Marta Pastuchewicz /SP4

Zdjęcia (6)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe