Mimo cofniętych uprawnień wciąż jeżdżą po drogach

  • 04.03.2021, 10:06 (aktualizacja 04.03.2021, 10:34)
  • red./KPP Lubań
Mimo cofniętych uprawnień wciąż jeżdżą po drogach KPP Lubań

Podziel się:

Oceń:

Minionej doby policjanci lubańskiej drogówki zatrzymali dwóch „zakazowców”. Mężczyźni mimo zakazu prowadzenia pojazdów wyjechali na drogi powiatu. Teraz za swoje zachowanie staną przed sądem.

Funkcjonariusze Ruchu Drogowego lubańskiej komendy minionej doby zatrzymali do kontroli drogowej 56- letniego mężczyznę, który kierował pojazdem pomimo cofniętych uprawnień. W trakcie sprawdzania w policyjnych bazach danych funkcjonariusze ustalili, że posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd. Mężczyznę czeka w tej chwili kolejna sprawa sądowa. - czytamy w policyjnym komunikacie.

Kilka godzin później ci sami funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 65 - letniego mężczyznę, kierującego motorowerem. Ten również, mimo aktywnego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, wyjechał na drogę.

Teraz kierującym za popełnione przestępstwo grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

red./KPP Lubań

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Szeryf z PGR l
Szeryf z PGR l 05.03.2021, 14:58
Ostatnio jedna z mieszkanek leśnej penidziła i walnęła w pojemnik z pjachem w biały dzień no ale nie ważne melaz trwa grunt Leśniańskie zabawy cd.Po tem pali się opony i do Kwisy u braci Sz ITP itd Policja zatrzytrzma sąd zrobi cyrk i za chwilę wszystko od nowa Polska to dziki zachód
To co
To co 04.03.2021, 23:11
Widze ze te karanie w tym kraju to nawet komentujacym sie udziela . Ten kraj to tylko jedno karac karac karac . Wyjdzie nowe zarzadzenie lub ustawa to na samym koncu jest za nie dostosowanie sie przewiduje kare taka a taka. Ten kraj to jedna wielka kara.
Jonny
Jonny 04.03.2021, 20:47
Jeździli i będą jeździć
Daro6
Daro6 04.03.2021, 20:37
W Zarebie jadą ponD 50 km na godz. Niech Ci zapracowani struże od czasu do czasu sprawdzą z jakimi prędkościami kierujący pojazdami przemieszczają się przez HENRYKÓW !!!
Marian
Marian 04.03.2021, 19:24
Już zapomniałem że w Lubaniu jest drogówka !
eess
eess 04.03.2021, 15:02
Dlatego też jedynym skutecznym (mam nadzieję) rozwiązaniem byłaby konfiskata i licytacja pojazdów takich delikwentów, a pieniądze z tego tytułu uzyskane byłyby przeznaczane na jakiś cel charytatywny, np. na ofiary wypadków drogowych
Adam
Adam 04.03.2021, 17:17
a pomyślałeś o tym, że w każdej chwili taka osoba może sobie kupić inne auto albo pożyczyć od kogoś innego...
Olo
Olo 04.03.2021, 22:03
Mnie sie pomysl kolegi pierwszego podoba, pokaż Adaś swoj pomysl czy tylko potrafisz narzekać, negować, typowy polonus.
Mieszkaniec Zaręby
Mieszkaniec Zaręby 04.03.2021, 13:35
Oby częściej stał patrol z radarem w tym miejscu co na zdjęciu. Przez ten kawałek prostej w Zarębie kierowcy jadą ponad 50km/h. W tym miejscu jest szczególnie niebezpiecznie, wyprzedzanie na trzeciego, gdy ktoś skręca w lewo na skrzyżowaniu.
K
K 05.03.2021, 13:41
Widze inny problem oostrzegaja sie mrugaja nie raz widzialem jak ktos zawracal bo pewnie mial cos na sumieniu i akurat byla to bm ka 3
Nawet_Do
Nawet_Do 04.03.2021, 12:14
.... kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
==============
Już im to - "nawet do..." - tak w nawyk weszło że się nijak tego nie wyzbędą. Taki mają szablon z Komendy Głównej i kicha! Cale zagrożenie karą jest u nich zawsze - "nawet do"
Amen
Amen 04.03.2021, 10:43
Policja na tle kapliczki.
Jakiś przekaz?
Lucek
Lucek 04.03.2021, 12:15
W Zarębie opatrzność czuwa - tyle że coraz częściej okazuje się że kiepskie to czuwanie...

Pozostałe