Policjanci kontrolują jak stosujemy się do obostrzeń

  • 03.03.2021, 18:48 (aktualizacja 04.03.2021, 15:00)
  • red.
Policjanci kontrolują jak stosujemy się do obostrzeń

Podziel się:

Oceń:

W ciągu ostatniej doby lubańscy policjanci i strażnicy miejscy kontrolowali osoby przebywające na kwarantannie. Sprawdzano też obiekty handlowe oraz środki transportu publicznego pod kątem stosowania się do przepisów związanych z zapobieganiem i przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się COVID-19.

W obliczu panującej pandemii policjanci angażowani są do realizacji zadań związanych z ochroną życia i zdrowia ludzkiego. W trakcie prowadzonych kontroli odwiedzają miejsca, w których gromadzą się mieszkańcy powiatu jak i osoby przyjezdne. Policjanci wspierani przez Straż Miejską, sprawdzają czy mieszkańcy objęci kwarantanną stosują się do jej przestrzegania. Niestety nie wszyscy rozumieją powagę sytuacji i w sposób umyślny narażają innych na utratę zdrowia. Każda taka informacja przekazywana jest do służby sanitarnej. Mundurowi kontrolują również obiekty handlowe, sprawdzając czy ich administratorzy stosują się przepisów.

Do działań angażowana jest również „drogówka” jej funkcjonariusz kontrolują prywatne auta oraz środki transportu publicznego, pod kątem ilości przewożonych pasażerów i obowiązku zasłaniania ust i nosa.

Bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Bądźmy odpowiedzialni, by żyć bezpiecznie. Dzięki naszej postawie przyczynimy się do ograniczenia rozprzestrzeniania się pandemii. - przypominają policjanci.

red.

Zdjęcia (3)

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Xyz
Xyz 08.03.2021, 09:50
Proponuje sprawdzanie przez panów policjantów swoich kolegów jeżdżących pociągami do komendy do Legnicy... Oni też nie lubią się stosować do wytycznych w komunikacji publicznej względem innych podróżnych...
regent
regent 04.03.2021, 15:32
Kiedyś będą się tłumaczyć: "ja tylko wykonywałem rozkazy". Takie postawy świat przerabiał już wiele razy....
Zbyszko
Zbyszko 04.03.2021, 12:05
Mizerne efekty tego sprawdzania - dalej na lubańskich ulicach paradują - szczególnie młodzi, bez maseczek.
Gocha
Gocha 04.03.2021, 11:47
Garstka policjantów nic nie da
Monika
Monika 04.03.2021, 11:35
Tak sprawdzają niestety nie sąsiad był na kwarantannie założył sobie aplikację kwatrantanna domowa w telefonie i cóż było latanie, jeżdzenie samochodem a przy tym zarażenie pozostałych mieszkanców budynku . Nikt z sasiadów o niczym nie wiedział a pan miał w dalekim poważaniu innych. Zero odpowiedzialnosci . Gdyby kontrolowały sluzby mundurowe to mozna sięby było domyśleć że ma kwarantannę a tak po cichutku ,zarażajac inny przeszło się kwarantannę.
czytelnik
czytelnik 04.03.2021, 09:51
Droga redakcjo: "środki transportu publicznego pod knotem" ? Taki chochlik.
NsuczycielPolskiego
NsuczycielPolskiego 04.03.2021, 12:38
Pod kontem to błąd ortograficzny

Pozostałe