Magistrat chce miliony z UE

  • 26.02.2021, 16:35 (aktualizacja 26.02.2021, 19:13)
  • Źródło: Lubań Razem
Magistrat chce miliony z UE Lubań Razem

Podziel się:

Oceń:

Przedstawiciele lubańskiego urzędu podpisali umowę o partnerstwie w sprawie realizacji projektu, którego celem jest termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 2 im. Europejskich Dróg Świętego Jakuba.

„Kompleksowa termomodernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Miejskiej Lubań, Gminy Gromadka, Gminy i Miasta Lwówek Śląski oraz Powiatu Lwóweckiego” - to nazwa projektu, w którym lubański samorząd pełni rolę lidera.

Wartość prac termomodernizacyjnych potrzebnych do wykonania we wspomnianej na wstępie lubańskiej placówce wstępnie oszacowano na około 2 miliony złotych. Możliwe dofinansowanie z RPO to kwota 1,6 miliona złotych. Jest zatem o co zabiegać w Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu.

Konieczny audyt energetyczny dla przygotowania wniosku o unijne dofinansowanie wykonany został przy współpracy z Narodową Agencją Poszanowania Energii w Warszawie. Kolejnym niezbędnym dokumentem, który należało załączyć do wniosku, aby móc starać się o pozyskanie 2 miliony złotych było „studium wykonalności” dla planowanego przedsięwzięcia. Między innymi nad jego sfinansowaniem ze środków gminnych, przy uchwale zmieniającej tegoroczny budżet miasta procedowała w lutym Rada Miasta Lubań.

W lubańskim magistracie niecierpliwie czekają na ocenę formalną i merytoryczną złożonego wniosku. Liczą też na pozytywne rozstrzygnięcie konkursu i jednocześnie zdając sobie sprawę z faktu, że łatwo nie będzie. Konkurencja jest bowiem spora.

Źródło: Lubań Razem

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe