Nowe zasady kwarantanny

  • 23.02.2021, 12:20 (aktualizacja 23.02.2021, 12:39)
  • red.
Nowe zasady kwarantanny pixabay

Podziel się:

Oceń:

Wczoraj przed północą rząd opublikował zmiany w obostrzeniach związanych z koronawirusem, najważniejsze z nich dotyczą kwarantanny po przyjeździe do Polski i zaszczepionych.

Wprowadzona wczoraj zmiana rozporządzenia Rady Ministrów wprowadza modyfikacje w dotychczasowych ograniczeniach. Od dziś z obowiązkowej kwarantanny po przyjeździe do Polski będą zwolnione:

  • osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 szczepionką dopuszczoną do obrotu w UE i posiadajacy odpowiednie zaswiadczenie,
  • uczniowie pobierający naukę w Polsce lub w państwie sąsiadującym i ich opiekunowie, którzy przekraczają granicę wraz z uczniami w celu umożliwienia tej nauki
  • dzieci objęte wychowaniem przedszkolnym w Polsce lub w państwie sąsiadującym i ich opiekunowie, którzy przekraczają granicę wraz z dziećmi w celu ich objęcia tym wychowaniem,
  • studenci, uczestnicy studiów podyplomowych, kształcenia specjalistycznego i innych form kształcenia,
  • doktoranci kształcących się w Polsce lub w państwie sąsiadującym,
  • osoby prowadzące działalność naukową.

Rozporządzenie m.in. uchyla ograniczenia w lecznictwie uzdrowiskowym, a także włącza do pierwszej grupy szczepień osoby zatrudnione w ogrzewalniach i noclegowniach.

Obecne obostrzenia, zgodnie z zapowiedziami rządu, obowiązują do 28 lutego, więc możemy spodziewać się nowych zasad z początkiem przyszłego tygodnia.

 

red.

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wkurzony obywatel Pl
Wkurzony obywatel Pl 24.02.2021, 10:40
Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale po wiezdzie do Polski wszyscy (z drobnymi wyjątkami) będą pozbawieni wolności przez 10 dni?...to jest absurd, który wymyślili nasze zaspane '' Tęgie Głowy '' na posiedzeniu nocnym. Jak można pozbawić wolności zdrowych ludzi..! To jest pogwałcenie swobod obywatelskich.

Pozostałe