Sprawdzali czy przestrzegamy reżimu sanitarnego

  • 22.02.2021, 08:28 (aktualizacja 22.02.2021, 08:46)
  • Red.
Sprawdzali czy przestrzegamy reżimu sanitarnego KMP Jelenia Góra

Podziel się:

Oceń:

Piękna pogoda w miniony weekend zachęciła wiele osób do wyjazdu w Karkonosze. Pojawili się tam również policjanci, którzy sprawdzali czy turyści przestrzegają reżimu sanitarnego.

W sobotę i w niedzielę jeleniogórscy policjanci wspólnie ze strażnikiem Karkonoskiego Parku Narodowego kontrolowali stosowanie się do zasad reżimu sanitarnego przez właścicieli oraz osoby korzystające ze stoków, a także właścicieli hoteli i pensjonatów.

Na stokach i w górach nie brakowało miłośników białego szaleństwa. Policjanci apelowali, aby turyści zachowywali się odpowiedzialnie i przestrzegali reżimu sanitarnego. Pomimo apeli były osoby, które lekceważyły wprowadzone obostrzenia, dlatego też zostali oni w zależności od sytuacji pouczeni lub ukarani mandatami. Prowadzone kontrole nie mają na celu utrudnianie życia turystom, ale są po to, aby mieszkańcy i turyści respektowali wprowadzone obostrzenia, a tym samym dbali o zdrowie i bezpieczeństwo swoje i innych - informuje podinspektor Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze. 

Jak możemy przeczytać na stronie tamtejszej komendy: policjanci prowadzą również  takie kontrole wspólnie z pracownikami sanepidu, gdyż troska o życie i zdrowie jest naszą wspólną sprawą, a wprowadzone przepisy służą ochronie życia i zdrowia nas wszystkich.

Red.

Zdjęcia (2)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

regent
regent 22.02.2021, 10:24
Z reżimem się walczy , a nie do niego dostosowuje.

Pozostałe