Duży pożar w Nowogrodźcu. Czy było to podpalenie?

  • 17.02.2021, 09:39 (aktualizacja 17.02.2021, 10:07)
  • Red.
Duży pożar w Nowogrodźcu. Czy było to podpalenie? OSP Nowogrodziec

Podziel się:

Oceń:

Trudną noc mają za sobą strażacy z OSP w Nowogrodźcu. Doszło tam do rozległego pożaru składu budowlanego. Strażacy z ogniem walczyli przez kilka godzin.

Pożar składu budowlanego

Do pożaru doszło w składzie budowlanym przy ul. Podleśnej w Nowogrodźcu. Strażacy na miejsce zostali wezwani ok. 2:30. Pożarem objęta była połowa poddasza budynku, w której siedzibę ma firma budowlana oraz jedno pomieszczenie na parterze. Pierwszy na miejscu był zastęp OSP w Nowogrodźcu, ale strażacy musieli poprosić o dodatkowe wsparcie z sąsiednich miejscowości. 

Natychmiast podaliśmy dwa prądy wody w celu chłodzenia butli gazowych usytuowanych przy samym budynku oraz obrony dalszej części obiektu, aby ogień nie rozniósł się na całe poddasze. Zamierzone cele udało się zrealizować, niestety było wiadomo, że straty pomimo to będą ogromne - relacjonują strażacy z Nowogrodźca. 

Butle gazowe udało się przenieść na bezpieczną odległość, tak by nie groziły wybuchem. Po około godzinnej walce sytuację udało się opanować na tyle, że do budynku mogli wejść strażacy, aby zlikwidować pozostałe zarzewia ognia. Działania trwały do 9. Jak wskazują strażacy z OSP w Nowogrodźcu, mogło dojść do celowego podpalenia składu budowlanego. Sprawą obecnie zajmuje się policja. 

Z ogniem walczyły: OSP KSRG Nowogrodziec, OSP KSRG Czerna, OSP KSRG Ocice, OSP Nowogrodziec Osiedle, OSP Zebrzydowa, OSP Gierałtów, JRG Bolesławiec.

Red.

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe