Bezpłatne porady prawne dla Polaków pracujących w Niemczech

  • 15.02.2021, 11:42 (aktualizacja 15.02.2021, 12:40)
  • Lewica Lubań
Bezpłatne porady prawne dla Polaków pracujących w Niemczech pixabay.com

Podziel się:

Oceń:

Lubańska Lewica przypomina, że 19 lutego odbędą się kolejne bezpłatne porady prawne dla mieszkańców powiatu lubańskiego pracujących w Niemczech.

Lewica Lubań

Zdjęcia (1)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Redemptor
Redemptor 15.02.2021, 15:53
Też bezpłatnie i bezinteresownie pomaga ofiarom wielebnego pedofila o. Marcin Mogielski - dominikanin.
=================
26 lat walczy o sprawiedliwość – o zadośćuczynienie krzywdom małoletnich ofiarom księdza homo-pedofila Andrzeja Dymera (diecezja szczecińsko-kamieńska) zakonnik Marcin Mogilski – dominikanin.
Ks. Andrzej Dymer był dyrektorem ośrodków wychowania dzieci i młodzieży – m.in. Ognisko św. Brata Alberta. Wikariusz generalny, któremu podlegały archidiecezjalne szkolnictwo i placówki wychowawcze, już w 1995 r. dowiedział się o zarzutach wobec ks. Andrzeja, a nawet spotkał się z oskarżającymi go chłopcami, ale... nie uwierzył im i nie podjął żadnych kroków w kierunku zweryfikowania oskarżeń. W 2003 r. ich zeznania i relacje ofiar spisał dominikanin Marcin Mogielski. Jego zwierzchnik o. Maciej Zięba przekazał je obecnemu arcybiskupowi szczecińsko-kamieńskiemu Zygmuntowi Kamińskiemu. Metropolita zajął się sprawą dopiero, gdy wychowawcy zasugerowali, że pójdą do prokuratury. Sąd biskupi przesłuchał tylko dwóch pokrzywdzonych. Ks. Andrzej został odsunięty od oświaty dopiero w 2007 r. Troje biskupów mataczyło w sprawie, zatajało dowody i tuszowało czyny – tak, że doszło do przedawnienia ścigania. Takie to są owoce skudlenia władzy z Kościołem.
==================
Dzisiaj (15 lutego 2021) stacja TVN 24 pokaże reportaż w tej sprawie.

Pozostałe