Psi park w Lubaniu?

  • 12.02.2021, 13:10 (aktualizacja 12.02.2021, 15:47)
  • Źródło: Lubań News
Psi park w Lubaniu? eLubań.pl

Podziel się:

Oceń:

Park zabaw dla psów ma spełniać rolę integracyjną lokalnej społeczności oraz być miejscem spotkań. Jest realna szansa, że powstanie.

Stowarzyszenie DziałaMy w ubiegłym roku złożyło wniosek do Urzędu Miasta w Lubaniu o zabezpieczenie środków w budżecie na budowę psiego parku.

Z uwagi na zmniejszone dochody gminy z powodu pandemii koronawirusa i już zaplanowane inne zadania inwestycyjne, zadanie nie zostało jednak wprowadzone do projektu budżetu.

Widząc zainteresowanie projektem opiekunów zwierząt oraz stowarzyszenia, lubański magistrat obiecał pomoc w bezpłatnym użyczeniu gruntu i uporządkowaniu działki przy ulicy Różanej w Lubaniu, a także pomoc w przygotowaniu terenu z zastrzeżeniem, że wskazana lokalizacja powinna być skonsultowana z mieszkańcami pobliskich posesji.

Jak zaznaczają członkowie stowarzyszenia, park zabaw dla psów ma spełniać rolę integracyjną lokalnej społeczności, być miejscem spotkań, podczas których mieszkańcy będą mogli uczyć się odpowiedzialności za swoich czworonogów poprzez szkolenia behawioralne. Już teraz planują lokalne konkursy, prelekcje z udziałem specjalistów, a także zajęcia terapeutyczne z dogoterapeutą.

Przedstawiciele stowarzyszenia DziałaMy czekają na propozycje zainteresowanych, uwagi oraz wizualizacje.

Źródło: Lubań News

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Art
Art 15.02.2021, 15:12
A kto będzie szedł na Różana. W centrum nie moze byc? Na piastach i gdzies na Łużyckiej?
artek
artek 14.02.2021, 22:07
Słaby pomysł nie ma wazniejszych spraw, wlasciciele piesków niech puszczają pociechy na swoich posesjach a jak mieszkają w blokach to jest dużo miejsca na dawnym poligonie
Dopsiarków
Dopsiarków 14.02.2021, 19:11
I dobrze. Niech budują i odciążą lasy od tych ***ch gdzie popadnie i szczekających kundli. Idzie taki jeden z drugą, pies się drze, nieważne że płoszy dzikie zwierzęta, że zesra się na środku drogi. Jeszcze wolno puszczają te kundle tak jakby każdy z założenia miał być szczęśliwy że pies się o niego obetrze albo przestraszy. Bo kundle na mordzie mają wypisane, że nie gryzą. Ani przebiec ani przejechać na rowerze, nawet przejść nie można bo puszczają w lesie wolno i stoi na drodze i mijaj jaśnie pana kundla. Ile razy kundle za sarną goniły, nieważne że być może ciężarną. Kundel musi się wybiegać. Szkoda, że lepszego nadzoru w lasach nad tym nie ma. Niech budują te parki i niech to wszystko tarza się w swoich odchodach. Najlepiej kilka takich parków od razu.
Jogi
Jogi 13.02.2021, 23:38
Fajny pomysl
Staszek
Staszek 13.02.2021, 15:07
...tylko kto będzie sprzątał po psach, bo jak na razie to właściciele psów traktują miejsca publiczne jak szalety.
Bobik
Bobik 14.02.2021, 09:07
Jak widzisz jak sra pies sąsiada i ten po nim nie sprząta, to na*** mu pod ganek. Zmieni podejście.
Mors
Mors 13.02.2021, 23:37
Nie mow o wszystkich
takietamżycie
takietamżycie 14.02.2021, 09:15
Wszyscy nie, ale są specjalne upośledzone jednostki choćby na ul. esperantystów i chodzą takie warzywa z psami nawet koło samochodów, gdzie pies sra, szczy i księżniczka tego nawet nie raczy podnieść bo myśli, że jest wielką damą i nie jest godna schylić się posprzątać po swoim kundlu . Moja cierpliwość do takich warzyw już powoli się kończy i chyba zacznę robić zdjęcia i wysyłać na straż miejską. Dostanie taka mandat 500 zł raz drugi czy trzeci i się może nauczy. Bo nawet nie ma co wspominać o Asach co psy ***ą i szczają na balkonach, a gówna zrzucają z balkonów na dół.
Gregory
Gregory 12.02.2021, 18:08
Świetny pomysł! Drugi powinien powstać gdzieś koło Osiedla Piast.
Tom7
Tom7 14.02.2021, 19:55
Kolo osiedla powinna wreszcie powstac zachodnia obwodnica miasta a nie sralnia dla psow za nasze pieniadze

Pozostałe