Policyjny pościg za naćpanym kierowcą

  • 22.01.2021, 16:15 (aktualizacja 22.01.2021, 16:30)
  • red.
Policyjny pościg za naćpanym kierowcą

Podziel się:

Oceń:

Wczoraj w godzinach nocnych kierowca VW Golfa w Gryfowie Śląskim nie zatrzymał się do kontroli i rozpoczął szaleńczą ucieczkę. Pościg za 18-latkiem prowadzony był na terenie dwóch powiatów i zakończył się, gdy Golf uderzył w policyjny radiowóz.

Pościg rozpoczął się w czwartek około 23., po próbie zatrzymania w Gryfowie Śląskim kierowca VW uciekł w stronę Lubania. Gryfowscy funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pogoń, a w jej trakcie do pościgu przyłączały się kolejne radiowozy. Auto wjechało do Lubania i przez kilkadziesiąt minut kluczyło po okolicy. Uciekającego Golfa i pędzący za nim radiowóz widziano między innymi na ul. Izerskiej oraz Dolnej na Uniegoszczy. Z otrzymanych od czytelników informacji wynika, że w pewnym momencie uciekający kierowca wyjeżdżając z ulicy Wrocławskiej chciał skrócić sobie drogę i pojechał przez znajdującą się tam stację Orlen. Wjechał jednak pod prąd na lubańską przelotówkę i stwarzając olbrzymie zagrożenie dla innych kierowców uciekał w kierunku Olszyny przeciwnym pasem ruchu. Sytuację nagrał jeden z naszych czytelników.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ostatecznie szaleńczą ucieczkę 18-latka udało się zatrzymać na stacji paliw przy ul. Jeleniogórskiej w Lubaniu. Tam funkcjonariusze lubańskiej komendy zablokowali drogę uciekającemu. Jak informuje oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, w trakcie zatrzymania uszkodzono policyjny radiowóz. W zdarzeniu jednak nikt nie ucierpiał.

Kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, ponadto znajdował się pod wpływem metamfetaminy oraz marihuany. Kierowca w trakcie ucieczki bardzo mocno naruszył przepisy ruchu drogowego i stwarzał na drodze ogromne zagrożenie. Na szczęście nikomu nic się nie stało. - usłyszeliśmy od sierż. Olgi Łukaszewicz, oficer prasowej KPP z Lwówka Śląskiego.

Zatrzymane zostały dwie osoby, które zostały osadzone w policyjnym areszcie. Przy osobach podejrzewanych o dokonanie przestępstwa policjanci ujawnili narkotyki. - usłyszeliśmy z kolei od asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń z KPP w Lubaniu.

W pościgu udział brali funkcjonariusze z komisariatu policji w Gryfowie Śląskim, Samodzielny Pododdział Prewencji Policji z Legnicy oraz funkcjonariusze z Lubania.

 

red.

Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obywatel
Obywatel 24.01.2021, 15:15
W Olszynie nie raz po nocach Tokio Drift jest ćpunki szaleją.
olsna
olsna 26.01.2021, 15:56
No troszkę się już panoszą chyba za bardzo..... strach na ulice wyjeżdżać.... I ta świadomość, że nawet jak coś Ci zrobią to im i tak nikt nic nie zrobi.
sowia
sowia 25.01.2021, 15:58
To ktoś z sowiej? BO nie kojarzę auta.
Anonimowy
Anonimowy 24.01.2021, 12:22
Dla mądrych policja nie może od razu blokować ani niczego innego robić co tu niektórzy biją brawa ale za dużo filmów sie naoglądaliście gdyby mogli od razu go zablokować to bu kilometra nie przejechał dobra rada mniej filmów
prusakolep
prusakolep 24.01.2021, 02:53
kurna! zainspirował mnie koleś! zbieram się na coś takiego może w końcu znsjdę czas. ale z głową i organiza ma być i będzie.
iiihhhhaaaaaaaaaa!
czkawka
czkawka 24.01.2021, 21:06
Znowu kupujesz piko pod dwódziestką. Jak już ci na wiosnę pisałem jedź na osiedle koło zusu. tam towar dobry... chyba że cie pogonił co bym się nie zdziwił.
M
M 27.01.2021, 15:22
Albo w olszynie na legnickiej .
Igor
Igor 24.01.2021, 02:00
Uciekać można 126p po mieście, nikt Cię nie złapie... ale potrzebne doświadcznie nie przed ucieczką a w prowadzeniu pojadu.

Obecnie każdy przypadek ... posiada prawo jazdy.
...............
Bobslej
Bobslej 23.01.2021, 23:33
Przeciez to patole z olszyny średniej
Mieszkaniec
Mieszkaniec 23.01.2021, 20:35
Niestety wszyscy wiedza ze ta rodzina to patologia i zawsze sa z ta eodzina problemy
Showup TV
Showup TV 23.01.2021, 19:22
Dobry wariat, oby szybko za kółko wrócił, takich rajdowców nam potrzeba 🤟
Gardner
Gardner 23.01.2021, 17:58
Do takich idiotów trzeba strzelać - jak w USA pana Trumpa i wszystkich innych prezydentów. Gdyby taka norma obowiązywała powszechnie i ustawowo - żadna ucieczka by nie przychodziła do głowy w tych chorych pod-czaszkach....
M
M 27.01.2021, 15:25
Zgadzam sie.
A za posiadanie cpania ,lub pod wplywem narkotykow z 10 lat.
Komendant policji we Wrocławiu
Komendant policji we Wrocławiu 23.01.2021, 17:01
Śmiech na sali Golf 3 1.6 benzynka łącznie 15 radiowozów a chłopaczek przejechał łącznie 150 km i gdyby nie pusty bak to dojechali by na drugi koniec polski
Ps a po ulicach dalej jeżdżą złodzieje mordercy i wszyscy groźni przestępcy
Jak dla mnie to powinien dostać prawko od komendanta i miejsce w grupie Speed 😎😎😎
Instruktor_jazdy
Instruktor_jazdy 23.01.2021, 10:10
Do pierdla idiotę - na co najmniej 3 lata. Jest nadzieja że przez ten okres wyleczą go z ćpania i nabierze co nieco rozumu - jeżeli pod czaszką zostało jeszcze trochę miejsca.
Dlb
Dlb 22.01.2021, 23:23
To rodzina patologiczna oni nie potrafią się normalnie zachować szkoda gadac
Zołza 1 1
Zołza 1 1 23.01.2021, 16:59
Patologia to ty po pierwsze
Po drugie nie masz swojej rodziny to nie wypowiadaj się na temat innych
Nie byłeś młody i nie popełniłeś błędów ?
Belinda
Belinda 23.01.2021, 18:01
No nie każdy młody nie musi być głupi - a ten patolog pospolity i na dodatek ćpun - nie tylko narażał innych na zewnątrz ale nawet swoich pasażerów, czyli pasażerki. Też chyba nie wiele mądrzejsze od niego.
Jak bum cyk cyk
Jak bum cyk cyk 24.01.2021, 15:43
Ale tam jechaly trzy osoby de**lu je**ny w tym jedna kobieta nie wiesz to sie nie wypowiadaj kretynie
GULFF
GULFF 22.01.2021, 22:04
Ach te 1.9 TDI ;-) radzi sobie lepiej niż te drogie eleganckie radiowozy.....
ZOMO-wiec
ZOMO-wiec 24.01.2021, 09:59
Osiełku Dardanelski! Tylko dzięki przytomności umysłów policjantów nie doszło do tragedii - mogli go staranować znacznie wcześniej - miał idiota dość czasu aby mu do mózgownicy doszło że nie ma szans i czas sie poddać. Tylko dlatego że nie byl w samochodzie sam nie strzelali i nie ułożyli kolczatki.
G3K
G3K 23.01.2021, 16:52
1.6 a nie 1.9 tdi ale też dawał rade szkoda ze osoby mające prawo jazdy nie potrafią jedzdzic jak nie które bez prawa jazdy pozdrawiam serdecznie
Obserwator
Obserwator 23.01.2021, 12:47
Policja bala sie zarysowac autko. Gonic od Gryfowa i nie syracic z drogi hamonie. A od lubania drugi radiowoz zamiast zablokowac przejazd albo kolczatke zucic to pozwolili szczylowi wiechac do miasta i stworzyc zagrozenie innym uzytkownikom.
Szybkie Clio
Szybkie Clio 22.01.2021, 17:55
Młody szczyl i Golfem nie dał rady, ale widać ewidentny brak doświadczenia. 180km/h przez Kościelnik i by uciekł.
Bocian
Bocian 22.01.2021, 17:48
Dobra morda 100% oby szybko wrócił na drogę. by sie zabrali za osoby łamiące obostrzenia a nie meczenie zwyklych obywateli
xes
xes 22.01.2021, 16:43
Idiota, zamknąć takiego kretyna na dożywocie. Skoro raz tak zrobił to i drugi zrobi.
Ryśu
Ryśu 23.01.2021, 17:19
Ta i jeszcze mordować zacznie
Takich trzeba w izolatce najlepiej pod stalym nadzorem bo jeszcze ucieknie jak taki szybki
A tak naprawdę to mogli by zacząć łapać tych z żadu przez ktorych ludzie nie mają na normalne życie
I muszą jeździć na nielegalu bo za drogo taxi za drogo dac komuś na paliwo ..... tak tak to wszysto przez tych na górze
Tacy jak ten młody bohater powinien dostać odznaczenie za walkę z zepsutym systemem
Ja sam mam 56 lat i od 16 roku życia jeżdżę po drogach nigdy nie miałem wypadku i nie dałem sie złapać jakoś nie jestem bandytą czy idiotą mam rodzinę dom pracę dobre zarobki tylko ten pis siedzi mi na wypłacie gdyby nie to bylo by jeszcze lepiej
Ps nie mam prawo jazdy pozdrawiam Ryszrad z Kościelniak
kawa
kawa 23.01.2021, 07:02
Co do kretyna to się zgadzam, ale z tym dożywociem to przesada, Tobie nie zdażyło się nigdy zrobić głupstwa? To szczeniak, może jakaś odpowiednia kara czegoś go nauczy, każdemu warto dać szansę.
xes
xes 23.01.2021, 22:01
Głupstwa? Jazda pod prąd, jeszcze do tego obwodnicą, pod wpływem środków odurzających to nie jest głupota. To jest przestępstwo i umyślne narażenie kogoś na utratę życia bądź zdrowia. Wyobraź sobie jakby akurat ktoś wtedy tamtędy jechał, a ten rozpędzony *** poleciałby na czołówkę.
obserwator1
obserwator1 23.01.2021, 12:15
Co dać szansę na na zabicie kogoś niewinnego! Mimo że niema prawka dożywotnio pozbawić możliwości w przyszłości uprawnień do kierowania pojazdami nawet skuterem!
Krzysiek
Krzysiek 23.01.2021, 11:45
Nazywasz to głupstwem? Rozjechałby Ci kogoś z rodziny, to może dotarłoby w końcu do Ciebie, jak poważne stwarzał zagrożenie. Podczas takiej ucieczki policjanci powinni mieć prawo do ładowania seriami do ***A. Jego szansa powinna polegać co najwyżej na tym, aby jak najdłużej uchylać się od świszczących kul między uszami. Obrońcy miłosierdzia k...wa ich mać.

Pozostałe