W Karkonoszach drugi stopień zagrożenia lawinowego

  • 21.01.2021, 19:37 (aktualizacja 22.01.2021, 08:45)
  • Red.
W Karkonoszach drugi stopień zagrożenia lawinowego KPN

Podziel się:

Oceń:

Chociaż nad Polskę dotarła odwilż, w Karkonoszach śniegu nie brakuje. Jak informuje KPN, obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego.

Warunki dla turystów w Karkonoskim Parku Narodowym nie są łatwe. Wiele szlaków jest nieprzetartych i obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. 

Przydają się rakiety śnieżne lub narty skiturowe. Turystom na nartach przypominamy, że pierwszeństwo na szlakach mają turyści piesi. Turystów pieszych prosimy o zrozumienie oraz otwartość na turystów przemierzających Karkonosze na nartach lub w rakietach. Od czwartku 21.01.2021, ze względu na warunki zimowe i bezpieczeństwo zamknięty jest szlak czerwony nad Kotłami Wielkiego i Małego Stawu. Prosimy o wędrowanie szlakiem zimowym wzdłuż tyczek - informują pracownicy KPN. 

Przed wyprawą w Karkonosze warto sprawdzić panujące warunki pogodowe w górach. Można to zrobić m.in. na stronie Grupy Karkonoskiej GOPR. Warunki pogodowe w górach szybko się zmieniają i mimo, że Karkonosze są górami dość niskimi, dla niedoświadczonych turystów, zimową porą może być bardzo trudno. 

Red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe