Zgorzelec. Pracowali nielegalnie

  • 20.01.2021, 13:32 (aktualizacja 20.01.2021, 13:34)
  • mjr SG Joanna Konieczniak Rzecznik Prasowy NOSG
Zgorzelec. Pracowali nielegalnie NOSG

Podziel się:

Oceń:

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca zatrzymali czterech obywateli Ukrainy, którzy niezgodnie z prawem pracowali w Polsce. Cudzoziemcy nie posiadali dokumentów uprawniających ich do pracy w naszym kraju oraz nie mieli pisemnie zawartych umów o pracę.

W poniedziałek 18 stycznia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej ze Zgorzelca pełniąc służbę w jednej z miejscowości w powiecie zgorzeleckim skontrolowali dokumenty siedmiu osób wykonujących prace budowlane. Wśród kontrolowanych funkcjonariusze ujawnili, że czworo mężczyzn w wieku 33-57 lat to obywatele Ukrainy, których firma budowlana zatrudniła nielegalnie. Funkcjonariusze SG skontaktowali się właścicielem firmy, który potwierdził, że kontrolowani cudzoziemcy nie posiadają żadnych dokumentów uprawniających ich do pracy na terytorium RP, nie mają także pisemnych umów o pracę.

Komendant Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu, wszczął postępowanie zmierzające do wydania cudzoziemcom decyzji na podstawie których będą musieli wyjechać z Polski.

Nieuczciwy pracodawca również poniesie konsekwencje niegodnego z prawie powierzania pracy cudzoziemcom. Za takie przewinienie sąd może nałożyć na niego karę w wysokości 30 tysięcy złotych.

mjr SG Joanna Konieczniak Rzecznik Prasowy NOSG

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ger
Ger 21.01.2021, 10:36
I co z tego jest covid i będą dalej pracować w Polsce.Premier ogłosi koniec pademii i dopiero wtedy muszą wyjechać
N
N 20.01.2021, 17:31
To wina tych cytrusów pracodawców!
Spod siebie by zjedli żeby mieć więcej!
Marek
Marek 20.01.2021, 15:33
Co drugi Ukrainiec tak pracuje, trzeba wytężonego śledztwa żeby to zauważyć. Polski Pan przedsiębiorca albo inaczej prywaciarz, w pierwszej kolejności musi postawić sobie dom, ewentualnie wyremontować. Kupić nowe kAudi albo BMW, zapisać dzieci do prywatnego przedszkola a dopiero później może pracownicy dostaną umowę. Musi się nachapać dla siebie, jak najwięcej. Jaka umowa, komu to potrzebne ? Przecież to on zarabia, ludzie dla niego nie! Polska -karton 2021.
😐
😐 21.01.2021, 06:49
Firma produkcyjna ze stałą siedzibą nie może sobie pozwolić na taki numer bo wpadają i złapią.
Budowa jedna tu druga tam i jak nikt życzliwy nie doniesie są praktycznie niedoustalenia.
Jedyna opcja jeździć szukać i sprawdzać budowy

Pozostałe