Rejestracja seniorów kuleje. Czytelnicy informują, że system nie działa

  • 15.01.2021, 14:31 (aktualizacja 15.01.2021, 17:12)
  • red.
Rejestracja seniorów kuleje. Czytelnicy informują, że system nie działa

Podziel się:

Oceń:

Zgodnie z informacjami Ministerstwa Zdrowia rejestracja seniorów 80+ miała być możliwa na trzy sposoby: poprzez infolinię, kontakt telefoniczny z punktem szczepień bądź przez Internetowe Konto Pacjenta. Jak informują czytelnicy, nie tylko na ogólnopolską infolinię nie można się dodzwonić, w lubańskim punkcie szczepień też nie za wiele załatwimy.

Chciałam zarejestrować tatę na szczepienie, zaznaczę, że tata ma ponad 80 lat. Niestety w lubańskim szpitalu dowiedziałam się, że nie jest to możliwe! Pani w rejestracji powiedziała mi, że nie mają jeszcze uruchomionej rejestracji dla szczepienia seniorów, a dowiadywać się będzie można w poniedziałek – poinformowała nas czytelniczka, mieszkanka gminy Lubań.

Dodzwonienie się na ogólnopolską infolinię nie jest najłatwiejsze, a nawet, jak twierdzą niektórzy, niemożliwe. Jak twierdzi czytelniczka, w lubańskim szpitalu najprawdopodobniej dopiero w poniedziałek seniorzy będą mogli się rejestrować. Na płynność korzystania z IKP skarży się również spora cześć pacjentów. Czy system nie zadziałał? 

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Walerego Czarneckiego, starostę lubańskiego:

System jest niespójny, są trzy systemy rejestracji, ilość szczepionek jest ograniczona, a jednocześnie nie zakończono jeszcze szczepień grupy zero. Na tą chwilę, dziś pierwszy dzień, nie wiemy jeszcze jak to zadziała, a system rejestracji zawiesił się już o północy, więc kłopoty z rejestracją to problem ogólnopolski. Myślę, że do poniedziałku systemy powinny zacząć działać.

Zapisać/Zarejestrować się na szczepienie można telefonicznie pod numerem 75 721 39 02  w godzinach: 13.00 - 14.00 od poniedziałku do piątku. 

red.

Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wkurzony mieszkaniec L.
Wkurzony mieszkaniec L. 17.01.2021, 20:37
Czy kogos poj...lo?rejestracja działająca 1h? Kto to zorganizował i wywalić na zbity pysk.
informatyk
informatyk 17.01.2021, 01:35
"System jest niespójny" :) No proszę ten Czarnecki zna się na spójności systemów:)
Leśna
Leśna 16.01.2021, 21:13
Dzwoni telefon z POZ i pielęgniarka informuje, czy chcą się Państwo zaszczepić ? Tak. Proszę czekać zostanie do Państwa wysłany sms z data i godzina. Za dwa dni jest sms i data na 10 luty godz. 10. Można ? można!!! Więc nie rozumie, że kuleje.
megafaka
megafaka 16.01.2021, 20:38
Pandemia koronawirusa w liczbach: zakaziło się 91 mln z 7,8 mld, czyli 1,16%. Z tych 91 mln zmarło 1,9 mln, czyli 0,025% globalnej populacji. Aktualnie mamy 24 mln aktywnych przypadków (0,3% globalnie), z czego 109 tys to przypadki ciężkie (0,45% aktywnych przypadków, 0,0014% globalnie). Walka z koronką kosztowała cały świat 25 trylionów $. Dla porównania na chorobę niedokrwienną serca rocznie umiera 7,4 mln ludzi na świecie, udar mózgu - 6,7 mln, POCHP - 3,1 mln, zapalenie płuc - 3,1 mln, gruźlica - 1,8 mln. Czy kiedykolwiek zamknięto świat z powodu gruźlicy lub zapalenia płuc?
Covid-19
Covid-19 17.01.2021, 08:44
A może gdyby "nie zamknięto świata" z powodu Covid-19 to już byłoby 20 mln zmarłych, a nie 2 mln. Na grypę zwaną hiszpanką zmarło ponad 50 mln ludzi bo "świat nie był zamknięty", a zaraźliwość grypy znacznie mniejsza nisz covida.
Postulat
Postulat 16.01.2021, 17:48
Bardzo mądrze. Od 13 do 14 rejestracja. Można poznać pomysłodawcę?? Gdzie można go spotkać?? To musi być bardzo mądry i dobry organizator. Można zgłosić tę osobę do odznaczenia państwowego za zasługi?
ANIA
ANIA 16.01.2021, 16:42
Ludzie jak długo będzie trwał ten marazm w lubańskim szpitalu.
Jak długo starosta będzie utrzymywał tego rzekomego menażera.CZEGO BOI SIĘ STAROSTA??? CO TO ZA UKŁADY.
Ten szpital popada w coraz to większą ruinę,nie wykonuje się zabiegów planowanych na innych oddziałach. Za co bierze służba zdrowia pieniądze. Tu powinien wejść NIK,TO SKANDAL.
gość
gość 16.01.2021, 15:33
starosta jak zawsze tylko na pokaz jak jakies problemy to juz znika, lepiej niech zwolni miejsce mlodym
obserwator
obserwator 16.01.2021, 15:20
Gdzie wam tak spieszno z tego swiata .
Realizm
Realizm 17.01.2021, 17:19
Tu chodzi o szczepienie, które uodparnia organizm na wirusa Covid 19, a nie o eutanazję.
H
H 18.01.2021, 12:11
Szczepionka wychodowana ekspresowo. Wiesz co walą w twoje ciało? Mi nie śpieszno mam gdzieś wasze szczepienia
saso
saso 16.01.2021, 14:19
Witam
Dzisiaj udało mi się nad ranem zarejestrować seniora przez infolinię. O zgrozo infolinia zarejestrowała pacjenta do Olszyny !!!!
Powód ..... brak wolnych terminów w Lubaniu. Panie Starosto dlaczego w Lubaniu szczepimy się w tylko jednym punkcie szczepień. Podobno za organizację pracy służby zdrowia w powiecie, odpowiada Pan. Co Pan z tym stanem zrobi dalej? Przecież to dopiero początek akcji szczepień.
Rozsądek
Rozsądek 17.01.2021, 08:46
Nie przesadzaj, Olszyna to nie za górami za lasami.
saso
saso 17.01.2021, 14:39
Masz rację. Ja ze swoim seniorem do Olszyny dojadę. Zobaczymy co Starosta wymyśli dla reszty populacji.
DonFranceska
DonFranceska 16.01.2021, 15:34
Dajcie mu spokój - to "nieudacznictwo" trwa tylko z myślą o emeryturze. Oni są dobrzy na czas pokoju - jak przychodzi jakaś klęska - to dopiero te niekompetencje wychodzą na jaw. Już dawno powinien wyznaczyć na powiat koordynatora który miałby w zakresie obowiązków ten cały bałagan ogarniać. Zresztą jest ponoć jakiś naczelnik od zarządzania kryzysowego - za co bierze kasę (zresztą oprócz emerytury policyjnej)>?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 16.01.2021, 14:08
Panie StarostoCzarnecki od czego Pan jest tu gospodarzem (żyrandola)
Kozera
Kozera 16.01.2021, 12:22
W szpitalu w lubaniu nie podano mi insuliny , musialem po przejechaniu 500 kilometrow jechac spowrotem 500 do domu po insuline i znowu 500 kilometrow do lubania . Na izbie przyjec byl orkarz z bujmym zarostem pod nosem i nie mila pilegniarka . Pan konopka , prezes , terz zachowal sie nie na miejscu
Helenka
Helenka 16.01.2021, 12:20
Ja się dodzwoniłam za drugim razem. Aż sama jestem w szoku że tak szybko udało mi się tatę zarejestrować. Termin ma na 03.02.21. Pozdrawiam wszystkich tych którzy muszą uzbroić w cierpliwość.
Hubal
Hubal 16.01.2021, 11:08
Gdzie jest MURWA-KAĆ informacja ilu seniorów 80+ w dniu rejestracji zaczepiono?
Ja
Ja 16.01.2021, 17:51
O rety! Niektórym ( a raczej wielu) z trudem przychodzi przyswajanie prostych informacji. W dniu 15.01. rozpoczęła się rejestracja 80+ a nie szczepienie. Ludzie, dlaczego jesteście tak naładowani złymi emocjami, czekacie tylko na okazję by w niewybrednych słowach dać im upust?
Ja
Ja 16.01.2021, 10:18
Redakcjo. Po raz kolejny dezinformujecie społeczeństwo Lubania podając nieprawdziwy numer telefonu, służący rzekomo do rejestracji na szczepienia. Jest to najprawdopodobniej numer faxu szpitalnego.
A później zdziwienie, że nie można się dodzwonić. Jak wynika z informacji ze szpitala, przytoczonej w którymś z komentarzy, numer do rejestracji będzie działał od poniedziałku.
Państwo z tektury
Państwo z tektury 16.01.2021, 07:45
A czego wy się spodziewaliście po państwie z tektury pod rządem 8 gwiazdek.
Jak oni nie umieją nawet przedsiębiorcom pomóc tylko dają jakąś tam jałmużnę a w zusach podatkach przez ten okres zabierają dużo więcej a wy chcecie aby sprawnie tak skomplikowany proces szczepień przeprowadzili 😂😂.
Jadą po Merkel, że nie tylko w Polsce hotele są zamknięte, że Niemcy Czesi też zamknęli, ale tego jak kraje sąsiednie pomagają przedsiębiorcy już nie pokażą w TVP bo wypadniemy jak podnóżki, jak margines Europy w porównaniu do Czech czy do Niemiec którzy dali dużą pomoc dla przedsiębiorstw .
Najważniejsze że w rządzie wypłaty się zgadzają.
Dobrze ten z pisu w Wałbrzychu powiedział. - wszyscy jesteście tacy sami czy to PiS czy LEWICA czy KO tylko grube portfele się liczą i rodzina na swoim.
🤑🤑🤑
🤑🤑🤑 17.01.2021, 08:54
Podaj dane ile kasy Czechy i Niemcy dali przedsiębiorcą, skoro twierdzisz że dużo więcej niż w Polsce. Wiesz czy to tylko Twoja fantazja?.
Panstwo z stali
Panstwo z stali 16.01.2021, 20:26
Co Ty czlowieku bredzisz ,a PO jak rzadziło ?To widac w WArszawie jak T OW RZ Y STW O TWOJE sie szczepiło !
Taka ja
Taka ja 15.01.2021, 21:29
A dlaczego to lubańskie praktyki lekarza rodzinnego nie zgłosiły się do szczepienia swoich pacjentów? Teraz wszyscy pretensje do szpitala. I bardzo dobrze, że nie rejstrują niech sie za robotę wezmą lekarze rodzinni.
Ktoś tam
Ktoś tam 17.01.2021, 16:35
Czy myślicie, że aby powstał punkt szczepień i szczepić w jakimś miejscu, to trzeba się zgłosić i cacy. Dadzą szczepionki i już? To zostało ustalone w ministerstwie ile będzie punktów szczepień. Najpierw szpitale węzłowe itd. Trzeba najpierw trochę poczytać, a nie od razu wieszać psy na wszystkich jednostkach PO i medykach tam pracujących. Oni na pewno chcieliby szczepić, bo zawsze to więcej zaszczepionych i dodatkowa kasa.
Ja
Ja 18.01.2021, 10:19
Nieprawda. Punkty są tam, gdzie POZy zgłosiły chęć szczepienia. Tylko szpitale węzłowe miały obowiązek.
jaaa
jaaa 16.01.2021, 15:30
też tak mysle , pieniądze brać potrafią, a jak coś poważniejszego do głowa w piasek
DonAdamo
DonAdamo 15.01.2021, 21:26
Czyżby tylko pozostała nadzieja w Pismie? - w tym jedyna nadzieja na uzdrawianie.
======================
Brednie w ewangeliach i głupoty wygadywane przez Jezusa.
Przyjmuję do wiadomości (choć nie rozumiem), że można wierzyć w zmartwychwstanie Jezusa. To naiwność, ale trudno to zweryfikować. Podobnie z innymi cudami z ewangelii.
Wiadomo też, że Kościół ukrywa przed wiernymi, że Sąd Ostateczny według Jezusa miał się odbyć jakieś 2 tys. lat temu. Wierzący mogą nie zdawać sobie sprawy z tego wielokrotnie powtarzanego kłamstwa.
Ale jak można wierzyć w poniższe słowa, skoro da się łatwo zweryfikować, że są kolejnym kłamstwem biblijnego Jezusa zwanego Chrystusem:
I rzekł do nich: (…) „Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą i ci odzyskają zdrowie”.
Czyli rozmowa z wierzącym powinna przebiegać tak:
- Wierzysz, że Nowy Testament jest Pismem Świętym i mówi prawdę oraz że Jezus w ewangeliach mówi prawdę?
- Tak
- A potrafisz bez szkody dla zdrowia pić truciznę i brać do ręki jadowite węże? Mówisz obcymi językami bez nauki? Potrafisz dotykiem uzdrawiać?
- Nie
- To albo nie wierzysz, albo Jezus kłamał, albo ewangelia wg Marka kłamie.
Tzw. krótka piłka.
PS
Ostatni rozdział ewangelii wg Marka, z którego pochodzi ten cytat jest późniejszym dopiskiem, ale Kościół oficjalnie uznaje go za należący do kanonu Pisma świętego. Egzegeci kościelni twierdzą, że ten fragment dotyczy tylko apostołów. To nieprawda – Jezus mówi o tych, którzy uwierzą apostołom i przyjmą chrzest.
Są nawet kościoły ogłupionych tą religią tzw. wężowników:
https://weekend.gazeta.pl/week…
Zresztą podobne bzdury tak zwany Mesjasz mówił nie raz – wierzący mieli dostawać wszystko, o co się pomodlą i rozkazywać górom, aby się przesuwały (dosłownie, nie w przenośni, jak to rozumiemy dzisiaj)
(z Facebooka – Adam Patrzyk)
Gośka
Gośka 15.01.2021, 19:38
Nie miałam żadnego problemu, zarejestrowałam babcię, sąsiadki internetowo. Jak zwykle na początki opinie są dyskwalifikujące, a potem uciszają się, bo im wstyd, że pluli.
Katarzyna_K
Katarzyna_K 15.01.2021, 18:56
Wtajemniczeni donoszą, że zapisy w Lubaniu skończyły się zaraz po 11.00 bo paniusia na dyżur przyszła już z listą do zarejestrowania - czyli jak sie zaczęła godzina łączności z pacjentem to pozostało już tylko kilka miejsc.
Ammm
Ammm 17.01.2021, 16:37
Zarejestrowałam babcię po 12 tej. Więc ktoś coś nie tak widział i słyszał.
Państwo z tektury
Państwo z tektury 16.01.2021, 07:46
A zapytałeś czy ta lista to była z zapisów internetowych?
Trochę cierpliwości
Trochę cierpliwości 15.01.2021, 18:51
Infolinia działa, tylko trzeba się troszkę uzbroić w cierpliwość i poczekać. Termin szczepienia wyznaczono w lubańskim szpitalu za ponad 5 tygodni. Po podaniu PESEL pani na infolinii odczytała imię i nazwisko rejestrowanej osoby. Po upływie pewnego czasu była przysłana SMSem informacja o terminie szczepienia. Sama rejestracja trochę trwa, bo konsultantka musi odczytać formułkę o RODO.Polecam infolinię 989.

Pozostałe