Zofia Barczyk ma wrócić! Protesty przeciwko odwołaniu

  • 13.01.2021, 13:45 (aktualizacja 15.01.2021, 12:31)
  • red./zinfo.pl
Zofia Barczyk ma wrócić! Protesty przeciwko odwołaniu zinfo

Podziel się:

Oceń:

Sytuacja w zgorzeleckim szpitalu nie wygląda najlepiej, wczorajsze odwołanie dyrektor Barczyk poskutkowało wypowiedzeniem umów o prace ponad 200 pracowników szpitala, a dziś od rana pod Starostwem Powiatowym w Zgorzelcu pikietowali zarówno ciężarówkami jak i osobiście wspierający odwołaną dyrektor. Dziś w południe odbyła się konferencja prasowa szpitala, a starosta zgorzelecki rozmawiał z personelem. Zarówno szpital jak i starostwo obstają przy swoim. Ostateczny termin rozwiązania problemu medycy wyznaczyli na jutro na 12.

„Wczoraj doszło do brutalnego naruszenia naszej autonomii”. Tymi słowami dr n.med. Marcin Wolski rozpoczął konferencje prasową, która odbyła się dzisiaj (13.01.21) w ośrodku radioterapii Amethyst w Zgorzelcu. Powodem spotkania była wczorajsza decyzja o zwolnieniu dyrektor Wielospecjalistycznego Szpitala - Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu.

Podczas konferencji obecny był zastępca dyrektora szpitala oraz ordynator oddziału onkologii Marcin Wolski, a także lekarze i pielęgniarki, którzy solidaryzują się z Zofią Barczyk.

Cały personel szpitala bardzo negatywnie odebrał wiadomość o zwolnieniu pani dyrektor. Uważają, że Zofia Barczyk zawsze była bardzo mocno zaangażowana w działalność szpitala i to dzięki niej mógł on się prężnie rozwijać przez ostatnie lata i zwiększać swój potencjał.

„Nasze wczorajsze zaskoczenie po zwolnieniu pani dyrektor było tak samo wielkie, jak późniejsza złość” - relacjonuje dr Wolski i kontynuuje „Ja i moi współpracownicy, przyjaciele lekarze, personel medyczny i niemedyczny nie widzimy jakichkolwiek podstaw do takiego działania starostwa”. Dodał również, że:
Obecnie nie widzę żadnej możliwości współpracy ze starostwem. Od kilku lat starostwo powiatowe, czyli organ założycielski szpitala, zamiast nas wspierać w tym trudnym dla służb medycznych okresie, prowadzi regularne ataki na stanowisko pani dyrektor”.

Dzisiaj odbyło się również spotkanie kierowników i ordynatorów szpitala ze starostą zgorzeleckim. Podczas konferencji padło pytanie, co udało się ustalić.

„Spotkanie ze starostą było spotkaniem z inicjatywy starosty. Można powiedzieć, że było ono lekko schizofreniczne. Co innego ustalaliśmy z panem starostą w cztery oczy, a co innego w większej grupie w obecności ordynatorów i kierowników. Nie doszło do żadnego porozumienia, ponieważ nie wyobrażam sobie, aby do jakiegoś porozumienia miało dojść. Nie widzę innego rozwiązania, jak przyznanie się starostwa do nieprawidłowego zwolnienia pani Barczyk” - komentuje dr Wolski

Dla szpitala sprawa jest jasna. Oczekują przywrócenia Zofii Barczyk do pełnienia obowiązków.

Przypominamy, że jako powód zwolnienia Zofii Barczyk podano nieprawidłowości, dotyczące procesu szczepień przeciw COVID-19. Dr Wolski zaznaczył, że do tej pory w zgorzeleckim szpitalu nie doszło do żadnych nieprawidłowości w zakresie szczepień, a zespół do spraw szczepień przeciwko COVID zweryfikował poprawność zaszczepienia wszystkich osób zaszczepionych. Kontrola cały czas trwa.

Doktor odniósł się też do wymówień złożonych przez pracowników szpitala. Twierdzi, że jest to jedyne narzędzie, dzięki któremu mogą pokazać swój sprzeciw. Skala wypowiedzeń jest olbrzymia i może przekraczać 200-300 osób. Dodaje również, że jeżeli pani dyrektor nie zostanie przywrócona do pracy z „dniem wczorajszym”, to szpital podejmie kolejne kroki, tym razem prawne. Na zmianę decyzji starostwa szpital czeka do jutra do południa. 

A co się teraz dzieje z samą Zofią Barczyk? Dr Wolski komentuje:

„Uznaliśmy, że Pani dyrektor kolokwialnie mówiąc, schowa się, a ja przejmę wszystkie jej obowiązki i tę rolę, którą teraz prezentuję”.

Głos zabrał również dr Ryszard Maj, ordynator oddziału chirurgii ogólnej i onkologicznej, który skrytykował zachowanie starosty i jednocześnie podkreślił, że starosta myśli nad dobrym rozwiązaniem, jednak dla szpitala nie ma dobrego rozwiązania. Dla nich Zofia Barczyk ma wrócić.

Głos zabrała też Magdalena Kwaśniewicz, kierownik sekcji płac. Twierdz, że zwolnienie Zofii Barczyk jest decyzją absurdalną i uważa, że nie zna bardziej kompetentnej i zaangażowanej w działalność szpitala osoby.

Znamy już zdanie i opinię szpitala. Teraz pozostało nam czekać na ostateczną decyzję starostwa.

red./zinfo.pl

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

JÓZEK
JÓZEK 14.01.2021, 17:48
do LUBAŃIA taką panią derektor pozbyła by się tych psełdo lekarzyków sory felczerów żal ich polecić do schroniska dla zwierząt oni tylko żyją cowidem i mają w *** pacjentów mają lajcik leczą prywatnie pozdrawiam JÓZEK
Franuś
Franuś 14.01.2021, 18:53
Józeczek! Nadal do psychiatry poprzez NFZ bez skierowania.
JÓZEK
JÓZEK 15.01.2021, 18:49
FRANUŚ TY PISIORZE ZAGORZAŁY DO KOŚCIOŁA KRZYŻEM LEŻ I RYDZYKOWI STUPKI LIŻ POZDRAWIAM POLSKIE MOCHERY
emeryt
emeryt 14.01.2021, 12:51
Jest jedno wyjście odwołać pana starostę i radni powiatu już to powinni zrobić , taki starosta to szkodnik .
Mkk
Mkk 14.01.2021, 09:30
Zaproponować jej to samo miejsce pracy w Lubaniu. Może w końcu coś by się zmieniło... Jakość obsługi jak i podejście personelu pozostawia wiele do życzenia...
Dr
Dr 13.01.2021, 21:13
Uklady,ukladziki jak w Warszawce .Korytko .Celebryci i TVN .A gdzie prosty bidol.
Byk
Byk 13.01.2021, 18:09
Wystarczy zobaczyć jak przez ostatnie lata za rządów Barczyk rozwinął się szpital w Zgorzelcu, a jak jest w Lubaniu
Mimoza
Mimoza 14.01.2021, 18:56
Cymbalino! Ale w powiecie zgorzeleckim jest Kopalnia Turów i Elektrownia - a w lubańklim....? Nieudaczny Zarząd i przyrośnięty do fotelika starosta.
😉
😉 14.01.2021, 07:30
Nawet jedzenie w zgolu dużo lepsze
Maryjan
Maryjan 14.01.2021, 05:45
Dlatego była jego dyrektorem i otrzymywała za to wynagrodzenie a za nadużycie wypier na ulicę bo inaczej porządku w tym kraju nie będzie
Szczepkowska krystyna
Szczepkowska krystyna 13.01.2021, 18:06
Co to ma być? Ludzie czekają na szczepionki a kolesie z PO się szczepią poza kolejką i jeszcze straszą że połowa szpitala złoży wypowiedzenia.
Grupa wspólnej adoracji łączenie z bananem i szeryfem Zgorzelca będą blokować miasto .
A co z resztą mieszkańców tych uczciwych ?
JÓZEK
JÓZEK 14.01.2021, 17:51
A TY JESTEŚ Z PISU MOCHERKA KOSCIELNA NA TACE I RYDZYKOWI CAŁĄ RĘTE PRZEZNACZ
podatnik nie z PIS-u
podatnik nie z PIS-u 13.01.2021, 17:59
Nic nam nie pozostało jak zbierać podpisy o referendum w sprawie odwołania rady powiatu i pogonienia w p ... obecnego PIS-wskiego zarządu. Już jutro rozpoczynamy nasza akcję . Panie "Starosto" wstyd mi za pana . Mówię dość pana rządom .
marcin
marcin 13.01.2021, 22:22
starosta jest z PO, były kierowca burmistrza więc jak nie wiesz to się nie wypowiadaj.
...
... 13.01.2021, 16:47
To blokowanie miasta przez tiry z citronexu to żałsone biorąc pod uwagę, że były właściciel firmy został zaszczepiony...
Pis-mak
Pis-mak 13.01.2021, 16:35
Pis trochę przesadził z tym wywaleniem Barczyk. Wystarczyło dowalić jej karę finansową w kwocie 20 tyś. Za każdego nielegalnie zaszczepionego. I by wystarczyło. Więcej tak by nie zrobiła. A tak PO-wce szaleją! Następny przykład jak wyglądałoby życie gdyby PO teraz rządziło!!!!!!! Żenada!
Krzysiek
Krzysiek 13.01.2021, 22:20
Czy z*** jeden nie możesz zrozumieć, że jeśli ktoś nie popiera "pis", to z automatu nie oznacza, że kocha "po"? Gdyby takie numery odprawiało "po", czy inne ugrupowanie, to też byśmy na nich pluli. Przeczytaj, pomyśl, spójrz na tę sytuację obiektywnie.
Nie z po
Nie z po 13.01.2021, 17:49
Starosta zgorzelecki jest z platformy
...
... 13.01.2021, 17:38
Ale kolego to PO rządzi w starostwie, Pis nie lepszy, ale tym razem to nie ich wina :)
Duży.
Duży. 13.01.2021, 16:11
Czyli szczepienia osób z poza kolejki jest dozwolone i mało tego, publicznie popierane. Godna postawa. Nie dziwię się że ten kraj jest z kartonu obklejony gów*** jeżeli takie zachowania są tolerowane.
Zenek
Zenek 13.01.2021, 15:49
Nie ma nikogo mądrego w tym województwie? Wywalić na zbitą twarz starostę i przywrócić panią dyrektor. Proste jak konstrukcja cepa. Na co czekasz pan Panie Wojewodo?
molka
molka 13.01.2021, 18:50
Jak Zgorzelec nie chce to Lubań bardzo by chciał takiej
pani Dyrektor. To może zamienimy
Ja
Ja 13.01.2021, 17:52
Nasze województwo to głównie PO, a to wyjaśnia dlaczego nie ma mądrych.
***** ***
***** *** 13.01.2021, 14:23
Lekarze powinni być przy chorych jednak Chwali się ta solidarność, jeden za wszystkich wszyscy za jednego.
Brawo!

Pozostałe