Oświadczenie. Ordynatorzy i kierownicy zgorzeleckiego szpitala złożyli wypowiedzenia

  • 12.01.2021, 21:56 (aktualizacja 12.01.2021, 22:19)
  • Źródło: Zinfo.pl
Oświadczenie. Ordynatorzy i kierownicy zgorzeleckiego szpitala złożyli wypowiedzenia Zinfo.pl

Podziel się:

Oceń:

Dzisiejsza informacja o nagłym odwołaniu Zofii Barczyk ze stanowiska dyrektora zgorzeleckiego szpitala wywołała falę komentarzy i zaskoczenia. Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu opublikowało tylko kilka zdań, nie podając do wiadomości publicznej powodów tej decyzji.

Doktor Marcin Wolski, wieloletni współpracownik i zastępca Pani Dyrektor przekazał mediom oświadczenie w tej sprawie. Mówi w imieniu swoim oraz wielu innych członków kadry medycznej, bowiem ich reakcją na tę zaskakującą oraz w ich ocenie - niesprawiedliwą decyzję było to, że złożyli dziś wypowiedzenia pełnionych funkcji i pracy.

"W dniu 12 stycznia 2021 roku, w obecności zarządu powiatu, pani Dyrektor Zofia Barczyk otrzymała z rąk starosty powiatu zgorzeleckiego Artura Bielińskiego wypowiedzenie w zakresie pełnienia funkcji i świadczenia pracy. Wypowiedzenie było olbrzymim zaskoczeniem nie tylko dla Pani Dyrektor, ale także dla pracowników szpitala, członków Rady powiatu, Rady Społecznej szpitala, a także społeczności lokalnej.

Jako jedyny powód i uzasadnienie decyzji podano rzekome nieprawidłowości, dotyczące procesu szczepień przeciw COVID-19. Jednakże w naszym szpitalu nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości w tym zakresie, bo do chwili obecnej nie wskazano uchybień przy realizacji Narodowego Programu Szczepień COVID-19 przez instytucje nadzorujące działalność Szpitala.

Przeprowadzana na bieżąco przez szpitalny Zespół ds. Szczepień przeciwko COVID-19 weryfikacja nie potwierdziła nieprawidłowości.

Wątpliwość wśród społeczeństwa mogły budzić medialne doniesienia o zaszczepieniu burmistrza Zgorzelca - Rafała Gronicza (w sumie jedynego aktywnego polityka zaszczepionego w naszej placówce). Jednak Zespół ds. Szczepień zweryfikował również prawidłowość kwalifikacji ww. osoby do udziału w Programie Szczepiennym, określoną przez NFZ i Centrum e-zdrowia. Tym samym pretekst, podany jako powód zwolnienia Pani Dyrektor, w ogóle nie zaistniał. Realizowane szczepienia przeciw COVID-19 są zorganizowane bardzo sprawnie i cechują się wysoką zgłaszalnością osób.

Uważam, że decyzja o zwolnieniu Pani Dyrektor jest pochopna i w pełni nieuzasadniona, a forma i styl jej przeprowadzenia zostawia, delikatnie mówiąc, dużo do życzenia.

Biorąc pod uwagę niepodważalne zasługi i rolę Pani Dyrektor dla służby zdrowia naszego Szpitala oraz regionu, uważam takie postępowanie za moralnie i etycznie naganne.

Tak ja i wszyscy ordynatorzy oraz kierownicy jednostek medycznych, niemedycznych naszego szpitala kompletnie z tym się nie zgadzamy. Uważamy, że podjęta decyzja uderza w dobro pacjentów i bezpieczeństwo funkcjonowania Szpitala.

Nigdy nie zaakceptujemy próby „pozbycia” się osoby o takich kompetencjach, zasługach i charyzmie bez żadnych właściwie podstaw, tylko na podstawie artykułu w wątpliwej jakości medium.

W związku z tym z dniem 12.01.2021 r. z godziną 12:30 wszyscy wymienieni, a także podległy im personel złożyli na ręce starosty wypowiedzenia pełnionych funkcji i pracy - z żądaniem natychmiastowego wycofania błędnie podjętej decyzji.

Mamy nadzieję, że wobec naszej solidarnej postawy i w obliczu wyzwań, związanych z pandemią, Zarząd Powiatu opamięta się i przywróci Panią Dyrektor na stanowisko - pozwalając jej stawić czoła medialnym zarzutom i dalej działać dla dobra szpitala i mieszkańców regionu.

Dr n.med. Marcin Wolski

Zastępca dyrektora ds. Lecznictwa

WS SP ZOZ w Zgorzelcu

Źródło: Zinfo.pl

Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

heniu
heniu 13.01.2021, 21:29
Niech przychodzą do Lubania .Tu nie przyjdą bo za niskie progi .ZWOLNIC na bruk .
Maryna
Maryna 13.01.2021, 14:06
No to pan Starosta zamoczył. Powiadają że to klasyczny aparatczyk skundlony z PiS-em o drży o swój stołek.
Krystyna Szczepkowska
Krystyna Szczepkowska 13.01.2021, 17:11
O stołki to drżą aparatczyki z PO ,elita że słomą w butach co myśli że wszystko im wolno , na bruk z tymi zaszczepionymi elytami
Anty pis
Anty pis 14.01.2021, 09:19
Jak chciałaś zabłysnąć trzeba było brokatem się posypać.
Janusz Talar.
Janusz Talar. 13.01.2021, 13:36
Prawo jest prawem. Nawet gdy się ono nie podoba . To jest państwowa jednostka , i nie można tam prywaty uprawiać . Szkoda , że jeszcze palacz szpitalny nie przyprowadził szwagra do zaszczepienia. A co ? Jemu też się należy.
Zwolnić i nie dać sobą manipulować
Zwolnić i nie dać sobą manipulować 13.01.2021, 11:39
Niech idą wszyscy do zwolnienia jeśli uważają że szczepienia po układach itp jest uczciwe. Cały personel nie był zaszczepiony a burmistrz niektórych na dodatek wyprzedzi. Burmistrz niech na usprawiedliwienie coś lepszego wymyśli. Nie róbcie z ludzi baranów
Jest kolejność i trzeba się tego trzymać za wszelką cenę i nie ma usprawiedliwienia. Jeśli ktoś tego nie rozumie to tym bardziej powinien być zwolniony.
Lucyna
Lucyna 14.01.2021, 10:09
Jak sobie durnowata ofermo wyobrażasz skuteczną profilaktyka kiedy żona burmistrza (służba zdrowia) jest zaszczepiona a mąż z którym nie tylko razem śpi - nie jest? Przecież ona - mimo że zaszczepiona - co jest niemalże wysoce prawdopodobne może być nosicielem, bo zarażenia często odbywają się w szpitalach - i jaki tego skutek?
Trzeba mieć trochę wyobraźni i rozsądku i nie ulegać PiS-dzielcowej propagandzie. Dla przykrycia innych spraw uczepili sie teraz "Warszawki" i sczepień poza kolejnością. Afera w kraju niczym Amber Gold!
Wezyr
Wezyr 13.01.2021, 14:08
Osielku! Nie ulegał zbytnio manipulacjom - żona burmistrza Zgorzelca jest pracownikiem medycznym - a zatem były wskazania aby zaszczepić również męża. Nikt tego nie krył - szczepienie odbyło się oficjalnie.
Pis-mak
Pis-mak 13.01.2021, 16:44
Była żona burmistrza to raz! A dwa to wpieprzył się w kolejkę burak jeden bo burmistrz?! PO-wskie hrabiostwo! Właśnie takimi czynami robicie pod siebie! Aby tak dalej!!!!!! A wybory przed nimi! Róbcie tak dalej!!!!!!! Powodzenia!!!!!
Teo
Teo 13.01.2021, 13:01
Dokladnie!!!!
Teo
Teo 13.01.2021, 09:50
Czyli co? Wybrani mogą dostać wszystko i zawsze a zwykły czlowiek to odpad pracujący na tych lepszych? Jak zostalo szczepionki to w szpitalu nie było kogo zaszczepić? Tylko ludzi na stanowiskach ? Przecież są pracownicy fizyczni w szpitalu: kierowcy , kucharki,konserwatorzy,ochrona itd. To co oni muszą czekać bo szanowne towarzystwo musi zawsze miec co naj!!! Wywalić jak nie umieją szacować innego człowieka!!
!
! 13.01.2021, 11:36
Prawda
emerytka
emerytka 13.01.2021, 10:04
Teo , odstępuję Tobie moją szczepionkę ,bądź zdrów ..zaszczep się i żyj długo ,tylko uważaj na żółć , chyba masz za dużo..
PWM
PWM 14.01.2021, 08:26
Aleś babo zażarta wypaliła.
Teo
Teo 13.01.2021, 13:07
Szanowna Pani! Jaka żółć??? Uczciwie patrzę na to co się dzieje nie tylko w Zgorzelcu,ale i w kraju. Czy uważa Pani że to jest uczciwe co wyprawiają aktorzy czy celebryci? Jeśli chodzi Pani do Kościoła to co tam mówi Biblia i Czytania Świętych o poszanowaniu bliżniego?/?
Feliks
Feliks 14.01.2021, 10:11
Nie jest uczciwe w wielu wypadkach - ale to nie powód aby jechać na cały kraj tylko po to aby przykryć własne układy. Dużo cięższe gatunkowo nepotyczne obsadzanie kluczowych stanowisk "swoimi". Przecież tak ostro krytykowali za to PO i Koalicję... deklarowali nastanie Prawa i Sprawiedliwości...
Jaaa
Jaaa 13.01.2021, 09:03
Ja też protestuję, korzystałam z rezonansu, tomografu, bardzo im zazdrościłam ,że wszystko tak jest poukładane, nawet panie w rejestracji serdeczne, miło zwracają się do pacjenta
Jola
Jola 13.01.2021, 09:49
Co do Pan z TK to chyba pan przeszkodził.Sama byłam świadkiem,gdy z mężem ,który robił TK prywatnie,nie chciały przyjąć pacjentkę w ramach NFZ ,która spóźniła się na badanie .Pacjentka błagała i tłumaczyła ,że dojeżdża z Bogatyni i zepsuł się jej samochód i musiała czekać na autobus.Niestety nic nie działała.Badanie nie wykonano pomimo pychy na korytarzu.
mieszkaniec
mieszkaniec 13.01.2021, 08:48
Dla informacji wyrzuca ją Zarząd Powiatu z Platformy.
Lucyfer
Lucyfer 13.01.2021, 07:22
Nareszcie kasta się wynosi :)
oitr
oitr 13.01.2021, 07:08
Ta Pani je4st rzeczywiście dobra w swoim fachu , solidarność w tym momencie z Panią Dyrektor bardzo wskazana .Serdeczne podziękowanie Panie Doktorze .
Pacjentka
Pacjentka 13.01.2021, 06:44
Brawo za odwagę! Pani Dyrektor na Pani zespół ze złota. Powodzenia!
Krzysiek
Krzysiek 13.01.2021, 06:07
Trzeba zrobić kolejne miejsce dla nieudacznika z pislandii. Poszukiwania "obajtków" trwają.
😉
😉 14.01.2021, 07:29
Miejsce szykują dla nieudacznika z PO 😉
mieszkaniec
mieszkaniec 13.01.2021, 08:47
Wyrzuca ją Zarząd Powiatu, którym rządzi Platforma. Trochę wiedzy.
Brawo lekarze
Brawo lekarze 13.01.2021, 04:53
Prawidłowo!
Jest *** w szczepieniach i pokazuje że PiS nawet tym nie umie zarządzić a co dopiero państwem.
Brawo lekarze
DZG
DZG 12.01.2021, 23:30
Wy...........lać na zbity pysk komuchy.
Anty
Anty 14.01.2021, 09:21
Ja też jestem za tym żeby Pis odsunąć od, władzy
Pacjent
Pacjent 12.01.2021, 22:58
Trzeba być nieźle nawiedzonym idiotą aby podejmować takie decyzje i pozbawiać stanowiska szanowanej i kompetentnej osoby. Takie to są skutki rządów pod naciskiem PiS-dzielców... Nie wykluczone, że gdyby nie odwołał pani dyrektor - sam by stracił posadę.
mieszkaniec
mieszkaniec 13.01.2021, 08:45
T Platforma ją wyrzuca, bo oni rządzą w Powiacie.
pan p
pan p 12.01.2021, 22:51
Brawo, jechać z ***mi

Pozostałe