Była poszukiwana. Dodatkowo odpowie za kolejne przestępstwo

  • 26.11.2020, 11:36 (aktualizacja 26.11.2020, 12:14)
  • asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Była poszukiwana. Dodatkowo odpowie za kolejne przestępstwo KPP w Lubaniu

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zatrzymali 34-letnią kobietę, podejrzaną o dokonanie kradzieży mienia w hurtowni artykułów szkolnych i biurowych na terenie Lubania. Sprawczyni była poszukiwana przez organy ścigania celem ustalenia miejsca pobytu, gdyż jest osobą bezdomną oraz odbycia kary za czyny, których dopuściła się wcześniej. Jej pobyt w więzieniu może się przedłużyć o 5 lat.

O kradzieży mienia znajdującego się w hurtowni powiadomił właściciel sklepu. Zabezpieczony sklepowy monitoring wskazał, iż sprawczynią czyn jest u kobieta, która nie posiada stałego miejsca zamieszkania co może utrudnić jej namierzenie. Sprawdzenie miejsc, w których może przebywać nie przyniosło oczekiwanego rezultatu. Po 6 dniach od przyjęcia zawiadomienia o przestępstwie  kryminalni trafili na trop podejrzanej i dokonali jej zatrzymania.

Podejrzana usłyszała zarzut kradzieży towarów tj. tabletki do zmywarki, zabawki oraz perfumy. Przedmioty zostały ujawnione i zabezpieczone w lombardzie. Wartość mienia pokrzywdzony oszacował na łączną kwotę około 600 zł. Wobec 34-latki toczone są inne postępowania, na podstawie których prokuratura wydała zarządzenie ustalenia miejsca pobytu oraz zatrzymania i doprowadzenia. Po czynnościach wykonanych na komendzie kobieta zostanie przewieziona do zakładu karnego celem odbycia zasądzonej przez sąd kary 10 dni aresztu za wcześniejsze popełnione czyny. Ustawodawca za kradzież mienia przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Zdjęcia (1)

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kolo
Kolo 28.11.2020, 14:26
To napewno Agnieszka B
Bambo
Bambo 27.11.2020, 17:47
Faktycznie ze nakradła ! Teraz bedziemy ciezko
pracować na jej byt w wiezieniu . Niech pani sobie odpocznie a ja wstane o4 rano zasuwać na jej utrzymanie .
Aa
Aa 29.11.2020, 11:42
To ciesz się że możesz iść do pracy i ja masz ,a co z tymi co jej nie mają i niema szans na zatrudnienie w obecnych czasach a państwo takich ludzi ma gdzieś ,pomysl jak ty byś sobie poradził
Els
Els 30.11.2020, 21:56
Praca jest tylko nie którym nie chce się pracować lepiej chodzić po sklepach i krasc
Realista
Realista 26.11.2020, 22:12
Po co taką *** w ogóle trzymać? Będzie to coś jeszcze z tego? Szczerze wątpię.

Pozostałe