Lwówek Śląski. Radnemu się upiecze?

  • 24.11.2020, 11:24
  • Lwówecki.infio
Lwówek Śląski. Radnemu się upiecze?

Podziel się:

Oceń:

Wiemy już, o jaką karę wniosła prokuratura dla mieszkańca powiatu lwóweckiego, który będąc pod wpływem alkoholu wyjechał na drogę publiczną i podczas kontroli „wydmuchał” blisko 0,9 promila.

Przypomnijmy, że całe zdarzenie miało miejsce pod koniec września bieżącego roku. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim zatrzymali w Zbylutowie osobę kierującą ciągnikiem rolniczym, która znajdowała się pod wpływem alkoholu. Okazało się, że mężczyzna spełnia się w roli radnego Gminy i Miasta Lwówek Śląski. Wynik badania wykazał blisko 0,9 promila w wydychanym powietrzu.

Sprawa została przekazana do lwóweckiej prokuratury rejonowej.

Sprawcy grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Oprócz tego wobec sprawcy sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych lub pojazdów mechanicznych określonego rodzaju na okres od 1 roku do lat 10.

Tym razem radnemu najprawdopodobniej się upiecze. - Informuję, że 9 listopada 2020 roku Prokuratura Rejonowa w Lwówku Śląskim skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego wniosek o warunkowe umorzenie postępowania na okres jednego roku próby wobec Tadeusza K., podejrzanego o popełnienie czynu z art. 178a 1kk” - wyjaśnił portalowi Lwówecki.info rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Prokurator Tomasz Czułowski, który dodał, iż jednocześnie Prokuratura wniosła o orzeczenie wobec mężczyzny zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym przez okres roku a także wpłatę 5000 złotych tytułem świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Prokuratura oceniając czyn wzięła pod uwagę okoliczności łagodzące. - Przy podejmowaniu decyzji wzięło pod uwagę przede wszystkim fakt małego natężenia ruchu, stopień przekroczenia przez podejrzanego dopuszczalnego stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu (0,45 mg/l wobec dopuszczalnego 0,25 mg/l), jak również jego uprzednią niekaralność oraz skruchę - wyjaśnił rzecznik prokuratury okręgowej.

Lwówecki.infio

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Upieczony
Upieczony 24.11.2020, 18:02
Jakie się upiecze?. Prorok wnosi o 5 tys. złociszczów grzywny i zabranie prawka na rok. Jak sąd to osądzi to nie będzie kara?.
tobi
tobi 24.11.2020, 13:45
Równi i równiejsi?
Posterunkowy
Posterunkowy 24.11.2020, 13:20
Jakie to upieczenie - kara adekwatna do czynu i zawinienia. Tym bardziej że bezpośredniego czyli realnego zagrożenia w ruchu nie spowodował po prostu wyjechał w stanie na drogę i miał pecha, że go capli. Powiadają zresztą, że nie pierwszy raz i że nie on jedyny.
Maryjan
Maryjan 24.11.2020, 20:49
Każdy z zatrzymanych po spożyciu tylko wyjechał na drogę i miał pecha bo go capli a jednak karani są bardziej surowo...
Maryjan
Maryjan 24.11.2020, 12:42
Na układy nie ma rady....

Pozostałe