Strażnik leśny postrzelił mężczyznę

  • 10.11.2020, 10:54 (aktualizacja 17.11.2020, 21:42)
  • Lwówecki.info
Strażnik leśny postrzelił mężczyznę Obraz Marcus Trapp z Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Strażnik leśny oddał strzał raniąc agresywnego mężczyznę. Ten wcześniej zranił turystę i próbował zaatakować leśników.

Okoliczności zdarzenia na chwilę obecną nie są do końca jasne, a wręcz można powiedzieć, iż owiane zostały tajemnicą. Tak policjanci, jak i leśnicy niechętnie odpowiadają na pytania tłumacząc, iż trwa postępowanie mające na celu wyjaśnienie, co się wydarzyło w piątkowe popołudnie w Antoniowie koło Starej Kamienicy.

Z informacji od czytelników wynika, iż mężczyzna, najprawdopodobniej mieszkający w okolicy wdał się w bójkę z turystami. Powód agresji nie jest natomiast znany.

Sam incydent potwierdza Patrycja Opalińska rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu, która tłumaczy, iż nie może udzielić nam dokładnych informacji o wieku mężczyzny, miejscu jego zamieszkania, jak również o bliższych okolicznościach tego zdarzenia.

Z naszych informacji wynika, iż agresywny mężczyzna używając stalowego pręta ranił jedną osobę. O zdarzeniu powiadomiona została policja. Ta z prośbą o wsparcie zwróciła się do przebywających w okolicy strażników leśnych. Te informacje także potwierdza rzecznik RDLP, która wyjaśnia, iż faktycznie doszło tam do rękoczynów, agresor najprawdopodobniej miał stalowy pręt i nim zaatakował przypadkowe osoby. Pani Patrycja Opalińska tłumaczy także, iż Straż Leśna w ramach obowiązków prowadzi kontrole na całym obszarze Nadleśnictwa i będąc akurat w sąsiedniej miejscowości strażnicy otrzymali informację o zagrożeniu, dlatego natychmiast udali się na miejsce.

Z informacji od czytelników wynika, iż agresywny mężczyzna swoją złość skierował na przybyłych leśników. Te informacje również potwierdza Pani rzecznik, która unika odpowiedzi na pytania o przebieg zdarzenia.

Strażnik leśny wyjął broń i jej użył. - Komendant działał nie tylko w obronie swojego bezpieczeństwa, ale taż w obronie bezpieczeństwa reszty obecnych tam osób - tłumaczy rzecznik RDLP we Wrocławiu, która zapewnia, iż straż leśna przechodzi szkolenia i na miejscu wszystko odbywało się zgodnie ze wszystkimi procedurami. Pani rzecznik nie może na chwilę obecną sprecyzować ile strzałów zostało oddanych. Tłumaczy, że po zranieniu mężczyzny natychmiast została mu udzielona pierwsza pomoc a następnie trafił do szpitala.

Więcej o zdarzeniu będzie zapewne wiadomo za kilka dni.

Lwówecki.info

Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

przyrodnik
przyrodnik 18.03.2021, 08:58
ten cały "danielek" to rzeczywiście dobrze robi mieszkając poza krajem, żeby tylko nie wracał. Ten cały pacyfista to osobnik, który przy jakimkolwiek zagrożeniu po prostu ucieknie odwracając głowę, wróci mądrości swoje przekazać. dzik z kolei to typowy "ekolog" z dziesiątego piętra, nic nie wie o życiu, puszcza bąki i się nimi zachwyca. Głupota, skrajna głupota połączona z egocentryzmem. Powinno się takich ludzi piętnować, wszelkim służbom zabraniać udzielania im pomocy.
--pacyfista sam się obroni słowem,
- danielek zna wszystkie rozumy jest wysportowany poradzi sobie,
- dzik(nie)leśny obroni się swoim poczuciem prawdy i znajomością psychiki.
ech... w sumie po co odnosić się do komentarzy ludzi niedojrzałych lub odmóżdżonych...? Często w lesie spotykam strażników, byłem pouczany za złe zachowanie (no cóż święty nie jestem) ale też mogłem liczyć na ich pomoc. Tylko trzeba się umieć zachować, tym bardziej jak się źle postąpiło.
domek
domek 17.11.2020, 12:54
fachowa robota
Ty
Ty 16.11.2020, 22:25
Nie ma żartów ze strażą leśną
ja
ja 16.11.2020, 14:37
co za twardziel z tego strażnika leśnego , dobra robota
zulu
zulu 16.11.2020, 09:08
Narkotyki i inne używki doprowadzają do takich sytuacji.Gość na głodzie .
Las
Las 11.11.2020, 13:10
Uważajcie grzybiarze zobaczy nożyk terroryzm pewny. LP największe szkodniki w przyrodzie masowe wycinki i wyprzedaż za grosze do niemiec.
przyrodnik
przyrodnik 18.03.2021, 09:18
twoja głupota ma w sobie tyle energii, że spokojnie możesz robić za jej odnawialne źródło... zamknij się w plastikowym świecie i nie oceniaj zjawisk, których nigdy nie ogarniesz.
Mariola
Mariola 11.11.2020, 08:33
Brawo za odwagę dla strażnika ! Niestety policjant raczej by nie strzelił, bo zaraz by go wszyscy zlinczowali ! W tym lraju polocja nie ma ochrony prawnej ale widocznie Straż Leśna ma, bo facet strzelił do wariata !!!!
Vv
Vv 13.11.2020, 20:06
Jaka odwaga z bronią w ręku? Gdyby obezwladnil bez broni to tak
666
666 10.11.2020, 23:46
prawdziwy CHUCK NORRIS...strach na komarku do lasu wjechać bo walnie bez ostrzeżenia w plecy ...i powie ze chciał go chłop na crossie przejechać ...
A
A 11.11.2020, 11:51
Na komarku to sobie pojezdzij w ogrodzie a od lasow won jak nie znasz przepisow.
Obywatel
Obywatel 10.11.2020, 22:34
Popieram. Z naszymi okolicznymi ćpunami też tak się powinno postępować. Nie wykonuje poleceń funkcjonariusza to kula w kolano i się nauczy.
Pacyfista
Pacyfista 12.11.2020, 20:30
Ty to musisz byc dopiero zwyrodnialcem domowym jak zona ci nie jest ulegla to pewnie nie raz jej kolano przestrzeliłeś, a dzieci strach pomyśleć. Zrob sobie dna moze masz geny jakiś banderowcow, albi szukaj pomocy gdzies u psychiatry po prostu jesteś ***
Krzysiek
Krzysiek 10.11.2020, 21:30
Kolejny niewinny. Nie miał z kim, to na spacerek wybrał się z czymś, tj. stalowym prętem. Też chodzicie z takim sprzętem na wycieczki? Żal tylko, że nie oberwał kulą w łeb.
kordel wolker :)
kordel wolker :) 10.11.2020, 19:18
Patus mial szczescie w stanach za taki atak mial by dziure w klacie dla straznika brawa 👏👏👏
robot
robot 10.11.2020, 17:33
Ma byc grzeczny jak pies i poddać sie kontroli jesli jest nie winny wszystko sie rozejdzie jesli ma cos na sumieniu to prawidlowo w kolano i niech sie buja cep,
Pl
Pl 10.11.2020, 22:58
Gorzej jak cep posiada broń.
RP
RP 11.11.2020, 13:16
Całe szczęście jej nie miał, tylko metalowy pręt.
dzik leśny
dzik leśny 10.11.2020, 14:58
wszystko to kłamstwo...psychicznie nie zrównoważony strażnik leśny powinien oddać pukawkę i poddać się leczeniu na emeryturze..
Jan
Jan 22.11.2020, 12:58
Faktycznie jest Pan dziki. W społeczeństwie cywilizowanym jednak po to ludzie ustanowili prawo aby dzicy i im podobni nie mogli krzywdzić innych. Jeżeli nie jest Pan do cna zdziczały i używa reszek rozumu, którym kiedyś Pana obdarzono to proszę spróbować wyobrazić siebie w podobnej sytuacji. Jeżeli ponownie dojdzie Pan do takich samych wniosków to będzie niestety oznaczać, że poziom Pańskiego zdziczenia jest już nieodwracalny.
Daniel
Daniel 10.11.2020, 13:39
Porazka, slaba psychika strzal do czlowieka to ostatecznosc cienki bolek powinien go spacyfikowac, a ze w polsce policje i inne sluzby trenuja cioty ktore nigdy nie bily sie np. Na dyskotekach tylko maja teorie i to wiecznie jest powielane,,,, dramat jak 19 letni chlopak w jednosce specjalnej trenuje kadre i kolegów bo mialem podstawy sambo, takwondo.
Cienki Bolek
Cienki Bolek 22.11.2020, 13:05
Szkoda, że trenując podstawy walk nie przeprowadzono u Pana ważniejszego treningu, tj.treningu mózgu. Ale być może stan tego organu w Pana przypadku, nie rokował już żadnej poprawy.
Pudzian team
Pudzian team 10.11.2020, 20:54
Chłop przecież widział że strażnik ma broń mógł spokojnie wyrzucić tego pręta i położyć się na ziemi i nikomu nic by się nie stało
Pacyfikator
Pacyfikator 10.11.2020, 15:06
Ciekawe jak Ty byś go spacyfikował. Facio wali do Ciebie z metalowym prętem a Ty go pacyfikujesz, już to widzę. Było zagrożenie życia więc strażnik użył broni palnej i bardzo dobrze. Co, miał czekać aż koleś mu tym prętem rozwali głowę?. Jak ktoś atakuje prętem to musi się liczyć że odpowiedź będzie adekwatna.
Daniel
Daniel 10.11.2020, 20:03
Ty w szafie śpisz, i firanką sie przykrywasz? A skąd ty wiesz jak bylo z relacji kogo? To takie same bujdy jak policja oddala strzaly w kierunku kierowcy bo chcial rozjechać polucjanta te mendy mundurowe zawsze sie tak tłumaczą ale wy za glupi jestescie zycia nie znacie żyjecie na farmazonach media wam te marne mozgi wyprały. Z perspektywy postrzelonego wyglada to inaczej, i z perspektywy światków, i straznika lesnego jeszcze inaczej
Pacyfikator
Pacyfikator 11.11.2020, 13:28
Daniel, skoro Ty wiesz jak było, a twierdzisz że inaczej niż napisane jest w artykule, to jutro skoro świt w te pędy gnaj do prokuratury złożyć zeznania.
ps. jak człowiek nie ma argumentów to wyzywa od głupich, ubliża, obraża, tak jak Ty, jakieś wycieczki osobiste o spanie w szafie, o firance. Człowieku, wyluzuj.
Daniel
Daniel 12.11.2020, 20:39
Pewnie powybijajce wszystkich którzy sa przeciwko Pis owi i policji i bedziecie szczesliwi cale szczescie ze od 15 lat trzymam sie z dala od tego durnego kraju. Teraz abolicja podatkowa, kas, i inne frakcje mundurowe odbiorą wam chec życia, szosta rano i niech was kontrolują. Nie wiem czy wiesz ale straz lesna ma leprzy sprzet od policji, i wieksze prawa on jest i prokuratorem w sprawie i kazdy z was bedzie las nie dlugo ogladal w telewizji, bo zakaz wstepu bedzie bo to ich lasy beznapletowcow, a jak beda potrzebowali kogos do posprzatania lasu to bedziecie lecieć jak swinie do chlewu. Pozdrawiam ze Studgartu
przyrodnik
przyrodnik 18.03.2021, 09:10
Taak, widziałem ich z wozami opancerzowanymi, z armatkami wodnymi, pojemnikami plecakowymi do gazu, łodziami, helikopterem, a na pickupach mieli granatniki...
Widziałem też, że na tylnym siedzeniu mieli zestaw tog, chyba na wypadek przeprowadzenia szybkiej rozprawy....
My też się cieszymy, że od 15 lat trzyma się pan z dala od tego (dzięki pana absencji) pięknego kraju.
-celowo małe litery zwrotów ...
P.S. danielku - nie jestem z PiSu.
Brawo
Brawo 10.11.2020, 14:56
Jestes niepowazny czlowieku. Bardzo dobrze zrobil... W chorym kraju to ostatecznosc... Brawo za odwage dla strazy lesnej...
X
X 10.11.2020, 14:33
Ale bajdurzysz od segala sie nauczyles czy van dama ???
🥴
🥴 10.11.2020, 20:04
Ty sobie walnij kreske którąś z kolei bo cos majaczysz o aktorach
Hogsofwar
Hogsofwar 10.11.2020, 12:21
Jeżeli opis po wyżej się potwierdzi , to bardzo dobra reakcja strażnika leśnego !!!
Uf
Uf 10.11.2020, 11:57
Skąd wiadomo że mężczyzna zaatakował a nie bronił się. Leśny rambo oddał strzał ostrzegawczy?
Wiadomo, wiadomo
Wiadomo, wiadomo 10.11.2020, 14:58
Skąd wiadomo?, ano stąd że tam byli świadkowie. W artykule jak byk jest to napisane, tylko trzeba przeczytać.
Uf
Uf 10.11.2020, 22:55
Oczywiście znasz relacje drugiej strony?Powiedzą ze ty napisałeś też będzie prawda?
🙊
🙊 10.11.2020, 20:07
O ty to jehowy pewnie jestes wiadomo wiadomo bo tak pismo mówi to to juz pewnik, a skad wiesz bo Adam mówił, a adam wie od Joli bo jej facet w policji pracuje🙈
👏👏