Zgorzelec. Wyłudzili 230 tys. złotych

  • 30.10.2020, 12:59
  • podkom. Agnieszka Goguł
Zgorzelec. Wyłudzili 230 tys. złotych Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Wydziału Kryminalnego w Zgorzelcu zatrzymali 43-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego oraz jego 34-letniego kolegę podejrzewanych o wyłudzenie pieniędzy metodą „na policjanta”. Dodatkowo młodszy z mężczyzn posiadał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany.

Przy współpracy z funkcjonariuszami z Górnego Śląska zgorzeleccy funkcjonariusze potwierdzili, że jedna z mieszkanek Świętochłowic odebrała telefon, na który zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. W trakcie rozmowy oszust wykorzystując presję czasu i zdenerwowanie kobiety, nakłonił ją do uczestnictwa w tajnej akcji policyjnej mającej na celu zatrzymanie nieuczciwych pracowników banku. W ten sposób kobieta przelała 230 tys. zł na wskazane przez przestępcę rachunki bankowe.

Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu mężczyźni usłyszeli zarzuty oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Na wiosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu sąd wobec młodszego z mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.


Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności i czujności w kontaktach z obcymi. Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie informują o swoich działaniach telefonicznie i nie proszą o przelanie pieniędzy na wskazane rachunki bankowe.

podkom. Agnieszka Goguł

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe