Kultura jest Kobietą!!!

  • 30.10.2020, 11:21 (aktualizacja 30.10.2020, 16:38)
  • red.
Kultura jest Kobietą!!! Obraz debowscyfoto z Pixabay

Podziel się:

Oceń:

"Obecne, naznaczone gigantycznym ładunkiem emocjonalnym wydarzenia w Polsce postrzegamy jako ogromne wyzwanie społeczne, kulturowe, kulturalne i duchowe. Wobec tej sytuacji, tak jak wielu innych przedstawicieli lokalnych instytucji samorządowych, czujemy się moralnie zobowiązani do wyrażenia jednoznacznego stanowiska." - czytamy w liście otrzymanym dziś na redakcyjną pocztę.

Dopisek redakcji. Dyrektorzy miejskich instytucji kultury wyrazili swój pogląd w sposób kulturalny i merytoryczny. Dlatego prosimy o przemyślane komentarze, niech choć w tym jednym temacie będzie bez awantur.

Ps. W tym jednym temacie prosiliśmy o merytoryczną dyskusję. Pod tym tekstem nie będziemy publikowali komentarzy niczego nie wnoszących.
Pozdrawiamy Redakcja :)

red.

Komentarze (58)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

My Polacy
My Polacy 01.11.2020, 18:23
Co dibel nie moze tam babe posle- stare a jak prawdziwe
Sofija
Sofija 01.11.2020, 11:37
Do wielebnych i świętobliwych:
"Nie słyszeliście płaczu chłopców i dziewcząt gwałconych na plebaniach, a słyszycie płacz zarodków".
Zofia Zborowska - Instagram
Prorok
Prorok 01.11.2020, 11:01
Jarosławie Kaczyński!
Przeklniesz ten dzień w którym powołałeś osobistą kuchtę Julię Przyłebską na prezesa TK
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 01.11.2020, 10:01
Kościół został w ten spór wciągnięty z zaskoczenia - tylko że na własne życzenie. Zupełnie nie spodziewał się (w swej naiwności i politycznej głupocie), że to przeciw niemu może obrócić się społeczny gniew. Wszystko przecież było jak zwykle. Nie pierwszy raz przecież zbierali podpisy, udzielali poparcia, dziękowali za ustawy czy wyroki. To dużo więcej niż głoszenie z ambony i szkolnej katedry, że każde życie jest święte – ale nikt nigdy wcześniej nie przejmował się uwagami niespokojnych, którzy przestrzegali, że wchodzicie wielebni za daleko na obcy grunt.
Ludzie widzą Kościół, który stał się posłusznym narzędziem władzy. To dlatego w politycznym sporze, odrzucając władzę, odrzucają również jej narzędzie.
A teraz lament, że na obcym gruncie, zostali zdradzeni. Ci, którzy wcześniej podpierali się jego autorytetem, cytowali papieża, fotografowali się z biskupami i w swoich politycznych przemówieniach mówili: „my, Kościół” – teraz złożyli na ich policzku pocałunek śmierci.
Takie to są efekty kundlenia się z władzą i z wzajemnością. Nadal garną się do krucht, ale tylko po to, żeby wskazać winnego i nie dźwigać samemu odpowiedzialności za bunt. Czym innym, jak nie przemyślanym odwróceniem logiki tego sporu – z politycznego na religijny – było przemówienie prezesa zwanego Kaczkodanem?
Ariadna
Ariadna 31.10.2020, 22:56
Zagadka
Uczą współżycia z kobietą
Żyjąc w celibacie;
Nawołują do życia w skromności
Sami żyjąc w luksusie;
Uczą życia w rodzinie
Sami żyjąc bez rodzin;
========
Kim są ci tak zdolni nauczyciele?
hoho
hoho 01.11.2020, 15:58
uczą współżycia z kobietą? co to za bełkot? poza tym jako, że jesteś niewirząca/y masz prawo nie wiedzieć o naukach kościoła, ale tobie tylko w głowie samo p********
Pol_anka
Pol_anka 31.10.2020, 22:11
Rzecznik Episkopatu: Kościół nie zgodzi się na żaden sposób przerywania ciąży...
++++++++++++++
Wygląda na to panie, panienki i dziewczyny, że to nie jest już nasz Kościół - czas z niego wyjść. Zresztą w Piśmie jest napisane:
Czyż jego wyznawcy nie słyszą „głosu z nieba mówiącego: „Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczynki" (Ap 18. 4).
PeHa
PeHa 31.10.2020, 21:55
Kobiety, Panie, Dziewczęta i Wy którzy Je wspieracie!
Ich podobnie jak hasła na transoparentach denerwuje wasza radość, śmiech i zabawa... Tak trzymajcie w następnych wystąpieniach i demonstracjach ulicznych.
=============
I śmiech niekiedy może być nauką,
Kiedy się z przywar, nie z osób natrząsa;
I żart dowcipną przyprawiony sztuką
Zbawienny, kiedy szczypie, a nie kąsa;
I krytyk zda się, kiedy nie z przynuką,
Bez żółci łaje, przystojnie się dąsa.
Szanujmy mądrych, przykładnych, chwalebnych,
Śmiejmy się z głupich, choć i przewielebnych.
++++++++++
(Pieśń piąta - Monachomachia - I. Krasicki)
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 31.10.2020, 19:44
Spier... lub Wypier.... : (czasownik niedokonany)
- określa konieczność niezwłocznego oddalenia się szybkim krokiem (czasem biegiem) w dowolnie obranym kierunku; Można takiemu delikwentowi do którego jest skierowane dodać przyspieszenia zadając kopa w żopu!
Słownik etymologiczny języka narodowego polskiego.
Określenie często używane również na salonach polskiego parlamentu.
Mateusz
Mateusz 31.10.2020, 19:11
Pomimo tego, że nie do końca zgadzam się ze wszystkimi argunetami dyrektorów to pełen szacun za ten gest. Zrobili to w bardzo inteligentny i kulturalny sposób. Nie wszystkich dzisiaj stać na tak odważny ruch.
dodo
dodo 31.10.2020, 16:39
Polska jest podzielona więc kto ma lewicowe poglądy popiera protest kobiet, kto ma prawicowe poglądy nie popiera,,,,,,,,,,,,, zobaczcie rozwiązałem zagadkę poparcia lub nie, a tak poważnie, czy ktoś rozumie ten protest? proszę nie pisać o aborcji, bo nie o to chodzi w tym całym zamieszaniu
święta kinga
święta kinga 31.10.2020, 16:22
Panie Kaczyński - panie Morawiecki!
Co do kultury języka to przypomnę, że pis-owaty sędzia Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego pan Konrad Wytrykowski w lipcu 2018 wymyślił akcję wysyłania pocztówek do I Prezes SN M. Gersdorf, z hasłem: "***aj".
===============
Czyli te wasze hasło jest mniej wulgarne nić nasz hasko?
Smerf
Smerf 31.10.2020, 21:59
No tak jak jego ból był większy - tak to hasło do sędzi Gersdorf pozbawione wulgarności!
bonguan
bonguan 31.10.2020, 18:44
wszak można tu przytoczyć, słowa znamienne polskiego wieszcza, jak to w 1224 roku pod Legnicą w walce z zaściankiem rycerstwa, powiedział " do jasnej cholery, czy ja śnię?" ,,,,,,, stuknijcie się w łeb lewackie chamy
Freja
Freja 31.10.2020, 23:18
A uczą jeszcze w szkole w ramach religii, że wojownik Wikingów jeżeli chciał iść do ich nieba boga Odyna to musiał zginać w bitwie ale z mieczem w dłoni?
KULTURA GŁUPCZE
KULTURA GŁUPCZE 31.10.2020, 13:24
Dla Panów Kuświka i Tekieli przesyłam "kulturalny" filmik z protestów, z przesłaniem "KULTURA GŁUPCZE".
https://vod.gazetapolska.pl/23…
KULTURA GŁUPCZE
KULTURA GŁUPCZE 31.10.2020, 17:10
Może trochę przesadziłem z tym przesłaniem, przepraszam.
Zadam Panom pytanie : Czy to co widać na nagraniu, aby na pewno KULTURA JEST KOBIETĄ?.
VIPol
VIPol 01.11.2020, 15:16
Czcigodny ale prostaku! Czy faktycznie poza tymi "przecinkami" w postaci WYP....Ć nic innego nie jesteś w stanie pojąć czyli zrozumieć?
Teolog
Teolog 31.10.2020, 13:07
Verbum Dei...
Nie bójcie się rzymscy katolicy, tych którzy zabijają ciało, lecz duszy nieśmiertelnej świętobliwi hipokryci przecież zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który tę waszą duszę i ciało może zatracić w piekle.
Na podstawie Pisma Świętego ...
....wiński
....wiński 01.11.2020, 15:22
Takie teologiczne bzdury sobie powymyślali i tak trwali przez wieki aż owczarnia przyszła po rozum i .... Klapa! Z biblijnego "tchnienia życia" uroili sobie jakąś nieśmiertelną duszę - albowiem wyczuli koniunkturę- bo kto chce umrzeć czyli zejść z tego świata cały, bez śladu i nadziei...? Dołożyli grzech pierworodny i wieczne zbawienie i jeszcze kilka bzdur "na wiarę" - zasiedli w lektykach i zaczęli kazać się nosić. Pasożyty jedne!
Konfederatka
Konfederatka 31.10.2020, 12:40
W Tarnobrzegu siedmiu nawiedzonych głupków spod znaku rycerzy Chrsytusa (bojówki Kaczyńskiego) ustawiło się przed kościołem i ogłosiło na FB że podejmują się obrony. Ludzie ich wyśmiali, a wśród komentarzy słychać było: „przecież ostatni raz w kościele byliście na I Komunii”.
Nikt nie atakował kościoła a przeor (bo to klasztor dominikanów) zadzwonił na Policję i prosił aby ich zabrali bo klasztor nie ma z tym nic wspólnego i nie czują się zagrożeni. Tak się skończyła impreza Konfy w Tarnobrzegu.
fhfh
fhfh 01.11.2020, 11:59
A co ma wiara do ochraniania kościołów? Jestem ateistą i chetnie bym pała w mordę dał wandalom niszczącym zabytki i dzieła sztuki jakimi są zazwyczaj kościoły.
Piusek
Piusek 01.11.2020, 15:25
Chrońcie kościoły - to najlepsze obiekty na sale koncertowe, muzea i teatry.
Molier
Molier 31.10.2020, 11:26
... aborcja ... usunięcie ciąży.... - to prawie jak wycięcie woreczka żółciowego. Ale "zabicie dziecka" czy nawet "mord niewiniątka" - to dopiero działa na wyobraźnie - szczególnie przez kościelnych szamanów ogłupiającą owczarnię ideologią "niewinnej duszy" - a przecież jej zabić się nie da bo jak przy innej okazji głoszą - jest nieśmiertelna. Zresztą sami już nie wiedzą od kiedy ta dusza wstępuje - tak sobie przez wieki w tych swoich łepetach nie tylko swoich namieszali.
PeHa
PeHa 31.10.2020, 11:03
Policja podaje i przyznaje, że piątkowa pokojowa demonstracja w Warszawie była największa od lat i najspokojniejsza. Jedynie kilka incydentów - prób zakłócania zanotowane jako prowokacje ze strony "bojówek Kaczyńskiego". Po prostu chcieli coś bronić a że nikt nie atakował musieli sami.
Ewa
Ewa 31.10.2020, 10:16
Jestem dumna, że mamy takich dyrektorów. W tym przypadku albo jest się za kobietami albo przeciw, nie może być neutralności. Panowie dyrektorzy dajecie naszemu pokoleniu nadzieję, że z takimi ludźmi jak WY to miasto może się zmienić na lepsze. A do wszystkich krytykujących - jeszcze mamy demokrację i każdy może wyrazić swoje zdanie w każdej sprawie.
Jwp
Jwp 31.10.2020, 19:33
A ja nie jestem dumny. Wybór kobiety = wyrok na dziecko. Żałośni jesteście, panowie
Kobieta
Kobieta 02.11.2020, 10:11
Chodzi o możliwość wyboru, nie sam wybór, bo wiele kobiet wybierało urodzenie upośledzonego dziecka a teraz nie mają możliwości i te, które wiedzą, że nie podołają, zmuszane są do heroizmu. Nie każdego na to stać.
A Panowie są wspaniali, wiele robią dla miasta.
Juda_Tadzio
Juda_Tadzio 30.10.2020, 22:06
Po interwencji polskich działaczy z organizacji walczącej z dyskryminacją, najemca biurowca, w którym zarejestrowana jest brukselska siedziba prokościelnej Ordo Iuris, postanowił wypowiedzieć umowę najmu.
Siedziba Ordo Iuris, w stolicy Belgii mieściła się w biurowcu przy Square de Meeus 35. To prestiżowa dzielnica, serce stolicy europejskiej demokracji, pół kilometra od gmachu Parlamentu Europejskiego i kilometr od siedziby Komisji Europejskiej.
Bartosz
Bartosz 30.10.2020, 20:21
Gratuluję odwagi i pięknie napisanego tekstu. Widać, że przynajmniej Wy nie boicie się AS. Kilkoro radnych na sesji wyraziło swoje zdanie. Można być za, można być przeciw. Ale trzeba mieć swoje zdanie. Trzeba się określić szczególnie, gdy jest się radnym. Pytam wiec moją radną, najmłodzszą JS-jakie jest twoje zdanie. Boisz się odpowiedzieć ?Jeśli tak, nie powinnaś być radną. Trzeba mieć własne zdanie. No, dawaj .Przecież ten problem jeszcze ciebie może dotyczyć. Jak nie, to więcej nie zagłosuję na ciebie
anonim