Strajk kobiet również w Lubaniu

  • 23.10.2020, 22:29 (aktualizacja 23.10.2020, 22:47)
  • red.
Strajk kobiet również w Lubaniu

Podziel się:

Oceń:

To była spontaniczna decyzja i równie spontaniczna akcja. Dziś przed 19. w centrum Lubania spotkała się grupa osób, która dała wyraz całkowitego braku akceptacji dla decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Według organizatorki protestu wyrok zaostrzający przepisy antyaborcyjne stawia nas za takimi krajami, jak Iran czy Korea Północna. Protest będzie kontynuowany w sobotę.

- Zaostrzenie prawa antyaborcyjnego stawia nas za takimi krajami jak Iran czy Korea Północna, gdzie prawo jest bardziej liberalne niż będzie u nas. Też jestem młodą kobietą, też chciałabym mieć dziecko i bezpiecznie prowadzoną ciążę, ale też chciałabym móc podjąć decyzję. Pojawiają się opinie, że jeżeli wejdzie prawo mówiące, że aborcja nie będzie dotyczyć dzieci z wadami wrodzonymi, lekarze nie będą chętni wykonywać badań prenatalnych, aby te wady wykryć. To jest poważne zagrożenie i brak poczucia bezpieczeństwa. Dodatkowo ostatnie badania pokazują, że 78% Polaków jest przeciwna takim zaostrzeniom. - wyjaśnia nam Pani Zuza .

 

Pani Zuzanna przyznała, że nigdy wcześniej nie organizowała protestu. Mimo to była gotowa samotnie stanąć w centrum miasta i protestować przeciwko haniebnej decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Na dwie godziny przed spotkaniem mąż Pani Zuzy zrobił wydarzenie w mediach społecznościowych. Gdy kwadrans po 18. dotarliśmy na miejsce kobieta samotnie stała na Pl. 3-Maja z wieszakiem w dłoniach. Chwilę potem dołączył mąż Pani Zuzanny z wydrukowanym plakatem Strajku Kobiet. W ciągu godziny na spontaniczny apel Pani Zuzanny pod obelisk przybyła grupa kilkunastu osób.

Protest również w sobotę

W trakcie spotkania wspólnie podjęto decyzję, że w sobotę protest będzie kontynuowany. Swoje poparcie dla Strajku Kobiet będzie można wyrazić na dwa sposoby. W ciągu dnia stawiając odpalony znicz przed obeliskiem na Pl. 3 – Maja w Lubaniu. Natomiast o 19. osoby chcące wziąć udział w proteście spotykają się w okolicach obelisku w 5-osobowych grupach z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa związanych z epidemią koronawirusa.

red.

Komentarze (134)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Duch_Święty
Duch_Święty 27.10.2020, 10:40
Rzymsko-katolicka iluzja należy do najcięższych form psychozy społecznej. Nie oddawaj czci tym, którzy ci ją zabrali
………………………………………………………
imię i nazwisko
……………………………………………………..
imiona i rodziców data urodzenia
……………………………………………………..
adres zamieszkania
……………………………………………………..
data i miejsce chrztu
A K T A P O S T A Z J I
czyli wystąpienia

Z KOŚCIOŁA RZYMSKO-KATOLICKIEGO

JA NIŻEJ PODPISANY
…………………………………………………………………………………..
BĘDĄC W PEŁNI KONSTYTUCYJNYCH PRAW
PUBLICZNYCH, ZGODNIE Z WOLNĄ WOLĄ I ŚWIADOMĄ DECYZJĄ OŚWIADCZAM, ŻE:

WYSTĘPUJĘ ZE WSPÓLNOTY KOŚCIOŁA RZYMSKO-KATOLICKIEGO

U Z A S A D N I E N I E
Lucyna
Lucyna 27.10.2020, 10:17
Lekarze ginekolodzy położnicy są zbulwersowani interpretacja orzeczenia TK. Nie można traktować kobiety jako inkubatora trumny. Uszkodzony płód to nie ma nic wspólnego z człowiekiem – to jest nowotwór uznawany jako guz. Żyje tylko dzięki pępowinie – po jej odcięciu umiera. Jak można powoływać się na jakieś urojone prawo naturalne – jaką mają moralność i empatię ci którzy tworzą takie prawo? Którzy skazują kobiety na taka traumę?
Szkoda, że panowie z Episkopatu i skatoliczała narodowa Prawica z taką determinacją nie bronią i chronią dzieci przed kościelnymi pedofilami i nie interesują się skutkami ich seks wybryków. Życie takiej ofiary jest zniszczone na zawsze. Maja więcej ofiar księży pedofilów na swoim koncie niż kobiety, które dokonały zalecanej aborcji. Hipokryci, zadośćuczynienia i wypłacenia odszkodowań też brak. Chcecie bronić życia to przekażcie cześć miliardów na służbę zdrowia i płaćcie podatki jak każdy inny. Te luxusowe posiadłości, pałace i majątki kościelne to przecież pieniądze podatników.
Ministrant_Obserwator
Ministrant_Obserwator 26.10.2020, 12:01
O sakralna obłudo!
Szczególną troskę o matki i te poronione płody czy ułomne porody roztacza Kościół święty. Wystarczy zgłosić na plebanii - zapłacić - i ma się katolicki pogrzeb....
A po tym od czasu do czasu jeszcze kasa w intencji za zbawienie tej ułomnej duszy!
podatnik
podatnik 26.10.2020, 10:18
brawo kobiety
gdzie nasi radni jak boja się wirusa niech oddadzą władzę i diety
Komor****
Komor**** 26.10.2020, 00:35
Patologiczne zachowania
Wolny
Wolny 25.10.2020, 21:31
Protesty przeciwko rządowi i Kościołowi - to efekt skundlenia tronu i ołtarza. Czas rozpędzić obie te zarazy -
Brawo_Wojciechu
Brawo_Wojciechu 25.10.2020, 15:49
Fakt że można kupić alkohol nie znaczy że musimy się nim upijać. Gdy prawo dopuszcza In vitro czy aborcję nie oznacza, że ktokolwiek do tego kogoś zmusza. Wiązanie Kościoła z Państwem jest drogą donikąd. Mamy tak głosić Ewangelię aby człowieka do niej przekonać a nie zmuszać.
Ks. Wojciech Lemański.
Episkopat powinien się tego nauczyć na pamięć.
Apostazja
Apostazja 27.10.2020, 10:08
To pierwsza i najstarsza korporacja na świecie. Tak właśnie działają takie firmy, powiększać zyski i niszczyć konkurencję. Schemat ten od kilkunastu wieków udoskonala KK. Szkoda tylko, że głowa tej ryby już dawno oderwała się od rzeczywistości i śmierdzi zgnilizną. Przez ponad 1,5 tys. lat kundlili się z każdym kto pozwalał generować zyski. Dlaczego tak ochoczo walczyli z komuną a wcześniej popierali faszystów?
Aktywny
Aktywny 27.10.2020, 02:56
Ewangelia to nie slowo boze lecz slowo wymyslone przez ludzi którzy dla wlasnej korzysci , sami sobie nadali prawo interpretacji slow ktore glosil Jezus. Spisujac szczatkowe fakty , prawdziwy przekaz , nauczanie , Syna Bożego nie pasujace do ich planu , piszac ewangelię , dopilnowali by zawierała to co pomoze im szybko zbudowac religię . A kosciol katolicki powstanie szybko . Celem bylo zmanipulować , czy zmusić jak największą liczbe wiernych , przekonać ze kościół ma prawo mowic w imieniu Boga, . Ze kosciol jest narzedziem i slowem Bożym Że tulko kosciol daje im gwarancję dostapienia domu Bożego . Ze kosciol ma prawo do odpuszczenia grzechów , dzieki temu kosciol mial wiedze o wiernych , znał ich najskrytsze sekrety . I pomyslec ze ludzie do tej pory chodzą do spowiedzi , i myślą że po spowiedzi dostapią zbawienia . Ciemnota w 21 wieku . To tez przyzwolenie do zlych czynów . Dlatego ludzie robią wiecej zlego niż dobrego . Spowiedź daje im te możliwość. Aby tak dalej . Mysle ze Bóg patrzac na ten kościół , na wspolnote zebraną w jego imieniu , do wlasnej korzyści , dostrzegl ze miłość którą nas obdarzyl , poswiecil wlasnego syna , bysmy pomimo , dopuszczenia sie grzechów
, bawet tych najgorszych możemy zostać zbawieni , przekazal nauki jak żyć co jest dobrem a co zlem , 10 przykazań ktorych musimy przestrzegać , wierzyć i ufać mu. Dostalismy tak wiele i dalej najczesciej prosimy , zamiast dziękować za kazdy dzień . Myślę że dostalismy zbyt wiele , kosciol który za dobra czy korzysci majątkowe , czy inne obiecal dostapienia raju . Wmówił nam posiadanie wyłączności na danie swiadectwa kto zasluguje na zbawienie , a kto nie . Czekam az beda sprzedawać bilety do nieba . Jestem pewny ze bylaby *** kolejka .
Leliwa
Leliwa 27.10.2020, 10:21
Mysle ze Bóg patrzac na ten kościół ,...
+++++++++++++++
Kościół rzymsko katolicki ma już wszystko. Brak mu tylko przyzwoitości, bo tego ani ukraść ani inaczej wyłudzić się nie da … Zaś istnienie tej zabagnionej Stajni Augiasza jest najlepszym dowodem na nieistnienie Boga.
Kobieta
Kobieta 25.10.2020, 14:45
A gdzie nasi lokalni politycy ? Czyżby schowali się w szafach? Chcą przeczekać ? Nie wspierają swoich matek, żon, córek ? Czy wyszła ich polityczna obłuda ? Siedzą cicho aż ta cisza boli.
?
? 26.10.2020, 11:47
Wyjdą przed wyborami. Hasło nie dla pieniędzy tylko dla misji, później do sądu o podwyżkę. Jeden przykład już jest
Hans
Hans 25.10.2020, 12:31
Nikt nie protestowal gdy pracowano nad ustawa jak zwylke po szkodzie obudzili sie oszolomy kiedy druga sila polityczna im podpowiedziala . Banda zmanipulowanych oszolomow szkoda ze zlikwidowano zomo bo mysle ze edukacyjne palowanie pomoglo by naprostowac pare osob
Nie czas na protesty
Nie czas na protesty 25.10.2020, 12:30
K jest stan epidemii a lewactwo rozsiewa wirusa może do szpitali tak ochoczo do pomocy by poszli
Wilhelmina
Wilhelmina 25.10.2020, 11:55
Słuchajcie zwolennicy-katolicy z bożej laski wyznawcy spod Watykanu!
O co kruszycie kopie? Kto wam nakazuje aborcje? Żyjcie wg własnego sumienia i pozwólcie żyć innym według ich sumienia. Dlaczego narzucanie swoje ideologie . Przecież Wasz Bóg dał każdemu "wolną wolę" - czyż nie hipokryci? Ponoć zapowiedział, że będzie sadził - na sądzie zwanym ostatecznym. Obłudnicy!
Lubanianin
Lubanianin 25.10.2020, 11:54
Omamieni socjalistycznymi, nazistowskimi ideologiami eliminacji osób niepełnosprawnych ze społeczeństwa. Hitler i PRL zrobili swoje, wyprali im mózgi.
Wolter
Wolter 27.10.2020, 10:30
No nie przesadzaj. lepiej "pralni" umysłów i sumień nie ma jak w Kościele rzymskim zwanym katolickim. Blisko 1800 lat pierze aż piana leci a w mózgownicach usakralniony kisiel .... Ty przeciez jesteś tego najlepszym dowodem.
Gd
Gd 25.10.2020, 10:10
Za 3,2,1 masowy niekontrolowany wzrost zakazen z powodu nieprzestrzegania rezimu sanitarnego na protestach (nie tylko w lubaniu) Gratuluje p. Zuzannie i mezowi, mozecie sobie dopisac umyslne spowodowanie zagrozenia zycia lub zdrowia dla wszystkich uczestników protestu.wyprzedze komentarze, popieram sprzeciw ale nie w formie demonstracji
123
123 25.10.2020, 10:40
Idź to powiedz starym baba pod kościołem, idź to powiedz ludzia w sklepach, którzy przychodzą 5 razy na zakupy, idź to powiedz ludzia na rynku, idź to powiedz na cmentarze. A nie mi tu wyjeżdzasz z takimi pierolami.
panjapa
panjapa 25.10.2020, 14:02
Ty 123 naucz się najpierw pisać po polsku.
Yyyy pan ?
Yyyy pan ? 26.10.2020, 17:10
Napisane jak najbardziej poprawnie i po polsku. Jeśli czegoś nie zrozumiałeś to masz problem z czytaniem „ze zrozumieniem”
korys
korys 25.10.2020, 09:28
w sobotę przez lubańskie śródmieście przeszły aż dwie duże demonstracje.Skandowano m.in.hasło "Episkopacie zostaw moje gacie"Drugą demonstrację stanowiła młodzież lubańskich szkół spiewająca wyrywek ze znanej piosenki.Śpiewano "niech żyje wolność i swoboda".
Kobieta
Kobieta 26.10.2020, 08:41
To ta sama demonstracja
logiczny
logiczny 25.10.2020, 08:45
Szkoda że wcześniej nie było prawa do aborcji! Teraz by nie było komu protestować!
Jakmar
Jakmar 25.10.2020, 08:14
Herakliusz, marnujesz się, tutaj, nadajesz się na mównicę sejmową, czeka Cię wielka kariera, napisz proszę coś od siebie bez cytatów, i pasożytowania na zdaniu innych, jesteś za zabiciem czy nie? Masz odwagę?
❤️
❤️ 25.10.2020, 07:09
Brawo Lubań w sobotę pokazali.
Rezydencji Kaczora nie ma w Lubaniu
Ale mogli się udać do rezydencji dwóch jego wyznawców 😉
Bolesławiec
Bolesławiec 25.10.2020, 03:11
Jesteście spisani i przyjdziecie po coś do ks. to on wam da kopa w d***
Aureliusz
Aureliusz 25.10.2020, 06:48
Przyjdziemy, aby dokonać apostazji, cały syf zawdzięczamy PiS oraz kościołowi tfuuuuu.
Jan
Jan 25.10.2020, 09:33
Nie zapominajmy o Konfiturze Stonodze dzieki ktoremu pis jest teraz gdzie jest, i Faledzie
Tomasz
Tomasz 26.10.2020, 11:45
Chory kraj Stonoga ubustwiany najpierw z Pisem wspolpracowal by wykolejic Po a jak udalo sie po przez afere taśmową to poznali sie na nim i pogonili mu kota, a teraz kanalia a ni tu ani tam tylko liczy na lajki, i pomoc przez jakies przekrety, kazdy kto mu wierzy, wspolczuje to taki sam uposledzony jak on i caly ten Pis
Zalo
Zalo 25.10.2020, 02:17
Niech ten redaktorzyna będzie bardziej obiektywny
Pulitzer
Pulitzer 25.10.2020, 12:33
Drogi kolego za duzo wymagasz te hueny dziennikarskie napisza prawde jak sie pomyla.
Krzysiek
Krzysiek 25.10.2020, 08:56
Z obiektywnymi opiniami zapoznasz się w Reżim TV i Kościele, a z rzeczywistością, kiedy problem dotknie Cię osobiście.
Pol
Pol 25.10.2020, 08:24
Żartujesz obiektywnie tutaj, jednostronnie to tak.
Ada
Ada 24.10.2020, 22:55
Czy w poniedziałek odbędzie się w Lubaniu również strajk i blokada ulic jak w innych miastach? Jestem za
Kierowca
Kierowca 25.10.2020, 08:42
Jak ulice blokowali rolnicy to pewnie byłaś przeciw. Protesty protestami ale blokowanie ulic to błąd.

Pozostałe