Podrzucił śmieci na myjni

  • 20.10.2020, 11:09 (aktualizacja 20.10.2020, 11:14)
  • Straż Miejska w Lubaniu
Podrzucił śmieci na myjni

Podziel się:

Oceń:

W minioną sobotę (17.10.2020 r.) do Straży Miejskiej w Lubaniu wpłynęło zgłoszenie właściciela jednej z lubańskich myjni samoobsługowych, który zauważył, że od pewnego czasu w jego pojemnikach na odpady, które ustawił na potrzeby użytkowników obiektu - przybywa coraz to większa ilość worków z odpadami komunalnymi pochodzących z gospodarstw domowych.

 - Czego nie dojrzą oczy człowieka – z pewnością dojrzą obiektywy kamer, a takie na nieszczęście sprawcy wykroczenia monitorowały obiekt podczas popełnienia czynu zabronionego. Zdarzenie miało miejsce pewnej październikowej soboty około godziny 10.00. Wówczas kierujący pojazdem osobowym zaparkował swój pojazd na wolnym miejscu postojowym i nie bacząc na ilość świadków (obiekt był w tym czasie maksymalnie obłożony) - jak gdyby nigdy nic umieścił trzy pełne worki w jednym z pojemników, po czym odjechał. Pozyskany materiał dowodowy umożliwił strażnikom miejskim szybkie dotarcie do sprawcy, którym okazał się 33-letni mieszkaniec Gminy Leśna. Ukarany mandatem karnym sprawca tłumaczył się, że nie zdawał sobie sprawy, że takie zachowanie jest niezgodne z prawem. - piszą w swoim komunikacie lubańscy strażnicy miejscy.

Pamiętajmy, że podrzucanie odpadów komunalnych pochodzących z gospodarstw domowych do publicznych pojemników lub pojemników innych właścicieli – zagrożone jest karą grzywny do 500 zł.

Straż Miejska w Lubaniu

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Widzialam nie raz ,kto podrzuca smieci
Widzialam nie raz ,kto podrzuca smieci 20.10.2020, 20:57
W olszynie tez ludzie przywoza smieci na myjnie. Jak nie ma miejsca w kuble stawiaja worki obok .
I nie ma co kogo bronić ,ze lepiej na myjnie niż do lasu. Za wywoz nieczystosci placi wlasciciel ,a ktoś przyjezdza i napelnia za darmoche.
Najlepiej to by bylo do wlasnego oplaconego kubla.
dlb
dlb 20.10.2020, 19:53
i gość przyjmując mandat popełnił największy błąd, jaki mandat? śmietnik służy do wywalania śmieci, gdzie miał je wywieść do lasu lub wyrzucić do rowu ? śmietniki na myjni są ogólnodostępne dodatkowo w regulaminie myjni nie ma nic odnośnie korzystania ze śmietników.
niekumaty
niekumaty 20.10.2020, 19:45
Ja dalej nie kumam dlaczego wrzucił śmieci do obcego składowiska ?
Przecież wszyscy powinni płacić zgodnie z prawem . Czy Gmina Leśna nie panuje nad listą zamieszkałych ? Czy gmina nie dokonuje żadnych kontroli . Trudno porównać listę wpłacających z liczbą domostw ?
Mandat tez powinna gmina dostać !!!!!!
MałaMi
MałaMi 21.10.2020, 10:32
I pewnie płaci zgodnie z prawem. Mi na wsi zabierają segregowane raz w miesiącu, a worek z plastikami mam pełen w półtora tygodnia. W gminie trzeba się prosić o dodatkowe worki, a zabierający śmieci też nie chcą tych dodatkowych worków zostawiać, bo mają nakaz zostawiać po jednym pustym z każdego rodzaju.... Chore to.
stefan
stefan 20.10.2020, 15:01
a mógł wywieźć do lasu lub spalić... Ceny za wywóz śmieci są coraz wyższe, kary coraz surowsze, ograniczenia coraz większe tylko po po aby było czyściej... efekt końcowy jest odwrotny :(
Janusz
Janusz 20.10.2020, 22:14
Gdzie są wyższe ? Na wysypisko śmieci wywiózłby bez kosztów, wystarczy okazać dowód opłacania za wywóz odpadów komunalnych. I właśnie przez takie komentarze i niewiedzę ludzie wywożą śmieci do Lasu.
Stefan
Stefan 21.10.2020, 09:43
w Lubaniu BARANIE, chyba że nie płacisz rachunków to wtedy są dla ciebie za darmo.
Covid
Covid 20.10.2020, 14:25
Nasuwa mi się jedno proste słowo opisujące tego człowieka *** tak bym go nazwał 😂
Miodek
Miodek 20.10.2020, 17:11
Chyba raczej "****", , bo to sie pisze przez CH. :)
Kleopatra
Kleopatra 20.10.2020, 12:52
Teraz nauczony smutnym i kosztownym doświadczeniem wywiezie woreczki do lasu.
AD
AD 20.10.2020, 12:32
Nie pochwalam jego postawy , ale z dwojga złego to lepiej , że wrzucił śmieci do cudzego kosza niż do lasu czy przydrożnego rowu .
M
M 20.10.2020, 20:54
Wyrzucajac smieci na myjni brakuje miejsca w niedomknietym smietniku i potem wszystko "fruwa"
Wujek