Sytuacja epidemiologiczna w szkołach (19 października)

  • 19.10.2020, 11:06 (aktualizacja 19.10.2020, 15:31)
  • red.
Sytuacja epidemiologiczna w szkołach (19 października)

Podziel się:

Oceń:

Zgodnie z decyzją Wojewody od poniedziałku 19 października wszystkie szkoły ponadpodstawowe w powiecie przeszły w hybrydowy tryb nauczania. Natomiast sytuacja w szkołach podstawowych zmienia się dynamicznie.

Decyzją Wojewody Dolnośląskiego od poniedziałku 19 października wszystkie szkoły ponadpodstawowe w strefie żółtej przechodzą w hybrydowy, czyli mieszany tryb nauczania. Oznacza to, że co najmniej połowa uczniów z danej szkoły będzie miała zajęcia stacjonarnie w szkole, a pozostali zdalnie. Szkoły znajdujące się w strefie czerwonej od dziś już pracują zdalnie.

Od reguł tych są wyjątki. Nauczanie stacjonarne pozostaje w szkołach ponadpodstawowych w następujących placówkach: specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych, młodzieżowych ośrodkach wychowawczych, młodzieżowych ośrodkach socjoterapii, szkołach specjalnych samodzielnych lub funkcjonujących w zespołach. W szkołach tych młodzież ma zapewnioną naukę, wychowanie a także prowadzone są zajęcia o charakterze specjalistycznym, terapeutycznym, rewalidacyjnym. Więcej przeczytacie TUTAJ.

Co do szkół podstawowych w ubiegłym tygodniu w trybie zdalnym pracowała szkoła podstawowa w Pobiednej. Dziś uczniowie tej szkoły wrócili do zajęć stacjonarnych. Zamknięte jest też przedszkole Leśne Elfiki w Leśnej. W kilku placówkach oświatowych na terenie powiatu zdarzają się pojedyncze przypadki zachorowań i na kwarantanny kierowanie są wybrane grupy. Sytuacja zmienia się z dnia na dzień, bo decyzje wydawane przez sanepid dotyczą czasem zaledwie jednego dnia. Tylko w sobotę, 17 października PSSE w Lubaniu wydała decyzje dla w Przedszkola Miejskiego nr 1 w Lubaniu – dwie grupy, SP w Olszynie – jedna klasa, Żłobek Miejski w Lubaniu – jedna grupa.

Poważnie wygląda sytuacja w Szkole Podstawowej nr 4 w Lubaniu. Jest to związane z zachorowaniami trzech nauczycieli i jednego ucznia szkoły. W sobotę 17 października dyrekcja szkoły wystąpiła o zdalne nauczanie dla kolejnej, czwartej już klasy i taką zgodę otrzymała. W ten sposób na nauczaniu zdalnym do 22 października są klasy IIIa, IIIb, IIIc i IVb. Jak się dowiadujemy ponad połowa uczniów tej szkoły pozostała w poniedziałek w domach i absencja wynosi około 55%.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w powiecie TUTAJ.

red.

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Melaż
Melaż 20.10.2020, 11:40
LEŚNA DO WALDEMARA WSPANIAŁEGO NIE BÓJ SIĘ IŚĆ NA RYNEK I DAĆ TAM MANDATY DLA PATOLI ZA BRAK MASECZEK I SPOŻYWANIE
Robert
Robert 19.10.2020, 17:03
Pisząc o Leśnej , chyba zapomniał Pan szanowny redaktor wspomnieć o liczbie uczniów i rodziców na kwarantannach, w szczególności ze SP w Smolniku. Tam piękne domino poszło, kilka klas, po średnio 20 uczniów, do tego domownicy. Lekko wam w tym zestawieniu kilkaset osób uciekło :D
Patol
Patol 19.10.2020, 18:04
Leśna bez wirusa rynek filary melanż trwa a policji brak
Rodzic
Rodzic 19.10.2020, 15:24
Za chwilę nie będzie zdalnego bo nauczyciele się też boją i pójdą na zwolnienia a wtedy nie będzie nauki. Nikt nie będzie chodził na zastępstwa, nauki zdalnej też nie będzie bo nauczyciel na zwolnieniu.
Nie rozumiem...
Nie rozumiem... 19.10.2020, 14:59
Wojsko, szpitale polowe, mobilizacja jak na wojnę... A jest to pierwsza chyba w historii wojna (w cywilizowanym świecie), w której na pierwszą linię frontu i na śmierć posyła się dzieci, ich matki i rodziców. Prognozujecie 20 tys. zakażeń na dobę w przyszłym tygodniu, ale szkół nie ruszycie.
Rodzic
Rodzic 19.10.2020, 14:01
Zabrakło odważnych decyzji, zamiast w odpowiedniej chwili skierować nauczycieli na kwarantannę i przejść w tryb zdalny to udawano że nauczyciele nie mieli z sobą kontaktu i wszystko jest OK teraz, na kwarantannę trafiają całe rodziny (setki osób) a szkoła dalej forsuje model postępowania kreowany przez MEN i Sanepid. Skoro Pani Dyrektor nie umiała zamknąć szkoły to mam nadzieje, że zrobią to swoim rozsądkiem rodzice.
M
M 19.10.2020, 17:55
Taaaa
.. najlepiej pozamykac sie i siedzień w domu 😊😂😅
Lekarz
Lekarz 20.10.2020, 05:28
Jest pełno wakatów i jak jesteś taki odważny to zapewniam cię że przydasz się w walce z Covid na pierwszej lini frontu
Rodzice
Rodzice 19.10.2020, 13:27
Może ktoś w końcu weźmie odpowiedzialność za zdrowie naszych dzieci i ich bliskich i zamknie S.P. nr 4?
Szkoła powinna być przecież miejscem bezpiecznym dla dzieci!!!
Ja rozumiem, że rodzice muszą zarabiać, chodzić do pracy i nie mają z kim zostawić dzieci. Osobiście jednak wolę załatwić opiekę nad dzieckiem uczonym zdalnie niż co chwilę lądować na kwarantannie!!
Paweł
Paweł 19.10.2020, 12:37
Trzeba być nienormalnym żeby uznawać że na tych trzech nauczycielach i jednym uczniu w sp nr4 się skończy i że oni nie mieli z pozostała częścią kadry jak i rówieśników kontaktu!!!! Brawo dla odpowiedzialnych rodziców że zatrzymali swoje dzieci w domach zamiast je wysyłać po Covid

Pozostałe