Na dziś zakończono prace przy substancjach chemicznych

  • 17.10.2020, 16:32 (aktualizacja 17.10.2020, 16:39)
  • red.
Na dziś zakończono prace przy substancjach chemicznych

Podziel się:

Oceń:

Po sześciu godzinach pracy zakończyły się działania służb przy znalezionych ceramicznych pojemnikach na terenie OSS SG w Lubaniu. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, substancje nie stanowią zagrożenia dla życia i choć prace przy nich będą jeszcze trwały, nie będzie już konieczności ewakuacji.

W sobotę, po sześciu godzinach działań, prace zakończyły służby odpowiedzialne za neutralizację zawartości ceramicznych pojemników wykopanych na terenie OSS SG w Lubaniu. Zakończono też ewakuację i przywrócono ruch w zamkniętej części miasta.

Wykopywane są różne artefakty, jednak nie są tak szkodliwe dla zdrowia jak początkowo zakładano. W niedzielę prace będą kontynuowane, dlatego prośba, aby jutro między 9 a 15 osoby mieszkające w promieniu dzisiejszej ewakuacji pozostały w domu i pozamykały szczelnie okna. - usłyszeliśmy od Arkadiusza Słowińskiego, burmistrza Lubania.

Jak się dowiadujemy, substancje nie stanowią zagrożenia dla życia, a prace przy neutralizacji substancji będą kontynuowane nawet do wtorku.

red.

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rysiek
Rysiek 2 dni temu, 17:26
Ta tajemnicza substancja to szczoch wartownika.
kopiujwklej
kopiujwklej 2 dni temu, 15:07
Przecież na tym terenie była świniarnia. To co wykopali to są odpady mięsne , które pakowali do beczek, pojemników i zakopywali.
walec
walec 17.10.2020, 21:12
któż by przypuszczał,że pismaki na początku 21 wieku zidiocieją do tego stopnia,że brednie które wypisują odnoszą skutek odwrotny od zamierzonego. zamiast wywoływać trwogę rozśmieszają do rozpuku.
Cezary Cezary
Cezary Cezary 17.10.2020, 17:51
We wtorek na rynku promocja, na maski z filtrami i deski dębowe. Zapraszamy.
Plutonowy_Chemik
Plutonowy_Chemik 17.10.2020, 17:25
Dwa dni temu:
Cyt. Znaleziono bojowe substancje trujące. W sobotę możliwa ewakuacja mieszkańców Lubania
===================='
Dzisiaj:
Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, substancje nie stanowią zagrożenia dla życia....
===============================
Qurwasz mać! To nie można było rozeznać przed podjęciem decyzji o ewakuacji? Która wiadomość o zagrożeniu jest prawdziwa, ta oficjalna czy ta nieoficjalnienie?
Komisarz Lef
Komisarz Lef 17.10.2020, 17:09
Dowództwo SG powinno rozważyć czy nie lepiej to znalezisko zabezpieczyć sobie w garażach. Przecież na wypadek wojny z Putinem - do której PiS tak usilnie zmierza - jak znalazł.
orinoo
orinoo 2 dni temu, 19:33
skąd się tacy biorą ...
hebel
hebel 17.10.2020, 16:45
Co było wiadomo od początku....

Pozostałe