BMW wypadło z drogi na DK30

  • 26.09.2020, 22:06 (aktualizacja 26.09.2020, 23:08)
  • red.
BMW wypadło z drogi na DK30

Podziel się:

Oceń:

Na szczycie wzniesienia kierowca auta stracił kontrolę nad pojazdem i wpadł bokiem w przydrożne drzewa. Niestety w wypadku poważnie ucierpiał pasażer samochodu.

Dziś około 20. młody kierowca, wyjeżdżając z Nowej Karczmy w kierunku Pisarzowic, stracił kontrolę nad pojazdem. Jak nam relacjonował, na wzniesieniu tył auta wpadł w poślizg i samochód zaczął sunąc, coraz bardziej się obracając.

Nie pomogły próby ratowania sytuacji i ostatecznie BMW wypadło z drogi i bokiem, od strony pasażera, uderzyło w przydrożne drzewa. Kierowca nie odniósł większych obrażeń i samodzielnie opuścił auto. Niestety jego pasażer z licznymi obrażeniami został uwięziony w pojeździe.

Przybyłym na miejsce strażakom, mimo użycia hydraulicznych narzędzi ratowniczych, wydobycie mężczyzny zajęło kilkadziesiąt minut. Na czas akcji ratunkowej droga krajowa nr 30 pozostawała zamknięta.

Po przekazaniu mężczyzny ratownikom medycznym podjęto decyzję o wezwaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które miało odebrać poszkodowanego z boiska kartingowego w Lubaniu i przewieźć do specjalistycznego szpitala. Ostatecznie z nieznanych nam przyczyn helikopter nie lądował w Lubaniu.

Ruch na jezdni w kierunku Zgorzelca przywrócono około 21. Auta jadące w kierunku Lubania kierowane są na objazd przez Siekierczyn.

Na miejscu pracowały 2x JRG Lubań, JRG Zgorzelec, OSP Siekierczyn, policja i dwa zespoły ratownictwa medycznego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

red.

Zdjęcia (15)

Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Igor
Igor 29.09.2020, 03:33
Seria 3 miała dość złe testy ADAC w zderzeniach.. jednak cierpiały tylko kończyny, pomimo tylu miejsca na nogi.

Dla komentatorów z VW .... i reszty , gdyby to był wasz pojazd .. (wystarczy porównać tarczę hamulcową waszego bolida do BMW)

Tu nie chodzi o tył napęd, bo tego trzeba się nauczyć - gdzie? No właśnie... Szkoła bezpiecznej jazdy w regionie? Gdzie kierowca może spróbować na mokrym asfalcie sprawdzić zachowanie pojazdu ??

Nawet Uno was zaskoczy i czasu braknie na reakcję ... .. przy treningu tył napęd ratuję sytuację, przód - nie ma szans. 4x4 ktoś napisze bezpieczne... a kto sprawdził zachowanie napędu w każdych warunkach i gdzie...???? Jeździcie i nie wiecie czym ...

Każdy mądry z za monitora :))

Dużo zdrowia dla poszkodowanych!!
mama
mama 29.09.2020, 13:32
Igorku, a czy ty o trzeciej nad ranem nie powinieneś już spać? Rano do szkoły.
Igor
Igor 29.09.2020, 22:32
Hej mamuś,
przesunięcie do UTC / GMT ?

GMT (Greenwich Mean Time) i WET (Western European Time). CEST (Central European Summer Time), a w Moskwie i Smoleńsku MSD (Moscow Daylight Time).

Spox, wysypiam się :)
nie martw się o mnie!
Ja
Ja 27.09.2020, 18:26
Patrzac na ilosc wypadkow w stosunku do marki i wieku niedlugo w polsce zabraknie mlodych posiadaczy bmw
Pono
Pono 27.09.2020, 17:37
Kolejny młody gówniak z BMW... Strach pomyśleć co byłoby gdyby jechał ktoś z naprzeciwka. Zabrać prawko na 10 lat i dowalić 20 tyś kary.
kia 2019
kia 2019 27.09.2020, 16:04
Wytarte opony,pewnie dziesiąty sezon za sobą,do tego amortyzatory i sprężyny nigdy nie wymieniane w tym zabytku i efekt jak widać.Wymiana tego i owego przewyższyłaby wartość pojazdu.Szykujcie się na więcej
Audi
Audi 27.09.2020, 17:09
Dam sobie reke uciac ze facet z diagnostyki nawet z kanciapy nie wychodzil powinien byc dowod w postaci video co pan diagnosta sprawdzal, do tego powinni dostawac naklejke jak zielony lisc klonu tyle ze by mowila o niepelnosprawnosci w pelni wladz umyslowych
Lauda
Lauda 27.09.2020, 15:54
Burak, teren zabudowany, bmw stare, zamknąć buraka na dwa lats
glos ekologa
glos ekologa 27.09.2020, 13:51
szkoda drzewa w kowadlo byłoby lepiej
Chuck Norris
Chuck Norris 27.09.2020, 13:38
To nie wina BMW tylko brak wyobraźni kierowców ;-)
Aaa
Aaa 27.09.2020, 11:18
I pomyslec, ze sluzby sa od ratowania takich idiotow, a normalny czliwiek trafia do szpitala i w d... go mają.
Serwis
Serwis 27.09.2020, 11:17
Te E46 juz za grosze idzie kupic, ale niestety koszta naprawy zawieszenia i nowych opon przekraczaja jego wartosc i tutaj pewnie jest przyczyna. Bo BMW to najlepiej prowadzace sie samochody, gdy nie maja powybijanych zawieszen i dobre opony oraz poprawie ustawiona geometrie....
Subaru
Subaru 28.09.2020, 06:52
Co z tego moze byc nowe auto ktos kto nie zapanuje nad poslizgiem ,gdzie 90 procent kierowcow nie mialo poslizgu na zakrecie nadsterownego do tego ,kazdy robi za duze kontry .W Krzywej. Jest tor warto zapoznac sie z wlasnymi umiejetnosciami,a tak ze ze swoim autem ,jestem pewien ze kazdy zdziwi sie jaki jest cienki a auto jakie trudne w opanowaniu w poslizgu przy 100km/h
Kierowca dlb
Kierowca dlb 27.09.2020, 10:27
No macie kolejna tragedie a komendant w kosmosie lata, i gwiazdki poleruje ,, kierowcy bmw 3 wlasnie takich starych trupów powinni byc nekani kontrolami dzien w dzien, a ciekaw jestem jak stan techniczny i kiedy bylo badanie. Kojarzę to auto jak nie raz lamalo przepisy, linia ciagla wyprzedzanie, caly czas gaz w podlodze ja widzialem kilka razy, a policja nie do okulisty z taka policja
BMW Bóg Mnie Wybrał
BMW Bóg Mnie Wybrał 27.09.2020, 09:28
Szybcy kierowcy wożą śmierć...
Luiza
Luiza 27.09.2020, 09:15
Nie pomogły próby ratowania sytuacji i ostatecznie BMW wypadło z drogi i bokiem, od strony pasażera, uderzyło w przydrożne drzewa.
============
Najczęściej w BMW poziom głupoty kierującego jest taki, że nie ma żadnego ratunku!
Janek
Janek 27.09.2020, 09:03
Bmw to jak mówią będziesz miał wydatek i kłopot w dodatku, nie wiem kto w ogóle kupuje te auta i nimi jeździ, przecież to jest napęd na tył i trochę mokra nawierzchnia i się leci do rowu,wystarczy trochę prędkości i wypadek murowany, więc ludzie dajcie sobie spokój z tymi autami, to jest jedna wielka porażka...
Janko
Janko 28.09.2020, 09:22
To są auta na dobre i proste drogi - najlepiej typu "S" albo autostrady a nie do wożenia cizi po wsi...
Kazik
Kazik 27.09.2020, 17:15
Zgadza sie ale jak chcesz przetlumaczyc osobie zakompleksionej, przeciez jego ego nie pasuje do seata, vw, itp
Dlw
Dlw 27.09.2020, 08:54
Pewnie znowu Dlw.
Dioonizy
Dioonizy 28.09.2020, 09:27
Tym razem DLB NW 12
Feral Kid
Feral Kid 27.09.2020, 17:58
Obejrzyj zdjęcia i nie pisz głupot na drugi raz.
MW
MW 27.09.2020, 06:48
Od policjanta, który zawrócił mnie w nowej karczmie usłyszałem że chłopak walczy o życie.

Poprawcie godzinę przywrócenia ruchu na DK30, bo o 21:20 jeszcze nie było przejazdu.
Wmb
Wmb 27.09.2020, 06:24
I znów bmw.To już jakiś stan,że większość posiadaczy tej marki głównie młodszego pokolenia dostaje małpiego rozumu za kółkiem?
Helena
Helena 27.09.2020, 09:29
Za kierownicą każdego samochodu nieodpowiedzialny kierowca dostaje małpiego rozumu.Po co obrażać auto ??????????????
Weronia
Weronia 27.09.2020, 09:17
Żeby chociaż mieli małpi to by nie było tylu wypadków.
Młody
Młody 27.09.2020, 05:30
„Jestem w zwiniętym na drzewie BMW ale czy ta jazda to był ch** wie jaki fun?”
Sebastian
Sebastian 27.09.2020, 01:58
Niech jeszcze szybciej jeżdżą. Szczególnie gdy na drodze jest ślisko. Oby pasażer doszedł do siebie.
SZOPENIX
SZOPENIX 26.09.2020, 23:46
Wychodzi na to że bmw to niebezpieczne auto. Kolejny wypadek w okolicy z udziałem tej marki. Tylko cza to auto szatan czy kierowca *****?
Xd
Xd 26.09.2020, 22:38
Jak zwykle BMW 😂😂😂 więcej BMW dla młodych

Pozostałe