Podawał się za policjanta, sterroryzował dwóch uczniów

  • 16.09.2020, 11:02 (aktualizacja 16.09.2020, 11:08)
  • asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Podawał się za policjanta, sterroryzował dwóch uczniów

Podziel się:

Oceń:

Kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie podejrzanemu o rozbój. Dzielnicowi z Olszyny szybko namierzyli mężczyznę, który przemocą i groźbami zmusił pokrzywdzonego do wydania telefonu komórkowego. Sprawca czynu na wniosek Prokuratora został aresztowany na 3 miesiące.

Dyżurny lubańskiej policji w miniony piątek otrzymał zgłoszenie o rozboju dokonanym na dwóch małoletnich w pobliżu jednej ze szkół na terenie gminy Olszyna. Z informacji wynikało, że sprawca ukradł telefon kradzieży komórkowy jednego z chłopców. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna podający się za policjanta podszedł do chłopców i grożąc pozbawieniem życia, szarpiąc i ciągnąc za ręce i ubrania jednocześnie okazując przy tym schowany za paskiem spodni przedmiot wyglądem przypominający broń nakazał jednemu z nich oddać telefon komórkowego. Bezbronni i zastraszeni małoletni o zaistniałym fakcie powiadomili dyrekcje placówki edukacyjnej, która natychmiast powiadomiła policję.

Już na podstawie pierwszych informacji funkcjonariusze wstępnie wytypowali sprawcę rozboju. Do działań zaangażowany został przewodnik z psem służbowym oraz przekazano informacje o zdarzeniu innym patrolom celem zatrzymania mężczyzny. Dzięki dobremu rozpoznaniu podległego rejonu dzielnicowi z Olszyny, już kilka minut po zdarzeniu zatrzymali 36- letniego mężczyznę z powiatu oleśnickiego. Przy podejrzanym policjanci znaleźli przedmiot przypominający broń, który został zabezpieczony. Telefon komórkowy należący do pokrzywdzonego został odzyskany. 

Funkcjonariusze policji w przedmiotowej sprawie zebrali obszerny materiał dowodowy na podstawie, którego Prokuratura Rejonowa w Lubaniu wnioskowała o tymczasowy areszt dla mężczyzny.  Podejrzany odpowie za rozbój, naruszenie nietykalności cielesnej oraz zmuszenie przemocą innej osoby do określonego zachowania. Mężczyzna decyzją Sądu Rejonowego w Lubaniu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja
Ja 17.09.2020, 18:58
Darmozjad jeszcze trzeba będzie go w *** utrzymywać.
M
M 16.09.2020, 13:54
Jełop. Co on tu robił? Moze urlop , nad jeziorem odpoczywał i bardzo mu sie nudzilo.
Xz
Xz 16.09.2020, 12:34
Niespełna miesiąc temu napadł w Bidrzychowicach na starsza kobietę i policja go wypuściła...
wirus
wirus 16.09.2020, 11:24
Policja bez rękawiczek w czasie tak zabójczej pandemii?
Gargamel
Gargamel 17.09.2020, 13:47
Kryzys no co ty lepiej zobacz na jakich lysych oponach jeżdżą zwlaszcza tajniacy rece opadaja

Pozostałe