Odbierz sadzonkę i przyłącz się do akcji #sadziMY

  • 15.09.2020, 10:51 (aktualizacja 15.09.2020, 11:42)
  • red./Nadleśnictwo Świeradów
Odbierz sadzonkę i przyłącz się do akcji #sadziMY

Podziel się:

Oceń:

Polscy leśnicy w piątek 18 września po raz drugi rozdadzą w całym kraju milion sadzonek drzew. Przyłącz się do akcji, odbierz sadzonkę i posadź własne drzewko!

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy teraz wszyscy mogą z łatwością posadzić własne drzewo. Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i posadź własne drzewko!

Sadzonki będą rozdawane 18 września 2020 r. w siedzibach wszystkich 430 nadleśnictw oraz 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce. Dla wszystkich chętnych przygotowano łącznie aż milion sadzonek.

Odbierz #drzewko w tym dniu również u nas - informuje Nadleśnictwo Świeradów - sadzonki będą wydawane przy Chacie Drwala  w Ogrodzie Trzech Żywiołów przy siedzibie Nadleśnictwa Świeradów w Świeradowie-Zdroju w godz. 10:00 - 15:00.
-----------------------------------------------------------------------------

Tego samego dnia akcję oficjalnie zainaugurują Prezydent RP Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, którzy wezmą udział w odnawianiu powierzchni na terenie leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz, najbardziej zniszczonym przez „huragan 100-lecia” w sierpniu 2017 r. Para Prezydencka wspólnie między innymi z pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami, pracownikami Lasów Państwowych, posadzi na powierzchni blisko 6,44 ha 64 tys. nowych drzew.

red./Nadleśnictwo Świeradów

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Radek
Radek 16.09.2020, 09:26
Szkoda, że takie akcje dzieją się z reguły w godzinach pracy chyba większości społeczeństwa. Mogliby na jakieś 2 zmiany taką akcję prowadzić.
Irma
Irma 15.09.2020, 12:15
Przy okazji sadzonek....
Ale jaja!
Pan premier rażąco naruszył prawo.
Jeszcze jakieś przejawy stosowania prawa w Polsce się zdarzają!
================
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie stwierdził, że decyzja premiera, który zlecił Poczcie Polskiej przygotowanie wyborów było "rażącym naruszeniem prawa". Skład orzekający przypomniał, że szef rządu nie ma żadnych kompetencji dotyczących przygotowania jakichkolwiek wyborów powszechnych (takie uprawnienia ma Państwowa Komisja Wyborcza).
https://wiadomosci.wp.pl/wybor… ... 240217504a
PiS-uarek
PiS-uarek 15.09.2020, 16:57
Panie Ministrze od Sprawiedliwości Zbigniewie Z.!
Czy ten sędzia przewodniczący składu orzekającego jeszcze pracuje? Trwam w nadziei że już mu pan obiegówkę kazał wystawić.
Co to za sąd który orzeka wbrew panu premierowi i jego jedynie słusznym decyzjom?
Logik
Logik 15.09.2020, 13:37
Sposób myślenia niektórych ludzi nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać. Przy okazji sadzonek?. Co wyrok WSA w sprawie wyborów które się nie odbyły ma do sadzonek drzew?.
TyżLogik
TyżLogik 15.09.2020, 20:29
Oj Logik-Logik! Taki z Ciebie Logik że zastanawiasz się co mają wspólnego sadzonki z wyrokiem WSA?
Przecież osiełku jeden - nie mają nic wspólnego. Nad tym nie trzeba się nawet zastanawiać. Chyba, że się jest Logikiem.
Dlatego autor zaznaczył: Przy okazji sadzonek a nie z związku z sadzonkami.
Jasne?

Pozostałe