Nowe uprawnienia Straży Miejskiej

  • 10.09.2020, 22:22 (aktualizacja 11.09.2020, 10:12)
  • red.
Nowe uprawnienia Straży Miejskiej Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Nie segregujesz śmieci lub robisz to w nieodpowiedni sposób? Straż Miejska może ukarać cię mandatem.

Straż miejska zyskała nowe uprawnienia. Od 4 września funkcjonariusze mogą karać osoby, które lekceważąco podchodzą do tematu segregacji odpadów.

Strażnicy miejscy będą mogli ukarać osoby, które unikają wnoszenia opłat za wywóz śmieci, nie segregują ich lub robią to w nieodpowiedni sposób. Mandat karny będzie wynosić 500 zł. Za co może nas ukarać strażnik miejski? Mandatów mogą spodziewać się osoby, które nie złożyły deklaracji śmieciowej. Na celowniku znajdą się również osoby, które w deklaracji zgłosiły mniej domowników, niż jest ich w rzeczywistości. Z konsekwencjami muszą liczyć się także osoby, które zadeklarowały założenie kompostownika, ale nie wywiązały się z tego obowiązku.

To wszystko sprawia, że na kary finansowe szczególnie są narażone osoby, które mieszkają w domach jednorodzinnych.

red.

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zenon Zarazek
Zenon Zarazek 14.09.2020, 19:04
Jak zgłosić więcej domowników? Smietnik za mały.
Krzysiek
Krzysiek 13.09.2020, 07:08
A dlaczego to nasze szanowne miasto, choćby raz w roku, w oparciu o złożone deklaracje, w ogóle nie wysyła mieszkańcom aktualnego stanu rozliczeń? Złapałem się raz na tym, że wygasło moje terminowe zlecenie stałe i przez pół roku nieświadomie zalegałem z rachunkami. Pewnie czatują na takich przed upływem pięciu lat i wtedy dopominają się uregulowania należności z odsetkami.
P.S. Może nadszedł już czas zrobić coś dla podatników?
Zniechęcona
Zniechęcona 12.09.2020, 22:49
Proszę aby zgiuk na terenie miasta postawił normalne śmietniki do segregacji-kubły z otwieraną klapą. Przez te małe otworki w obecnych śmietnikach człowiek stoi pół godziny i wyrzuca śmieci.
Lol
Lol 13.09.2020, 21:24
Nie ma szans, dzwonilem juz z ta sprawa do Zgiuk kilka razy, takie kupili pijemniki i nic juz sie nie da zrobic.... Segregacja to fikcja
Staszek
Staszek 12.09.2020, 15:32
Przepis martwy jak sama działalność Straży Miejskiej. Już widzę jak sie biorą do karania i sprawdzania. Nie chce im sie meneli usuwać z ławek w parku, każdy telefon traktują jak karę boską i jeszcze mają zaglądać do śmieci. Kpina, dajcie im spokój ciepła posadka i kasa na koncie co miesiąc, to jest ważne.
Do zgiuku
Do zgiuku 12.09.2020, 14:59
A dlaczego smieci sa wyworzone co dwa tygodnie, nie raz co 2.5tyg.? Oszczednosci? Dlaczego karac obywateli... Moze najpierw trzeba zaczaac od tych co odbieraja smieci., bo sami sie nie wywiazuja z zapisow uchwaly.
Jan
Jan 11.09.2020, 13:32
Bardzo dobrze! Brać się za śmieciarzy i oszustów!
Dlb
Dlb 11.09.2020, 11:23
Ale wklad w ratowanie przyrody gdzie oni są, gdzie policja co do miasta wjadę to stoi przedemna wieśniak w dymiacym szrocie np audi a6 dlb pj 68 truje i jeszcze gdzie służby, co z ta stacja diagnostyki czy tu wszyscy sa naćpani ni widzą, tylko wożą sie panstwowymi autami, klima wlonczona i kręcą sie jak smród po miescie przejadą by ludzie ich widzieli ze niby są, i niby podatki nie ida na marne (służby pożal sie boże)
Adam
Adam 12.09.2020, 23:54
"pożal sie boże" - że system edukacji w kaju nie wywiązał się z obowiązku w Twoim przypadku.

Podpie.... za to masz wlonczone ...
Pit
Pit 11.09.2020, 20:43
Jak wytrzeźwiejesz to napisz jeszcze raz tylko po Polsku ,bo Twojego bełkotu nie da się czytać

Pozostałe